Amvisat e vërteta më të paharrueshme të luftimeve me Potomac

Klea

Amvisat e vërteta më të paharrueshme të luftimeve me Potomac

Amvise të vërteta të Potomac ka qenë në transmetim për shtatë sezone dhe në atë kohë, shikuesit kanë parë disa goditje goxha epike mes zonjave. Nga një mosmarrëveshje rreth rregullave të mirësjelljes në një grindje të plotë fizike, zonjat RHOP dinë se si t’i mbajnë shikuesit në këmbë. Për nder të shfaqjes që do të rikthehet më 5 nëntor, le të hedhim një vështrim prapa në disa nga luftimet më të paharrueshme të Real Housewives of Potomac.

Karen Mëson etikën e Gizelle

Karen Huger, e njohur gjithashtu si The Grand Dame of Potomac, nuk luan kur bëhet fjalë për etiketën. Në sezonin 1, Karen u përball me Gizelle Bryant për uljen në krye të tryezës në darkën e ditëlindjes së saj. Dama e Madhe vendosi që Gizelle duhet të përmirësojë aftësitë e saj të mirësjelljes, kështu që ajo i dhuroi koleges së saj një udhëzues se si të sillej në festën e ditëlindjes së dikujt. Ikonike.

Në fillim, Gizelle dukej se ishte e kënaqur me dhuratën, por pasi lexoi disa nga “sugjerimet e mirësjelljes” të Karen, ajo nuk mund të mos përmendte gabimet e etiketës së vajzës së ditëlindjes. Ajo përmendi faktin se Karen ishte vonë në darkën e ditëlindjes së saj dhe Grand Dame nuk po e hante atë.

“Tridhjetë minuta vonesë nuk është tre orë vonë,” tha Karen. “Ishin tridhjetë minuta, që është e barabartë me kursin nëse dini diçka rreth etiketës.”

Argumenti budalla vendosi tonin për serialin dhe u bëri të ditur shikuesve që zonjat e Potomac janë DIVAS.

Karen & Gizelle ndërpriten nga një mime

Nuk është çdo ditë një artist i mirëfilltë i mimikës që punon në një luftë të vërtetë shtëpiake.

Në sezonin 3, Gizelle dhe Karen u takuan për drekë për të diskutuar çështjet e tyre. Gizelle donte të bënte paqe me Karen pasi e kaloi të gjithë sezonin duke i lënë hije asaj. Argumenti ishte qesharak në fillim, por pasi një mimë u shfaq në restorant, u bë krejtësisht gazmor.

Ndërveprimet e Karen me mimën ishin kaq qesharake. Fillimisht ajo e injoroi por pasi ai nuk u largua, ajo u rëndua nga performuesi. “Ky është një bullsh*t,” i tha ajo mimës. “Kush je ti?” Dëshira e mimës për kohën e kamerës u bë aq e pandërprerë, saqë gratë përfunduan duke ikur nga tavolina për t’i shpëtuar.

Ende nuk mund ta besojmë se kjo ka ndodhur.

Lufta Monique & Candiace

Kjo ishte e keqe, por nuk mund ta përjashtojmë nga kjo listë. Në sezonin 5, Candiace Dillard Bassett dhe Monique Samuels u përleshën fizikisht dhe nuk ishte e bukur. Sherri nisi si një mosmarrëveshje verbale mes dy zonjave por më në fund, mosmarrëveshja u kthye fizike. Gratë e tjera u përfshinë dhe u përpoqën të largonin Monique nga Candiace. Ndërsa lufta u zvarrit, producentët duhej të ndërhynin dhe të ndanin gratë. Candiace ka qenë e hapur për mënyrën se si lufta ndikoi atë dhe shëndetin e saj mendor. Në ribashkim, ajo tha se nuk mund ta sillte veten për të parë luftën kur u transmetua në TV.

“Më zemëroi. Më trishtoi. Më vinte në siklet”, tha ajo. “Unë jam ende i mërzitur. Unë ende nuk jam mirë.”

Lufta solli gjithashtu biseda mes grave rreth asaj se si gratë e zeza shpesh portretizohen në media dhe nëse është përgjegjësia e tyre për të luftuar stereotipet.

Lufta sigurisht që nuk ishte argëtuese për t’u parë, por megjithatë, është një nga momentet më të paharrueshme në historinë e shfaqjes.

Mia i hedh një pije Wendy

Gjatë një udhëtimi të vajzave në Miami, Mia Thornton dhe Wendy Osefo u grindën që rezultoi në hedhjen e verës. Mosmarrëveshja filloi pasi Mia akuzoi Wendy-n se e hodhi topin në një përpjekje biznesi me mikun, Peter Thomas. Wendy tha se i vetmi burrë me të cilin duhet të jetë në kontakt është burri i saj, gjë që më pas çoi në një debat më të madh rreth mënyrës sesi dy gratë e trajtojnë jetën e tyre profesionale.

Në një moment, Mia ndjeu se Uendi po i gërmonte burrin e saj, kështu që vendosi t’i hidhte një gotë verë në fytyrë shokut të saj. Jo mirë. Lufta ishte tepër dramatike, por padyshim e paharrueshme.