Amvisat e vërteta më të citueshme

Klea

Amvisat e vërteta më të citueshme

Amvise të vërteta kanë shumë për të thënë. Gjithmonë. Si, ata nuk ndalen kurrë. Sidoqoftë, aftësia e tyre për t’u përfshirë në tiradat verbale siguron që ato të qëndrojnë në transmetim për sezone të tjera, kështu që ne e kuptojmë. Pavarësisht, të qenit i zgjuar dhe i shpejtë është një aftësi që nuk mund të mësohet. Pavarësisht kësaj, disa zonja në të vërtetë mbërritën në Bravo me këtë aftësi të realizuar plotësisht. Fjalët e tyre shpejt u bënë ikonike, pasi jo vetëm që ishin të ngjashme, por edhe qesharake. Këtu janë zgjedhjet tona për amvisat reale më të kuotuara, të kaluara dhe të tashme.

Bethenny Frankel

Koha e Bethenny Frankel në Real Housewives të Nju Jorkut e pa atë duke dhënë shumë rreshta të citueshëm, veçanërisht kur ishte e zemëruar. Tani, siç e dimë të gjithë, Bethenny nuk është aktualisht në Bravo. Në vend të kësaj, ajo po lufton rrjetin dhe Andy Cohen, në një përpjekje për të bashkuar yjet e televizionit realitet. Megjithatë, kohët e fundit në një festë, Bethenny pa Andin nga larg, duke e etiketuar në mënyrë konfuze si një kohë “sentimentale” duke parë ish-shefin e saj “simpatik”.

Pavarësisht nga rrëfimet e saj kontradiktore, talljet e Bethenny-t për RHONY ishin gjithmonë të drejtpërdrejta. “Shko te flesh!” ishte një, siç ishte “jeta nuk është një kabare” dhe “përmend të gjitha!” Bethenny i drejtoi dy prej tyre Ramona Singer, të cilën ne e donim, sepse Ramona duhej të rrëzohej disa kunja. Deri më sot, një linjë famëkeqe Bethenny në Real Housewives janë ende të ri-shpërndarë, pasi ata janë vetëm se kuotueshme.

Luann de Lesseps

Luann de Lesseps ishte po aq i zgjuar me RHONY-n sa Bethenny. Pa marrë parasysh se çfarë, rreshtat e Luanës ishin pothuajse gjithmonë të paharrueshme, edhe kur ato erdhën pas një dhimbjeje zemre. Rasti i duhur, kur u zbulua se ish-i i saj, Tom D’Agostino, po tradhtonte, Luann foli me tekst një rresht që përdoret ende si i çmendur këto ditë. “Si mund ta bësh këtë me mua pikëpyetje?” ajo shtypi me zë të lartë.

“Kam qenë duke udhëtuar. Unë kam qenë në burg…” është një tjetër, dhe edhe pse shumica e njerëzve nuk mund të lidheshin me aspektin e burgut, deklarata e rraskapitur e Luanës ende bëri jehonë, pasi jeta është vërtet e lodhshme. Megjithatë, kur mbronte lidhjen e saj të pushimeve, Luann një herë thirri “Bëhu i qetë, mos u bëj të gjithë si, të paqëndrueshëm”, dhe me këtë, ne vdiqëm, sepse le të jetojë kjo grua, ju. Në përgjithësi, kjo linjë është bërë citati më i përsëritur nga koha e Luann-it e kaluar si yll i Real Housewives.

Sheree Whitfield

Gjatë Real Housewives të Atlantës Sezonit 2, Shereé Whitfield dha një citim ikonik në çast. Sa i përket historisë, Sheree punësoi Anthony Shorter, një planifikues ngjarjesh, për të organizuar festën e saj të divorcit. Anthony dhe Shereé nuk u gëzuan dhe kur u takuan, Anthony u zhgënjye. Këtu, ai provokoi Shereé duke thënë: “Më mirë ki kujdes me kë po flet përpara se të kontrollohesh”.

Ende duke mbajtur syzet e saj të diellit brenda, dhe pa ndonjë rrahje të humbur, ajo u përgjigj shpejt. “Kush do të më kontrollojë mua, boo?” Shereé u përgjigj, duke bërë që Anthony të belbëzonte shkurt. Sa për Shereé-n tani, ajo ka të ngjarë të mbajë “joggers” e saj në shtëpinë e Kenya Moore, për të parë nëse linja tjetër e saj e citueshme e “ju duhet të bëni shkurtim” është zbatuar ende. Vërtet, me nivelin e saj të hijes, Shereé është një yll shumë i kuotueshëm i Real Housewives.

NeNe Leakes

NeNe Leakes iu bashkua RHOA-s në sezonin 1. Sipas mendimit tonë, ajo shpejt u bë e famshme si një nga amvisat reale më të cituara në të gjithë ekskluzivitetin. Pavarësisht se çfarë teksti gjendet në telefonin tuaj në pritje të përgjigjes suaj, NeNe ju ka mbuluar, pasi duartrokitjet e saj janë shndërruar në meme të panumërta dhe audio të përdorshme në TikTok. Në thelb, fjalët e NeNe janë flori.

Për sa i përket të preferuarave tona nga qeshjet e shumta të NeNe, “Unë thashë atë që thashë”, është goxha lart. Kjo linjë u fol gjatë ribashkimit të sezonit 6, ku NeNe e gjeti veten në kundërshtim me Kandi Burruss. Gjatë të njëjtit filmim, NeNe gjithashtu u përplas me Kenian dhe ajo filloi t’i përsëriste fjalët “Sa e keqe dhe kaq e vrazhdë” për kolegun e saj. Kenia ishim të gjithë ne këtu edhe pse kur ajo buzëqeshi, sepse edhe pse nxehtësia e NeNe-së kishte për qëllim atë, ishte e vështirë të mos qeshje me lindjen histerike të NeNe.

Megjithatë ka më shumë. “Mbajini këmbët tuaja të mbyllura për burrat e martuar!” dhe “Mirë, vajzë. Mirupafshim, gjithashtu meritoni një vend këtu. Ashtu si “Bye wig” dhe “Bloop!” Në thelb, reagimet e citueshme të NeNe ndaj aktorëve të saj të Real Housewives janë të gjitha të mahnitshme, dhe ne duam që NeNe të kthehet, dhe statistika.

Vicki Gunvalson

Vicki Gunvalson luajti në Real Housewives të Sezonit 1 të Orange County, ku qëndroi deri në sezonin 13. Këtu erdhi ulja e Vickit dhe koha e saj në ekran në RHOC filloi të mbërrinte në shfaqje të ndryshme me kapacitet të kufizuar. Me disa histori të dyshimta, nuk mund të mohohet që Vicki po polarizohej. Megjithatë, dashuroje atë ose lëre, Vicki ofroi disa citate të paharrueshme.

“Unë jam duke u gozhduar në kryq siç ishte Jezusi” dhe “nëse vdes tani, thuaju se ajo vdiq e trishtuar”, janë dy nga citimet e Vickit që vijnë menjëherë në mendje. Ashtu si edhe linja e saj “hoop it up”, përveç ndërveprimeve të saj me një kompani lokale makinash, e cila kishte dërguar një furgon të vogël në shtëpinë e saj për të transportuar familjen e saj në aeroport. “Ju keni një furgon të vogël familjar!” Vicki bërtiti, ndërsa ne të gjithë qeshnim në kolltukë. Për rrëfimet e saj, Vicki ishte një bust, kështu që dërgojini asaj një tavë për të qarë, por, për sa i përket momenteve të saj të citueshme të Real Housewives, mirë, Vicki i dorëzoi zakonisht.

Teresa Giudice

Edhe kur Teresa Giudice flet gabimisht për Real Housewives of New Jersey, fjalët e saj janë të paharrueshme. Në finalen e sezonit 1, Teresa i bërtiti Danielle Staub. “Lavi prostitucioni, fejuar 19 herë!” më vonë duke e pyetur Danielin: “A është kurva më mirë?”

Në të kundërt, Teresa pyeti një herë: “Çfarë është, coomin apo come in?” pasi “Përbërësit” janë të vështirë. Megjithatë, ne preferuam këto rreshta me zemër të lehtë, sepse të dëgjosh Terezën të bërtasë gjëra të tilla si “Do të rrahem të fryj arkivolin tim” nuk shkon në zënka. Ndoshta, Teresa do të gjejë vërtetimin në sezonin 14 me disa nga bashkë-yjet e saj, duke lejuar më shumë nga këto skena më të lehta. Nëse jo, ajo do të vazhdojë të shtojë citimet e saj të paharrueshme të bëra në Real Housewives.