Jen Shah përfundoi kursin e menaxhimit të zemërimit në burg

Klea

Amvisat e vërteta më problematike

Edhe atë Amvise të vërteta ekskluziviteti ka disa skaje të lirshme që shpesh duhet të lidhen. Një amvise është bërë problematike për rrjetin në më shumë se një rast. Qoftë për shkak të negociatave të kontratës ose të folurit në kohën e gabuar, disa talente Bravo thjesht nuk mendojnë para se të veprojnë. Ky tipar i personalitetit vjen gjithashtu me shumë reagime dhe e bën amvisën e përmendur një pabesë.

Lisa Rinna

(Foto nga: Nathan Congleton/NBC nëpërmjet Getty Images)

Lisa Rinna nga Real Housewives of Beverly Hills sigurisht që përdori aftësitë e saj të aktores së telenovelës për të lënë gjurmë në ekskluzivitet, por jo gjithmonë në një mënyrë të mirë. Në vitin 2022, Lisa u thirr për komentet e saj raciste pasi u përpoq të mbrohej kundër një debati me partnerin e saj Garcelle Beauvais. Alumi i Melrose Place shkroi në një Story në Instagram, “Ne zihemi në emisionin tonë nëse zihemi me Garcelle, ne quhemi papritmas racistë. Kjo është dema-t. Unë nuk do ta pranoj këtë. Unë do të shprehem kur dhe si të dua, dhe nuk kam frikë nga asnjë prej jush shat”.

Nëna e dy fëmijëve gjithashtu nuk fitoi asnjë pikë pasi e bëri jetën e Denise Richards një ferr të gjallë. Gjatë sezonit të 10-të, Lisa ishte si një qen me kockë, ndërsa pa mëshirë ndoqi ish-aktorin e James Bond për lidhjen e saj të dyshuar me Brandi Glanville. Fansat dhe rrjeti u lodhën nga mashtrimet e Lizës. Pas tetë sezonesh, ajo më në fund u lirua nga kasti.

Kenia Moore

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Sa herë që përmendet emri i Kenya Moore, gjithçka që na vjen në mendje dhe me shumë gjasa jeton atje pa qira, është këndimi i saj, “Kenia Moore kujdes për flokët!” Është e qartë se ajo është një fituese kur bëhet fjalë për biznesin. Megjithatë, ajo është gjithashtu një fitues kur vjen puna për të hedhur poshtë me kolegët e saj. Ka pasur shumë raste kur Bravo u detyrua të ndërhynte sepse Kenia e kaloi kufirin.

Nëna e një fëmije ka sjellë rekuizita të bezdisshme në setet e ribashkimit që kanë nxitur një trazirë. Ajo punësoi një grup të plotë marshimi për të rrëzuar atë të Marlo Hampton ngjarje e lëshimit të parukeve. Madje ajo u kap në kamera duke flirtuar me Apollo Nidën, ish-bashkëshortin e burgut të Phaedra Park. Kenia është gjithmonë argëtuese, por ajo është gjithashtu një ngatërrestare.

Jen Shah

Jen Shah
(Foto nga: Heidi Gutman/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Ku të fillojmë me këtë amvise të vërtetë shtëpiake të Solt Lake City? Jo vetëm që Jen Shah është një gënjeshtare kompulsive, ajo është e rrezikshme për ata që e rrethojnë për shkak të stilit të jetës së fshehtë që fshihte nga të gjithë. Jen ishte një luftëtare fizike që lejonte që zemërimi i saj të merrte gjithmonë më të mirën prej saj.

Jen padyshim e pëlqeu dramën. Megjithatë, ajo gjithashtu dukej se po shijonte lartësinë që mori kur u bërtiste bashkë yjeve të saj në majë të mushkërive. Jen shpesh hidhte sende, si kur ishte në Top Golf, madje u përpoq të spërkatte ujë në kamerat e kushtueshme të Bravo. Por me 6.5 vite akoma, për të vuajtur në burg, nëna e dy fëmijëve nuk duhet të jetë gjemb në këmbë në rrjet për pak kohë.

Parqet Fedra

(Foto nga: Moses Robinson/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images)

Për shumë sezone, Phaedra ishte një e preferuar e fansave në Real Housewives of Atlanta, falë qëndrimit të saj me një rresht dhe qëndrimit të bukuroshes jugore. Megjithatë, pasi u mërzit me Kandi Burruss, reputacioni i saj në rrjet u rrëzua. Phaedra u pushua nga ekskluziviteti pasi u zbulua se ajo u përpoq të përhapte thashetheme se Kandi po përpiqej të bënte seks me Porshën. Thashethemet mund të kishin qenë të dëmshme për karrierën për fituesin e çmimit Grammy dhe e detyruan Bravo të bënte një prerje.

Kelly Dodd

(Foto nga David Livingston/Getty Images)

Është një çudi që Kelly Dodd zgjati aq gjatë sa zgjati në Real Housewives të Orange County, pasi ajo gjithmonë shqetësonte dikë. Kelly kishte gjithmonë disa opinione të forta, por ato kaluan kufirin pasi ajo u martua me spikerin e lajmeve të Fox, Rick Leventhal.

Ndërsa pandemia goditi, Kelly u kap duke thënë se çështja mbarëbotërore ishte “mënyra e Zotit për të holluar tufën”. Ajo gjithashtu u tall me lëvizjen Black Lives Matter duke veshur një kapelë “Drunk Wives Matter” në dushin e saj të nusërisë. Kelly gjithashtu ka bërë komente raciste në të kaluarën përmes TMZ. Në fund të fundit, Bravo nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të pushonte nga puna amvisen e diskutueshme në vitin 2021. Sinqerisht, të lumtë, pasi ajo ishte ndoshta më e keqja nga të gjitha.

NA TREGONI – KUSH MENDONI JU JANE AMIVIATET E VËRTETA MË PROBLEMATIKE?