Amvisat e vërteta me më shumë borxhe

Klea

Amvisat e vërteta me më shumë borxhe

Amvise të vërteta ekskluziviteti është plot me pasuri të paluajtshme luksoze, stilistë stilistësh dhe ngjarje tepër të larta. Por ana e errët e stilit të jetesës magjepsëse është edhe më e zakonshme, me amvisa të panumërta që përballen me sekuestrime, padi dhe madje edhe dënime me burg. Në çdo qytet të ekskluzivitetit, do të zbuloni se të paktën disa nga yjet kanë lënë pas dore të paguajnë taksat dhe/ose qiranë e tyre.

Të kesh borxh në vetvete nuk është befasuese në këtë ekonomi, por shumat që këto zonja i detyrohen janë vërtet marramendëse. Po shohim amvisat që janë më të këqijat financiarisht.

Teresa Giudice

(Foto nga Dia Dipasupil/Getty Images)

Ndoshta fëmija poster i Real Housewives me më shumë borxhe, Teresa Giudice ka një histori të gjatë të çështjeve tatimore. Që nga viti 2000, Tre grumbulloi 1 milion dollarë borxh tatimor. Ajo pretendoi se kjo ishte kryesisht për shkak të ish-bashkëshortit Joe Giudice.

Duket se zakonet e vjetra vdesin shumë, sepse në fillim të këtij viti, Real Housewives of New Jersey OG u bë edhe një herë titujt kryesorë për detyrimin e taksave. Megjithatë, avokati i Terezës lëshoi ​​një deklaratë duke këmbëngulur se klientja e tij po bën një përpjekje solide për të shlyer borxhet e saj. Por ajo ka ende një rrugë të gjatë për të bërë. Ajo madje pranoi se shpresonte që Joe të kthehej në Shtetet e Bashkuara për t’i dhënë asaj një dorë financiarisht. Dhe ajo ende e rrethon veten me njerëz që bëjnë thirrje të dyshimta financiare, si mikja dhe stilistja e saj Jennifer Piña.

Kim Zolciak

(Foto nga Paras Griffin/Getty Images)

Kim Zolciak dhe bashkëshorti i saj Kroy Biermann kanë kaq shumë borxhe të ndryshme në këtë pikë, sa që është e vështirë të mbash. Duket se çdo ditë ka një padi të re kundër ish-yjeve të Real Housewives of Atlanta.

Së fundmi, Kim dhe Kroy u paditën për mbi 230 mijë dollarë nga banka e tyre. Ata i detyrohen të paktën një milion IRS-së. Varësia e Kim nga kumari me siguri nuk po ndihmon. As 30 mijë dollarë që ajo shpenzoi vetëm për operacionin e përtëritjes vaginale.

Duket se në familje ka probleme financiare, sepse vajza e madhe e Kim, Brielle Biermann, u padit së fundmi nga American Express për një faturë të papaguar të kartës së kreditit.

Nene Leaks

Foto: Bravo/YouTube

I egërsari dhe ish-bashkëylli i Kim-it, NeNe Leakes, gjithashtu ka një histori të futjes në telashe të mëdha financiare. Alumja RHOA i detyrohej 820 mijë dollarë IRS-së në vitin 2016. Së fundmi, u raportua se ajo i detyrohej qirasë së papaguar për butikun e saj të modës.

Erika Jayne

(Fotografia: Bravo/YouTube)

Erika Jayne duket se është amvisa e vërtetë që aktualisht ka më shumë borxhe. Problemet financiare të yllit të Real Housewives of Beverly Hills vazhdojnë të bëjnë lajme, me bashkëshortin e larguar Tom Girardi që i detyrohet 101 milionë dollarë.

Borxhet e Erikës përfshijnë një padi prej 25 milionë dollarësh, në të cilën ajo u akuzua se kishte përdorur me vetëdije firmën ligjore të Tomit për të financuar stilin e saj të jetesës. Duke marrë parasysh që ajo fjalë për fjalë ka një këngë të quajtur “XXXPENSIVE” dhe dikur mburrej se ka shpenzuar 40 mijë dollarë në muaj për glam, kjo duket se ja del. Dhe vitin e kaluar u raportua se Erika i detyrohet 2.2 milionë dollarë taksa. Pavarësisht të gjitha borxheve të saj dhe të gjitha viktimave që Tom u detyrohet para, shqetësimi më i madh i Erikës mbeten vathët e saj të dashur me diamant.

Borxhi i Erikës ka fituar mijëra tituj, por ajo nuk është e vetmja yje e RHOBH me probleme me taksat. Dorit Kemsley dhe bashkëshorti PK, çifti që Erika parashikoi në mënyrë të paharrueshme se do të ishin të radhës që do të ndaheshin, dikur i detyroheshin IRS 1.3 milionë dollarë.

Jen Shah

Jen Shah dhe Meredith Marks në RHOSLC
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Problemet ligjore dhe financiare të Jen Shah nuk u larguan pasi ajo filloi dënimin e saj me burg. Gjatë verës, u raportua se Jen i detyrohet avokatit të saj mbi 124 mijë dollarë në tarifa dhe shpenzime të papaguara ligjore. Jen dhe bashkëshorti Sharrieff Shah thuhet se u kontaktuan për tarifat të paktën gjashtë herë përpara se të ngrihej padia. Asnjë nga alumet e Real Housewives të Solt Lake City nuk u përgjigj.

Karen Huger

Karen Huger dhe bashkëshorti Ray “The Black Bill Gates” Çështjet tatimore të Huger ishin një histori kryesore në Real Housewives të Sezonit 3 të Potomac. Por ylli i RHOP refuzoi që kjo të zvogëlonte statusin e saj të vetë-emëruar Grand Dame. Siç i tha Karen në mënyrë të paharrueshme bashkë-yllit Robyn Dixon, “duhet të fitoni miliona për t’u borxh miliona!” Karen dhe Ray, me të vërtetë, kishin miliona borxhe. Sipas një artikulli të Washington Post të vitit 2017, borxhi i tyre ishte të paktën 1.5 milionë dollarë. Një vit më vonë, Karen pretendoi se gjithçka ishte paguar dhe zgjidhur.

Brynn Whitfield

(Foto nga: Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Bravolebrity më i ri në listën tonë, ylli i rindezjes së Real Housewives of New York, Brynn Whitfield, thuhet se i detyrohet 30,000 dollarë taksa. Ajo u dëbua gjithashtu nga një ish-apartament në vitin 2014 pasi nuk pagoi 7000 dollarë qira. Fatmirësisht, ajo qëndroi në tavolinën e saj aktuale, mbi të cilën shikuesit e RHONY u pështymën.

Historia e Brynn-it e rënies në borxhe duhet të kundërshtojë më tej teoritë e fansave se ajo kishte baba me sheqer. Do të shohim nëse këto zakone të këqija financiare ndryshojnë tani që ajo është në qendër të vëmendjes. Por duke gjykuar nga Real Housewives me më shumë borxhe në këtë listë, fama mund t’i përkeqësojë ato probleme.