Amvisat e vërteta betohen për rinovime

Klea

Amvisat e vërteta betohen për rinovime

Duke parë një Amvise të vërteta ylli për të rinovuar zotimet e tyre ka qenë gjithmonë një ndjenjë e frikshme. Ceremonia mund t’u sjellë atyre vite fat ose të zbulojë të çara në themel. Për shumë amvise reale, planifikimi, bërja e listës së të ftuarve dhe vendosja e ushqimit për të shërbyer shpesh zënë qendër të vëmendjes në vend që të pranojnë se martesa tashmë mund të ketë përfunduar. Mjerisht, asnjë sasi e fryrë djathi nuk ishte në gjendje t’i shpëtonte gratë më poshtë nga mallkimi i rinovimeve të zotimeve të Real Housewives.

Shannon dhe David

(Foto nga Jerod Harris/WireImage,)

Dy vjet pasi David Beador e tradhtoi Shannon Beador, çifti vendosi të rinovojë betimet e tyre martesore. Ceremonia ishte e veçantë, pasi Davidi i kishte kërkuar pastorit të familjes që ta mbikëqyrte dhe tre vajzat e tyre, Sophie, Stella dhe Adeline, ishin të pranishme. Në atë kohë, Davidi tregoi se Shannon ishte «shkëmbi i jetës sime. Ti je shpirti im. Të dua me gjithë zemër dhe me gjithë shpirt dhe mezi pres të kaloj 50 vitet e ardhshme duke u rritur me ty.”

Si shikues të Real Housewives of Orange County e dinë, çifti përfundoi duke pasur një divorc të keq. Pas 17 vitesh martesë, dyshja dhanë dorëheqjen në vitin 2017. Drama e tyre u zhvillua në një sezon të mëvonshëm, duke treguar se sa të pakënaqur ishin të dy me njëri-tjetrin.

Cynthia dhe Thomas

(Foto nga Johnny Nunez/WireImage)

Cynthia Bailey e Shtëpisë së vërtetë të Atlantës nuk ka pasur rekordin më të mirë me meshkujt. Modelja duhet të kishte marrë aluzion se martesa e saj me Peter Thomas nuk ishte një nga librat e rekordeve kur nëna dhe motra e saj u përpoqën të fshihnin certifikatën e martesës në ditën e tyre të dasmës. Megjithatë, pronari i lokalit planifikoi një surprizë të ëmbël në vitin 2012, kur bëri një rinovim të betimit gjatë udhëtimit të aktorëve në Anguilla. Fatkeqësisht, çifti u divorcua në vitin 2017.

Vicki dhe Donn

(Foto nga Isabella Vosmikova/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty Images)

Rezervuari i dashurisë së Vicki Gunvalson pothuajse nuk ishte mbushur ndonjëherë, por ajo dukej se kishte vetëm veten për të fajësuar pasi shpesh hidhej në punë duke injoruar problemet në shtëpi. Donn Gunvalson dukej si një djalë mjaft i qetë, i cili thjesht donte të kalonte pak kohë cilësore me gruan e tij të zënë. Çifti vendosi të rinovojë betimet e tyre gjatë sezonit 5 të Real Housewives të Orange County, me Vicki duke theksuar, “Unë dua të lëviz nga kjo ditë përpara në një martesë të re”.

Në përvjetorin e tyre të 15-të të martesës, dyshja ndanë betimet e tyre të rinovuara nën një muzg të bukur, ndërsa ishin me pushime në Turks dhe Caicos. Nëna e dy fëmijëve i tha Donit atëherë: “Dashuria ime për ty sot është po aq e fortë sa ka qenë në një kohë shumë të gjatë”. Përsëri, edhe ky çift nuk arriti të arrinte në vijën e finishit, pasi më pak se një vit më vonë, Vicki bëri kërkesë për divorc në vitin 2010 dhe çifti e finalizoi divorcin në vitin 2014.

Braunwyn dhe Sean

(Foto nga: Casey Durkin/Bravo/NBCU Photo Bank nëpërmjet Getty Images)

Duket sikur ekskluziviteti i Real Housewives of Orange County mund të ketë shanse kundër tyre, pasi edhe një çift i vogël do të ndikojë. Braunwyn Windham-Burke dhe Sean Burke nuk ishin çifti juaj mesatar dhe kishin pjesën e tyre të drejtë të problemeve. Ceremonia e tyre ishte e dënuar që në fillim pasi Braunwyn planifikoi pjesën e saj gjatë kulmit të pandemisë. Jo vetëm që rinovimi i betimit kishte për qëllim të festonte 20 vjet martesë, por gjithashtu festoi ribashkimin e tyre pas disa muajsh jetese të ndarë.

Në atë kohë, Braunwyn i tha kamerave Bravo, “Po gjejmë një normalitet të ri. Ne jemi duke rinegociuar kushtet e kontratës kur bëhet fjalë për martesën tonë, me siguri. Jemi dhe do të jemi të martuar përgjithmonë.” Megjithatë, përgjithmonë nuk ishte e mjaftueshme, pasi të dy e quajtën dorëheqjen në vitin 2021 pasi nëna doli në publik me të dashurën e saj të re. Sean dhe Braunwyn u divorcuan zyrtarisht në 2022.

Ramona dhe Mario

(Foto nga Taylor Hill/FilmMagic)

Këngëtarja Stinger mendoi se kishte një martesë përrallash, por kur Ramona Singer mësoi se Mario Singer kishte qenë i pabesë, e kuptoi se kishte marrë fund. Para se të dilte e vërteta, ylli i Real Housewives of New York City planifikoi një rinovim të betimit në vitin 2009 për të festuar 17 vjet martesë. Sezoni 3 kapi “I dos” teksa çifti u zotuan për dashurinë e tyre për njëri-tjetrin para 70 të ftuarve.

Në atë kohë, Mario i tha Ramonës: “Ti ke qenë shkëmbi im në kohë të trazuara. Ti ke qenë rrezja ime e diellit kur nuk mund ta shihja dritën.” Ramona tregoi se Mario ishte një “burrë, baba, një dashnor i madh dhe miku im më i mirë”. Siç e dinë fansat, të dy u divorcuan në vitin 2016, por ende janë miq për hir të vajzës së tyre Avery.