Ameerah Jones diskuton sfidën: Eliminimi i SHBA-së

Klea

Ameerah Jones diskuton sfidën: Eliminimi i SHBA-së

Alumja e Big Brother, Ameerah Jones, po detajon përvojën e saj në CBS’ Sfida: SHBA pas një eliminimi tronditës.

Ish-lojtari i BB hyri në sezonin 2 me një mentalitet pozitiv. Ajo ishte e etur për të konkurruar dhe shpresonte se kolegët e saj në Big Brother do ta kishin mbrapsht. Në shtëpinë me të nuk ishte askush tjetër përveç Josh Martinez dhe veterinerët e Challenge, duke përfshirë Paulie Calafiore dhe Faysal Shafaat.

Edhe pse ata nuk konkurruan në të njëjtat sezone së bashku, Ameerah dhe Monte Taylor bënë – kjo është arsyeja pse ajo ishte aq e tronditur sa e gjeti veten në mes të eliminimit të parë të këtij sezoni.

Mendoj se mund të thuash se ajo nuk po priste të papriturën.

Ameerah flet për eliminimin e saj të papritur

Pasi u hodhën në unazën e eliminimit, shikuesit mund të shihnin tronditjen në fytyrën e Ameerah. Ajo detajoi çizmet e saj nga shtëpia, duke shtuar se ajo besonte se plani ishte të synonte veterinerë, duke përfshirë Johnny Bananas, Wes Bergmann dhe Amanda Garcia.

“Ndjeva se i kemi numrat tani për të nxjerrë veterinerët, dhe kështu mendova patjetër se do të vazhdonim dhe do ta bënim këtë,” tha ajo për The Messenger. “Është diskutuar edhe nëpër shtëpi, për të synuar veterinerë, kështu që po, u befasova. Ju mund të shihni fytyrën time kur Alyssa [Snider] hyn dhe më thotë.”

Megjithatë, si Big Brother, gjërat mund të ndryshojnë menjëherë dhe Ameerah mësoi rrugën e vështirë.

“Patjetër që kisha besim me njerëzit e mi të BB24 sepse tashmë kam kaluar shumë me ta. Por po, dua të them, unë me të vërtetë hyra në lojë si, “Nuk mund t’i besoj askujt”. Dhe kështu doli të ishte e vërtetë.”

Por të qenit e para nuk duhet të jetë trashëgimia e saj. Më e mira e saj Alyssa u zotua se do të hakmerrej për të.

“Unë e dua atë,” tha ajo. “E dija që ajo do të më kishte kurrizin që në fillim, dhe jam shumë krenare për të dhe shumë e lumtur që e shoh atë duke u bërë e fortë dhe duke shkuar pas veterinerëve. Kështu që nuk jam i befasuar aspak që ajo kishte kurrizin tim në fillim, në mes dhe në fund.”

Sfida: SHBA vazhdon të enjten në 10/9c dhe të dielave në 9/8c në CBS.