Amanda Batula i përgjigjet komenteve të Danielle Olivera

Klea

Amanda Batula i përgjigjet komenteve të Danielle Olivera

Natyrisht, askush nuk po kërkon këshilla për marrëdhënie nga Danielle Olivera. Kjo nuk po e pengon atë që ta shpërndajë atë. Në trailerin e mesit të sezonit 8 të Summer House, ka një klip ku ajo kritikon Paige DeSorbo dhe marrëdhënia e saj me Craig Conover. Kjo nuk kishte kuptim për ne dhe nuk kishte kuptim Amanda Batula.

Në trailer, Danielle i tha Paige se ajo po i jepte Craig “asgjë” në marrëdhënien e tyre. Kjo erdhi pasi Paige kishte kaluar të gjithë sezonin duke diskutuar se si ajo dhe Craig ishin në një ngërç. Ajo nuk dëshiron të shkojë në Charleston dhe ai nuk dëshiron të shkojë në Nju Jork.

Amanda u ndje e 'tronditur' nga reagimet e pakërkuara

Në një intervistë të re me Page Six, Amanda reagoi ndaj trailerit të mesit të sezonit dhe tha se ndihej e “tronditur” nga kritikat e Danielle ndaj Paige. Për fat të mirë, Paige ishte paksa shumë e çuditshme në atë moment për të kuptuar plotësisht atë që tha Danielle. Amanda, nga ana tjetër, u ndje e befasuar. Ajo ndjeu sikur binte në kundërshtim me gjithçka që Danielle zakonisht predikon për marrëdhëniet.

Amanda shpjegoi, “Jam e tronditur që, e dini, kjo u tha, veçanërisht për Danielin që ishte një grua kaq e pavarur dhe kishte konservime për të mos varur nga një burrë, duke mos kombinuar kurrë financat, të gjitha këto gjëra. Jam i shokuar që ajo nuk e pa Paige si të pavarur.”

Ajo vazhdoi, “Po, pse do ta ndiqte Craig-un në Charleston? Kjo shkon kundër gjithçkaje që Danielle ka menduar ndonjëherë.”

Sigurisht, kjo temë është një çështje legjitime në marrëdhënien e Paige. Ata thjesht nuk duan të dëgjojnë mendimin e Danielle për të. Në fillim të sezonit, Craig i pranoi Kyle Cooke se nuk do të befasohej nëse ata ndaheshin për shkak të distancës së gjatë.

Craig tha: “Ajo jeton në New York City, ajo e do Nju Jorkun. Më pëlqen Charleston, drejtoj një kompani nga Charleston. Është shumë e mundshme. Do të ishe naiv të thuash: “Thjesht do të funksionojë gjithçka”.

Episodet e reja të Shtëpisë Verore transmetohen të martën në orën 21:00 në Bravo.