Amanda Batula është aktorja më e nënvlerësuar

Klea

Amanda Batula është aktorja më e nënvlerësuar

Amanda Batula po hap një rrugë të re në sezonin 8 të Shtëpi verore. Ajo ka qenë e hapur për dëshirën për të krijuar një identitet jashtë marrëdhënies së saj me Kyle Cooke. Si rezultat, fansat e duan besimin e saj të ri.

Shikuesit u prezantuan për herë të parë me Amanda-n në Sezonin 1 si e dashura e Kyle-s, me të cilën ai po përpiqej të angazhohej. Harku i saj në emision ishte gjithmonë i lidhur me të dhe për rrjedhojë, ajo u etiketua si një interes dashurie dhe jo një individ. Që nga sezoni 1, ne kemi mësuar më shumë për Amandën dhe njerëzit bien më shumë në dashuri me të çdo sezon që kalon.

Sezoni 8 ka qenë i fortë për vendasin e Nju Xhersit. Ajo ka mbajtur veten dhe ka ofruar një perspektivë unike për të gjitha dramat në shtëpi. Më vjen mirë që shikuesit më në fund po i japin asaj kredinë që meriton.

Këtu janë të gjitha arsyet pse Amanda është aktori më i nënvlerësuar në Summer House:

Ajo është një shoqe e mirë

Një nga cilësitë më të mira të Amandës është se ajo është një mike besnike. Ajo është gjithmonë aty për të mbështetur të dashurit e saj Ciara Miller dhe Paige DeSorbo. Nga kthimi i Ciarës gjatë dramës së Austen Kroll deri tek mbrojtja e Paige-t ndërsa ajo ishte në grindje me Lindsay Hubbard, ajo gjithmonë shfaqet për vajzat e saj.

Përkushtimi i saj për miqtë e saj ka dhënë rezultat. Të dy Paige dhe Ciara nuk kanë asgjë tjetër veçse gjëra të mrekullueshme për të thënë për yllin e Bravo. Në Summer House Aftershow, ata u vërsulën mbi shoqen e tyre të vjetër, duke e quajtur atë “qesharake dhe krijuese”.

“Ajo është vajza më e lezetshme që njoh,” tha Paige.

Ajo është e lidhur

Amanda është në një mision këtë sezon për të gjetur identitetin e saj, i cili është i lidhur me shumë njerëz. Ajo ka qenë e sinqertë për t'u ndjerë paksa e humbur në karrierën e saj dhe duke luftuar me krijimin e një identiteti jashtë marrëdhënies së saj. Është shumë normale të humbasësh veten në një lidhje dhe është freskuese të shohësh Amandën të flasë për këtë kaq sinqerisht.

Gjatë një paraqitjeje në podcastin “Not Skinny Por Not Fat”, ajo foli për vështirësitë për të ardhur në vetvete në Summer House, duke i thënë prezantueses Amanda Hirsch se ndihej më rehat duke u fshehur pas Kyle.

“Unë jam shumë i turpshëm,” tha ajo. “Kam shumë ankth. Unë fshihem pas Kyle. Kjo është arsyeja pse u martova me të, sepse ai do të bisedojë dhe unë mund të qëndroj atje.”

Ndërsa kalonte më shumë kohë në sytë e publikut, ajo duket se është bërë më e rehatshme duke qëndruar e vetme. Në sezonin 8, ajo shprehu ambiciet për të dizajnuar një linjë rroba banje dhe për të gdhendur një rrugë për veten e saj të ndarë nga biznesi LoverBoy.

Është shumë e ngjashme të shikosh një grua që hyn në të tridhjetat dhe fillon të rimendojë se çfarë dëshiron nga jeta dhe karriera e saj. Na pëlqen ta shohim.

Ajo është ngjitëse

Summer House ka qenë një kast i ndarë që nga sezoni 3. Dalja e binjakëve Wirkus dhe Stephen McGee nxiti hyrjen e Paige dhe Hannah Berner, gjë që krijoi një ndarje moshe në shtëpi. Lindsay dhe Danielle Olivera dukeshin plotësisht të hutuar nga të rinjtë e rinj dhe dukej sikur kishte një ndarje brezash në shtëpi, edhe pse Paige ishte vetëm disa vjet më e re se Danielle. Kur Ciara iu bashkua kastit në sezonin 5, ndarja u bë edhe më e qartë.

Amanda ka qenë ngjitëse në shtëpi gjatë sezoneve të fundit. Ajo është e afërt me të rinjtë e rinj, por gjithashtu ka një lidhje me Lindsay dhe Carl Radke për shkak të marrëdhënies së saj me Kyle. Ajo ka bërë një punë të shkëlqyeshme duke bashkuar dy grupet e miqve. Sinqerisht nuk e di nëse këto dy grupe do të flisnin me njëri-tjetrin nëse nuk do të ishte për Amanda. Ajo ka pasur një rol jetësor në mbajtjen e grupit të lidhur. Nëse ajo dhe Kyle e quajnë ndonjëherë dorëheqjen, Summer House do të duhet të anulohet ose të riformulohet plotësisht.

Ajo jep këshilla të mira

Amanda ka ndarë fjalë të mençura gjatë gjithë sezonit. Si e vetmja grua e martuar në shtëpi, ajo u ka dhënë një vesh miqve të saj teksa lundrojnë në marrëdhëniet e tyre. Ajo u angazhua për Gabby Prescod pasi Danielle e akuzoi atë se ishte e keqe në flirtim dhe e ndihmoi Carl-in të lundronte në rezervat e tij për martesën me Lindsay në Episodin 11. Ajo është në thelb Buda e Shtëpisë Verore.