Amanda Batula bën "hap prapa" nga puna me Kyle Cooke

Klea

Amanda Batula bën “hap prapa” nga puna me Kyle Cooke

Prezantohet sezoni 8 i Shtëpisë Verore Kyle Cooke dhe Amanda Batula si një çift në mosmarrëveshje për hapin e tyre të ardhshëm së bashku. Themeluesi i Loverboy është ende duke funksionuar me oktan të plotë, duke dashur të punojë shumë dhe të festojë më shumë. Ndërkohë, Amanda dëshiron të zhvendoset në periferi dhe të ngadalësojë pak shpejtësinë.

Çifti punonte së bashku, me Amanda që mori rolin e Drejtoreshës Kreative dhe Branding në vitin 2018 pasi la punën e saj të mëparshme. Por pesë vjet më vonë, ylli i Shtëpisë Verore rishqyrtoi rolin e saj në Loverboy dhe çfarë efekti pati në martesën e tyre.

Të dyja palët po i merrnin “personalisht” çështjet e punës

“Unë kam bërë një hap të vogël prapa për hir të marrëdhënies sonë,” tha Amanda ekskluzivisht për Us Weekly në një intervistë të fundit.

“Mendoj se ishim në një vend ku unë do të isha i frustruar për diçka që më ndodhte në fund dhe ai do ta merrte atë shumë personalisht,” shpjegoi ylli i Summer House. “Ose ai do të ankohej për diçka që unë e miratova, dhe mora një vendim dhe do ta merrja personalisht. Kështu që nuk ishte mirë për marrëdhënien tonë.”

Në të vërtetë, shikuesit do të kujtojnë se sa shumë janë grindur çifti në sezonin 8. Kyle pranoi se donte të ishte në një “hap të ngushtë” më të mirë me gruan e tij gjatë një episodi të fundit.

Pas marrjes së disa vendimeve të rëndësishme, Amanda është “ende shumë e përfshirë” me Loverboy pa pasur sherr të një “kapaciteti të përditshëm”.

Amanda mendon se “kjo duket se po funksionon”

Hapësira ka qenë e dobishme për yjet e realitetit televiziv. Dhe ishte shumë kohë që po vinte, pasi Amanda madje po fliste për largimin nga Loverboy në verën e vitit 2023 kur u filmua sezoni 8 i Summer House.

“Unë mendoj se ne kishim nevojë për pak nga ajo ndarje tani për tani,” shtoi ajo. “Nëse kishim çështjet e marrëdhënieve tona dhe kishim problemet tona të punës, atëherë ishte shumë. Kështu që kjo duket se po funksionon për ne tani.”

Amanda ngadalë filloi të hiqte veten nga përgjegjësitë e saj pas BravoCon në nëntor të 2023.

“Unë isha sikur, 'Kam nevojë për pak kohë joproduktive',” shpjegoi ajo. “Dhe pastaj [I] thjesht kurrë nuk u zhyta plotësisht në punë. I bëja takimet e mia dhe i bëra punët që duhej të bëja, por disi ngadalë tërhiqem dhe ai thotë: 'Nuk po i bashkohesh këtyre takimeve?' Unë isha si 'Jo'.”

“Unë nuk dua që ne të përfundojmë duke e inatosur njëri-tjetrin për shkak të një pune. Ti më kupton se ku e kam fjalën?” shtoi Amanda. “Unë jam lloji i njeriut që punon për të jetuar, jo jeton për të punuar, kështu që do të urreja që kjo gjë e bukur që po ndërtojmë të jetë arsyeja që ne potencialisht u ndamë ose u ndamë.”

Shpresa është që tani çifti “mund të fokusohet” në marrëdhënien e tyre. Amanda shpreson që “ndoshta të kthehet në një vend ku unë jam më i përfshirë përsëri”.

Shiko Summer House të Enjten në 9/8c në Bravo.