Mike Shouhed

Klea

Alumi i 'Shahs of Sunset' Mike paditet për sulm brutal dhe bateri të ish-të dashurës Paulina LIDHUR: Lufta EPike e Reza Farahan dhe Mike Shouhed në BravoCon – Majk e quajti Rezën 'Mbretëresha e shëndoshë'

Alumi i 'Shahs of Sunset' Mike paditet për sulm brutal dhe bateri ndaj ish-të dashurës Paulina

Në një sagë ligjore që shpaloset në Los Angeles, Shahët e perëndimit të diellit shap Mike Shouhed e gjen veten të ngatërruar në një proces gjyqësor të ngritur nga ish e fejuara e tij, Paulina Ben-Cohenmbi akuzat për dhunë në familje që datojnë që nga viti 2022.

LIDHUR: “Shahs of Sunset” Reza Farahan dhe Mike Shouhed lufta EPike në BravoCon EKSPOSOHET – Majk e quajti Rezën “Mbretëresha e shëndoshë”

Mike Shouhed

Dokumentet e gjykatës zbulojnë thellësinë e e Paulinës akuzat, pasi ajo ndjek veprime ligjore kundër personazhit 45-vjeçar të reality TV për sulm të supozuar dhe sulm, dhunë gjinore dhe shkaktim të qëllimshëm të shqetësimit emocional.

Mike Shouhed

Duke detajuar një episod tronditës më 27 mars 2022, në rezidencën e saj në zonën e Los Anxhelosit, e Paulinës përshkruan durimin e asaj që ajo e quan si një takim “të dhunshëm, brutalisht dhe të sulmuar dhe të dhunuar në mënyrë të përsëritur” me ish-partnerin e saj, si në dhomën e gjumit ashtu edhe në dhomën e lojërave të fëmijëve të saj.

LIDHUR: (EKSKLUZIVE) Ylli i 'Shahs of Sunset', Mike Shouhed, SHFUA, I Detyrua të jetojë me të dashurën e tij të martuar dhe 2 fëmijët e saj!

Mike Shouhed

Në rrëfimin e saj të detajuar të përshkruar në padi, Paulina tregoi ngjarjet shqetësuese që ndodhën pasi ajo kishte vënë fëmijët e saj në shtrat. Mes një debati të ashpër, tensionet u rritën kur Majk Dyshohet se i ka drejtuar sharje nënçmuese ndaj saj, duke përfshirë etiketimin e saj si “nënë e tmerrshme” dhe “kurvë”. Pavarësisht lutjes së saj që ai të largohej, Paulina pohon se Majk refuzoi me vendosmëri, duke e shtyrë atë të niste procesin e paketimit të sendeve të tij, duke i kërkuar që të mos e përkeqësonte më tej situatën.

Shahu i perëndimit të diellit

Sipas dokumenteve të paraqitura, Paulina pretendon se situata u përshkallëzua në mënyrë dramatike kur Majk supozohet se iu drejtua agresionit fizik, duke i kapur me forcë flokët dhe shpatullën e saj përpara se ta hidhte me dhunë në tokë ndërsa ajo përpiqej t'i hiqte rrobat e tij nga një raft. Dokumentet ligjore përfshijnë gjithashtu pamje nga pamjet e sigurisë që supozohet se kapin sherrin në zhvillim.

Mike Shouhed

Në dëshminë e saj, Paulina pohon se e Majk sulmi vazhdoi, duke treguar se ai dyshohet se e goditi atë në fytyrë dhe u përpoq ta mbyste. Për më tepër, ajo pretendon se ish-personaliteti Bravo lëshoi ​​kërcënime rrëqethëse, duke përfshirë një deklaratë se ai kishte lidhje me një vrasës me pagesë që mund ta eliminonte atë. Sherri, siç detajohet në denoncim, dyshohet se është shtrirë edhe në sallën e lojërave të fëmijëve, duke e intensifikuar situatën.

“Pothuajse katër minuta më pas [Mike] inicoi serinë e tij të sulmeve të egra dhe brutale ndaj paditësit, më në fund ky incident rrëqethës mori fund…” thuhet në ankesë. “Pasi Shouhed u ngjit lart për të marrë një nga armët e tij të zjarrit, policia u thirr, erdhi në banesë dhe e arrestoi Shouhed-in.”

Mike Shouhed

e Paulinës ndjekja ligjore kërkon dëme të paspecifikuara dhe masa ndëshkimore, siç parashikohet në ankesë.

Në vitin 2022, Majk bëri bujë me arrestimin e tij me akuzën e dhunës nga partneri intim pas incidentit, Majk u lirua me shpejtësi me një obligacion prej 50,000 dollarësh në të njëjtën ditë.

Dokumentet e gjykatës zbulojnë se prokurori i qytetit të LA, Mike Feuer, ndoqi gjithsej 14 akuza penale kundër figurës së realitetit televiziv, duke përfshirë katër akuza për bateri shtëpiake, dy akuza për përpjekje për të bindur një viktimë që të bënte një raport dhe gjashtë akuza për armë. Majk mbajti pafajësinë e tij, por pranoi një marrëveshje për pranimin e fajësisë në këtë rast.

Mike Shouhed

Sipas dokumenteve të gjykatës, akuzat ndaj Majk janë hequr pasi ai bëri një marrëveshje me prokurorët në rastin e tij. Në këmbim të heqjes së akuzave, Majk kërkohet të marrë një kurs sigurie për armë dhe të kryejë shërbime në komunitet. Ai pritet të marrë pjesë në një kurs dy-vjeçar të armëve të sigurisë, por ai nuk do të lejohet të posedojë apo posedojë armë. Dokumentet zbuluan se të dy palët ranë dakord të heqin dorë nga akuzat, përfshirë dhunën në familje, baterinë dhe përpjekjen e paligjshme për të bindur një dëshmitar, për aq kohë sa Majk përfundoi programin. I mëparshmi Shahs Of Sunset yllit do t'i kërkohet të përfundojë kursin së bashku me shërbimin në komunitet, menaxhimin e zemërimit dhe klasat e prindërimit.

Mike Shouhed

Majk u bë i njohur si një anëtar i kastit origjinal të Shahët e perëndimit të diellit, një seri realiteti që përshkruan jetën e gjashtë miqve persianë amerikanë që lundronin në dinamikat sociale, karrierat dhe detyrimet familjare në Beverly Hills. Premiera në Bravo në 2012, shfaqja pati një shfaqje të suksesshme nëntë sezonesh.