Jax Taylor

Klea

Alum “Vanderpump Rules” Brittany Cartwright fajëson Jax Taylor për shkatërrimin e martesës së tyre

Alum “Vanderpump Rules” Brittany Cartwright fajëson Jax Taylor për shkatërrimin e martesës së tyre

Brittany Cartwright fajësoi burrin e saj të larguar, Jax Taylorpër “nuk u përpoqën” të shpëtonin martesën e tyre pas ndarjes së tyre.

“Është Jax, kështu që ai nuk po përpiqet aq shumë tani,” Brittany tha për TMZ të shtunën.

Jax Taylor

Rregullat e Vanderpompës alum la të kuptohej se ajo kishte sugjeruar tashmë këshillimin për martesën kur u pyet nëse ata planifikonin të kërkonin ndihmën e një profesionisti.

“Unë i kam kërkuar për një kohë që të bëjë disa gjëra dhe asgjë nuk ka ardhur nga kjo,” tha ajo.

Jax Taylor

35-vjeçari shpjegoi: “Sa herë që zihesh me dikë për kaq gjatë, ka vetëm kaq shumë që mund të marrësh, dhe ti e di, unë meritoj më mirë, [our 2-year-old son] Cruz meriton më mirë.”

Brittany zbuloi se çfarë planifikoi të bënte më pas, duke thënë: “Ne duam një marrëdhënie të mirë bashkëprindërore dhe mendoj se unë të largohem dhe të gjej hapësirë ​​për të kuptuar nëse kjo është ajo që dua është situata më e mirë për mua. tani.”

Jax Taylor

Brittany sqaroi se ajo ende e do burrin e saj, duke shtuar – “Unë dua vetëm më të mirën për mua dhe djalin tim në këtë pikë. Ky është fokusi im kryesor.”

“Nëse ai ndryshon disa gjëra dhe ndryshon disa gjëra në jetën e tij, atëherë ndoshta ne mund të kthehemi së bashku,” vuri në dukje ajo. “Por tani për tani, nuk e di.”

Brittany Cartwright dhe Jax Taylor

Brittany kundërshtoi një thashetheme që pretendonte se ndarja ishte planifikuar për të krijuar bujë rreth reality show-t të tyre të ri, “Lugina”, premierë në fund të këtij muaji.

“Kjo është padyshim për shëndetin tim mendor,” Brittany tha. “Unë mendoj se kjo ka qenë një nga pjesët më të vështira tani është se njerëzit po spekulojnë se unë jam duke bërë diçka për shfaqjen që do të dalë.”

Ajo ngacmoi se emisioni i ri do të zbulonte arsyen e vendimit të dyshes së larguar për t’u ndarë.

Brittany Cartwright dhe Jax Taylor

Brittany dhe Jax, 44, u martua në qershor 2019, në një ceremoni të filmuar për “Rregullat e Vanderpump.Ata konfirmuan daljet e tyre nga seriali në 2020 dhe mirëpritën djalin e tyre një vit më vonë, në prill 2021.

Rregullat e Vanderpompës

Ylli i Bravo njoftoi se ajo dhe Jax po bënin një pushim nga marrëdhënia e tyre gjatë një episodi të fundit të podcast-it të tyre, “Kur realiteti godet me Jax dhe Brittany”.

“Po, martesat në përgjithësi janë shumë të vështira dhe unë kam pasur një vit veçanërisht të vështirë vitin e kaluar,” pranoi ajo. “Jax dhe unë jam duke ndarë kohë dhe kam vendosur të shkoj në një shtëpi tjetër për të marrë pak hapësirë ​​për hir të shëndetit tim mendor.”

Jax Taylor

Te enjten, Jax i tha Page Six se vendimi i tyre për t’u ndarë nuk ishte “një divorc”.

“Nuk është e keqe apo e keqe,” pohoi ai. “Ne kemi një fëmijë të përfshirë dhe thjesht duam të bëjmë atë që është më e mira për fëmijën tonë”

Jax Taylor

Brittany më vonë u pa duke u zhvendosur në një shtëpi të re me qira, pasi një burim i tha gazetës se çifti televiziv i realitetit “nuk ishte në rrugën e pajtimit”.

Lugina premierë më 19 mars në Bravo.