BravoCon

Klea

Alum ‘RHOBH’ u kërkon fansave të bojkotojnë BravoCon mes Andy Cohen

Alum ‘RHOBH’ u kërkon fansave të bojkotojnë BravoCon mes Andy Cohen

Lisa Rinna po bën thirrje për një bojkot të konventës vjetore të tifozëve të Bravo, BravoCon. Të Amvise të vërteta të Beverly Hills alum dëshiron që yjet e realitetit të rrjetit të bashkohen Bethenny Frankel’s luftoni për paga të drejta mes grevës së vazhdueshme të shkrimtarëve dhe aktorëve në Hollywood.

Bethenny Frankel

Ne korrik, Bethenny shkoi në Instagram për të shtyrë rastin e saj-duke shpjeguar se ajo u pagua 7,250 dollarë për sezonin e saj të parë në Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut dhe nuk kishte marrë asnjë qindarkë mbetje, pavarësisht se shikuesit shikonin sezone të ndryshme pa pushim.

“Unë vetë kam gjeneruar miliona e miliona dollarë në reklama dhe përshtypje në internet duke qenë në TV realitet dhe nuk kam bërë kurrë një mbetje të vetme,” tha ajo pjesërisht. “Pra, ose po më mungon diçka, ose po dështojmë gjithashtu.”

“Çdo @Sag/aftra [member] kush është në një shfaqje Bravo duhet të bojkotojë Bravocon, “ Rinna shkroi përmes Instagram Stories në fund të muajit të kaluar.

Lisa Rinna

Ajo vazhdoi: “Doni që ata të fillojnë t’ju marrin seriozisht dhe t’ju paguajnë paratë që meritoni? Pastaj filloni një bashkim reality show per Bethenny.”

Ish-ylli i Bravo përfundoi: “Koha është tani”.

Lisa Rinna

60-vjeçari ripostoi një koment nga një mbështetës ku shkruhej: “A nuk duhet të zgjohen të gjithë Bravo stans bojkotojnë Bravocon? “Ata duan të tregojnë se sa progresivë janë duke i quajtur të gjithë racistë dhe duke bërë fushatë për shkarkimin e yjeve të realitetit. Epo, nuk ka gjë më të majtë se të drejtat dhe sindikatat e punëtorëve!”.

Xhirimet RHOBH

Rinna ra dakord me tifozin, duke goditur një “Bam” mbi deklaratën.

Këtë e la të kuptohet një i brendshëm e Rinës opinioni mund të ishte i ndryshëm nëse ajo nuk do të ishte shkëputur nga RHOBH cast pas sezonit të kaluar.

Andy Cohen

Një burim i tha Page Six – “Jam i sigurt që nëse ajo do të ishte e ftuar në BravoCon, ajo nuk do ta thoshte këtë.”

Ish-ylli i sapunit u shfaq në ekskluzivitetin e Beverly Hills për tetë sezone.

“Kjo është puna më e gjatë që kam mbajtur në karrierën time 35-vjeçare dhe u jam mirënjohës të gjithëve në Bravo dhe të gjithë atyre që janë përfshirë në serial.” Rinna tha People në janar.

Lisa Rinna

Ajo shtoi: “Ka qenë një ecje argëtuese tetëvjeçare dhe jam e emocionuar për atë që do të vijë!”

e Rinës Dalja nga seriali u përshkrua si një marrëveshje “reciproke” mes saj dhe rrjetit, por fansat e dinë se ajo ishte goditur me reagime të ashpra të fansave për mashtrime të ndryshme në kamera dhe në rrjetet sociale.

Lisa Rinna

Në qershor, aktorja pohoi se ishte lodhur nga shfaqja e shpërthimeve të zemërimit nga fansat, në një intervistë për revistën ES.

“Unë mendoj se vetë bota është bërë aq e paqëndrueshme sa përgjigja nuk përputhet me atë që po bëjmë ne,” tha ajo për revistën.

“Nuk doja të jetoja kështu. Nuk mendoj se është e shëndetshme. Mënyra se si baza e fansave reagon ndaj shfaqjes tani nuk është si ishte kur fillova për herë të parë, “shpjegoi ish-ylli i realitetit.

Lisa Rinna

“Dua të them, ne po merrnim kërcënime me vdekje,” tha ajo. “Disa nga gjërat më të tmerrshme që kam parë ndonjëherë të shtypura në jetën time, dhe është një reality show! Është një shfaqje budallaqe! Mendova: ‘Është koha për të shkuar.’ Nuk jam i sigurt se për sa kohë mund të ekzistojë kjo në zeitgeist, të jem i sinqertë me ju.”

Lisa Rinna

Aktorja zbuloi gjithashtu se ishte shtyrë të largohej nga nëna e saj e ndjerë. Lois Rinna, e cila vdiq nga një goditje në 2021. Ajo shpjegoi se nëna e saj i erdhi në ëndërr dhe e inkurajoi të largohej nga shfaqja.