Kandi Burruss

Klea

Alum Kandi Burruss “RHOA” pretendon se nuk ka humbur peshë nga Ozempic

Alum Kandi Burruss “RHOA” pretendon se nuk ka humbur peshë nga Ozempic

Kandi Burruss Kohët e fundit zbuloi se ajo ndaloi përdorimin e Ozempic pasi ilaçi popullor për humbje peshe nuk arriti të jepte rezultatet që ajo kishte shpresuar.

Kandi Burruss

“Vitin e kaluar, e provova”, tregoi ekskluzivisht 48-vjeçari “Çaj Reali virtual” i Page Six podcast ndërsa promovonte partneritetin e saj me Hydroxycut.

“Kam parë kaq shumë njerëz që po e provonin dhe po humbisnin peshë.” Kandi tha, duke vënë në dukje se ajo njihte një “ton” femrash, duke përfshirë edhe ish-të RHOA shoku i filmit Marlo Hampton, i cili pati sukses me mjekimin. “Kështu që unë thashë, ‘OK, do ta provoj këtë’. Dhe unë nuk humba peshë.”

Kandi Burruss

RHOA këngëtarja shpjegoi se miqtë e saj sugjeruan se mund të kishte diçka që nuk shkonte ose se ajo kishte nevojë për një dozë më të lartë. Edhe doktori i saj ishte i hutuar. “Mjeku im tha: ‘Nuk e di se cili është problemi, nuk po e shoh këtë tek njerëzit e tjerë’, kujton ajo.

Ozempic, një ilaç me recetë i miratuar nga FDA, i krijuar fillimisht për pacientët me diabet të tipit II, është një nga emrat e markave për semaglutide. Ajo funksionon duke ruajtur ngopjen dhe duke shtypur oreksin. Megjithatë, Kandi tha se nuk e frenonte fare urinë e saj.

Kandi Burruss

“Nuk ma frenoi oreksin. E di që disa njerëz thonë: ‘Oh, nuk mund të ha.’ Jo unë! Po haja meze, një vakt të rregullt dhe ëmbëlsirë, mirë?” shpjegoi ajo. “Nuk më ndaloi asgjë.”

Burruss ndau se të shihte të tjerët të kenë sukses me ilaçin ndërsa ajo dështoi për të ishte dëshpëruese. “Kur sheh se funksionon për njerëzit e tjerë dhe nuk funksionon për ty, të bën në depresion,” pranoi ajo. “Realisht, të bën të ndihesh: “Çfarë nuk shkon? Pse nuk funksionon për mua?’”

Kandi Burruss

Kandi vuri në dukje se ajo fitoi peshë të konsiderueshme pasi njoftoi largimin e saj nga RHOA më herët këtë vit. “Pasi u largova”Amvisat“Unë po haja mirë, po jetoja mirë. Tani, ki parasysh, unë isha tashmë 10 paund mbi peshën time të dëshiruar në krye të vitit. Por më pas, kur njoftova se nuk do të bëja’AmvisatMë, unë haja ëmbëlsirë çdo ditë, bëja udhëtime, thjesht e jetoja atë”, tha ajo. “Para se ta kuptoja, isha rreth 170 kilogramë. Dhe nuk ishte e lezetshme.”

Për të përballuar shtimin në peshë, këngëtarja fituese e Grammy-t iu drejtua Hydroxycut, një produkt që e përdorte në vitet e saj të reja. “Ekipi im kontaktoi ekipin e Hydroxycut dhe ne e zgjidhëm atë. Kështu që fillova thjesht duke ndryshuar zakonet e mia të të ngrënit dhe duke përdorur Hydroxycut dy herë në ditë dhe humba 10 kilogramë në tre javë e gjysmë,” tha ajo. “Po ndihem mirë.”

Kandi Burruss

Burruss Hydroxycut i çiftuar, i cili përmban C. canephora robusta, një përbërës jo stimulues që gjendet në kafenë jeshile, me një regjim të ri stërvitjeje.

“Kam biseduar me një trajner dhe ai po përgatit një plan të mirë stërvitjeje për mua,” tha argëtuesi, i cili po fillon një turne veror me Xscape dhe SWV. “Ndërsa jam në turne, do të përfitoj sa më shumë nga palestrat në hotele dhe do të stërvitem kaq shumë ditë në javë, do t’i përmbahem ushqimit të duhur dhe (bëj) Hydroxycut dhe do të shoh se si është. shkon. Kështu që unë jam i emocionuar. Lutuni që të mund t’i përmbahem!”

Kandi Burruss

Duke reflektuar mbi peshën e saj, Kandi ndau se arritja e kilogramëve “170-diçka” vitin e kaluar ndihej shumë për kornizën e saj të imët 5 këmbë-3. Ajo tani shpreson të arrijë një peshë objektive prej “130-diçka” paund.

“Qëllimi im përfundimtar është në thelb të humbas 20 kilogramë për t’u rikthyer atje ku isha vitin e kaluar, në përgjithësi. Por unë do të doja, do të doja të humbisja në përgjithësi 30, në mënyrë që të mund të mbushja të 130-at. E kam këtë shaka, sikur nuk kam peshuar 130 që nga mosha 30-vjeçare”, tha ajo duke qeshur. “Kanë kaluar vite që kur ndihesha sikur isha vërtet e hollë dhe e hollë – e hollë e trashë, siç dua ta quaj. Ka kaluar një minutë dhe do të doja ta shihja veten duke iu kthyer asaj, në veten time më të mirë.”