Kailyn Lowry

Klea

Alum Kailyn Lowry “Teen Mom 2” zbulon fotot e binjakëve të saj të porsalindur

Alum Kailyn Lowry “Teen Mom 2” zbulon fotot e binjakëve të saj të porsalindur

Kailyn Lowry ndau foton e parë të binjakëve të saj të porsalindur pasi lindi një djalë dhe një vajzë pesë javë më herët. Të Mami adoleshente 2 Alum zbuloi imazhin në një vrojtim të episodit të së premtes të podcast-it të saj, “Barely Famous”.

Kailyn Lowry

Ish-ylli i MTV ndau foton e parë të fëmijës së saj të gjashtë dhe të shtatë në fillim të teaser-it. Imazhi u zbulua Kailyn duke mbajtur foshnjat e mbështjella, të lidhura me inkubatorë individualë, ndërsa ishin ulur në një karrige.

Kailyn Lowry

Kailyni cili i priti binjakët me të dashurin, Elijah Scott, zbuloi se foshnjat kaluan disa javë në NICU pasi lindën, nëpërmjet një seksioni cezarian, pesë javë përpara datës së lindjes së saj. Kailyn gjithashtu ndan një djalë më të madh, Rio, 1, me Skot.

“Ishte vërtet e frikshme sepse … kishim përjetuar NICU për disa ditë [with Rio] dhe ai ishte i madh. Ai ishte 9 paund, kështu që ishte ndryshe për ne dhe shkoi në shtëpi menjëherë pas kësaj”, tha 31-vjeçari.

Ajo vazhdoi – “Por për binjakët, ne ishim pesë javë më herët dhe ishin dy prej tyre. Nuk arrita t’i mbaja deri të nesërmen ose 48 orë [later].”

Kailyn Lowry

Kailyn ndau se ndihej e mërzitur kur mjekët nuk ofruan qartësi në lidhje me çështjet shëndetësore të foshnjave.

Ajo shpjegoi: “Doja të dija nëse ajo që po shihja ishte normale.”

“Nuk kisha parë kurrë një fëmijë në jetën time që të mos zgjohej për të ngrënë ose të shfaqte shenja urie,” tha ajo për vajzën e saj të porsalindur.

Kailyn Lowry

Kailyn vazhdoi — “Ajo nuk kishte kurrë asnjë shenjë ushqimi dhe kur unë u përpoqa ta ushqeja, ajo nuk merrte një shishe. Dhe kjo ishte vërtet e vështirë sepse po e shikoj atë, dhe [while] ai është në NICU për disa nga të njëjtat arsye, por gjithashtu ai po merr një shishe dhe nuk ka asnjë problem me këtë.”

“Kam qarë shumë. Ndoshta kam qarë më shumë me udhëtimin në NICU sesa me seksionin cezarian,” shtoi ajo.

Kailyn Lowry

Kailyn zbuloi se ajo dhe Skot ishin në gjendje ta sillnin djalin e tyre në shtëpi para vajzës së tyre.

Ish-ylli i realitetit shpjegoi – “Unë mendoj se ka një ndryshim të madh midis binjakëve për sa i përket, sepse ajo ishte në NICU vetëm për kaq shumë kohë, për kaq shumë javë, dhe ai ishte në shtëpi.”

“Ajo është më mirë në vetvete … ndërsa ne ishim në shtëpi me të dhe dikush ishte gjithmonë me të, duke e mbajtur atë dhe të gjitha këto. Tani që ajo është në shtëpi, ndihem si përvoja ime e lidhjes [with her] ka qenë shumë më mirë.”

Kailyn Lowry

Kailyn dhe Skot shpjegoi se situata ishte e vështirë logjistike dhe emocionale.

“Na duhej të udhëtonim mbrapa dhe mbrapa, të paktën një herë në ditë, njëri prej nesh.” Skot kujtohet.

“Ishte një orë me makinë atje dhe mbrapa dhe kur isha atje, isha atje për orë të tëra.” Kailyn shtuar. “Dhe pastaj kemi gjashtë fëmijë të tjerë. Kur u lirua nga NICU, e kishim në shtëpi.”

Kailyn Lowry

Ajo tregoi se është pyetur nëse kishte nevojë për ndihmë psikologjike, gjatë një vizite me vajzën e saj.

“Unë thashë se kam terapistin tim, por jam larg nga foshnja ime dhe foshnja ime është larg nga binjaku i saj. Dhe ndihem sikur kjo në vetvete ishte e mjaftueshme që unë të qaja.” Kailyn tha.

Kailyn, e cila i lidhi tubat pas lindjes, ndan djalin Isaac, 14 vjeç, me ish-Jo Rivera, Lincoln, 10, me ish-burrin, Javi Marroquindjemtë, Lux, 6, dhe Creed, 3, me ish, Chris Lopez, përveç tre fëmijëve të saj me Skot.

Kailyn Lowry

Kailyn bëri debutimin e saj në TV realitet në “16 and Pregnant” në vitin 2010, dhe vazhdoi të luajë në serialet spinoff, “Mami adoleshente 2”, për disa sezone. Ajo u largua nga shfaqja e gjatë e MTV në 2022.