Jason Tartick

Klea

Alum ‘Bachelorette’ Jason Tartick Lëvdon Nick Viall për hijezimin e ish Kaitlyn Bristowe

Alum ‘Bachelorette’ Jason Tartick Lëvdon Nick Viall për hijezimin e ish Kaitlyn Bristowe

Beqare shap, Jason Tarticklavdëruar Nick Viall pasi podkasteri i bëri hije ish-it të tij, Kaitlyn Bristowe, në mediat sociale.

“Nick’s nje shok. unë dua Nick”, tha 35-vjeçari për Page Six gjatë fundjavës në bash të Maxim’s Super Bowl 2024.

Jason Tartick

Tartick thuhet se u përpoq të ndryshonte narrativën, duke shtuar: “Unë mendoj se ajo që Nick po bën me podcast-in e tij është joreale dhe, e dini çfarë? Më pëlqen Nick. Nick është një djalë i mirë.”

Ylli i realitetit u kërkua të peshonte mbi komentin Shishkë shkroi nën një nga postimet e tij në Instagram por Tartick thjesht komentoi – “Unë do ta lë atë për interpretim.”

Jason Tartick

Javën e kaluar, prezantuesi 43-vjeçar i podcast-it shkoi në seksionin e komenteve nën një foto pa këmishë të Tartick dhe shoku i tij, Tyler Cameron, u këputën në një plazh, duke shkruar – “Asgjë aseksuale për këtë.”

Vërejtja ishte në lidhje me Bristowe38, duke ngrënë në podkastin e saj, “Off the Vine”, se ajo kishte humbur dëshirën e saj seksuale gjatë një marrëdhënieje të kaluar me një burrë të paidentifikuar.

Jason Tartick

“Mendova se isha aseksuale. Fjalë për fjalë mendova se isha aseksuale”, tha ajo gjatë episodit të podcast-it të 6 shkurtit.

Dancing With the Stars kampioni shtoi – “Unë mendoj se në këtë pikë mund ta shihja veten më shumë me një grua – në fakt mendova kështu – sesa një burrë.”

Jason Tartick

Disa fansa kundërshtuan komentin e Viallit, duke u mbrojtur Bristowe duke theksuar se ajo kurrë nuk e konfirmoi se i referohej Tartick.

Një përdorues tha – “pse u besoni titujve. Dëgjoni podcast-in aktual, nuk bëhej fjalë Jason. Bëhej fjalë për hormonet dhe gjendjen e saj 🙄.

Jason Tartick

Një tjetër fanse nuk u pajtua, duke shkruar – “Ishte [about Tartick]. Ajo tha se sapo u largua nga ajo marrëdhënie dhe filloi të takohej, ajo mori përsëri MOJO-n e saj.”

Bristowe dhe Tartick daton për katër vjet përpara se të ndahej, në gusht 2023.

Jason Tartick

Çifti njoftoi ndarjen e tyre në një deklaratë të përbashkët, duke shkruar: “Pasi ndamë lajmin me familjen dhe miqtë e afërt fillimisht dhe gjetëm kohën për ta përpunuar siç duhet vetë, ne jemi të pikëlluar me zemër të rëndë për të ndarë se kemi vendosur t’i japim fund fejesës tonë. .

“Ne jemi mirënjohës për të gjithë ju që na dhatë kohë dhe hapësirë ​​për të përpunuar këtë vendim që ndryshon jetën pasi ka shumë emocione dhe ndryshime për të lundruar.”

Marrëdhënia miqësore e dyshes shkoi në jug pasi ish-personaliteti i “Bachelorette” u pa duke kaluar kohë me studentin e “Bachelor Nation”, Zac Clark.

Bristowe ndau se ajo besonte se ish-i i saj ishte “i prirur në mentalitetin e viktimës”, gjatë një episodi të janarit të podcast-it të saj.

“Nuk dua të hedh poshtë faktin se ai po lëndohet. Nuk dua të hedh poshtë se ndjenjat e tij janë të vlefshme,” shpjegoi ajo. “Fjala e zhgënjyer vazhdon të shfaqet. Ndihem kaq i zhgënjyer sa dikush mund të përdorë një tregim të rremë për të mbledhur simpati për veten e tij.”

Tartick thuhet se është në gjueti për dashurinë, duke i thënë mediumit-“[I’m] këtu jashtë beqar, duke u përzier, të gjitha gjërat po shkojnë, e dini, kështu që do të shohim.”