Alexis Bellino i bën homazhe nënës së ndjerë pas vdekjes së fundit

Klea

Alexis Bellino i bën homazhe nënës së ndjerë pas vdekjes së fundit

Real Housewives of Orange County alum Alexis Bellino është në zi për ndarjen nga jeta të nënës së saj të dashur, Penelopës. Alexis luajti në shfaqjen televizive të suksesshme të realitetit për sezonin 5 deri në sezonin 8 dhe shfaqi jetën e saj idilike familjare.

Në vitin 2021, Alexis informoi botën se nëna e saj po luftonte me një “sëmundje të padiagnostikuar” që ngadalë po i grabitte jetën. Mjerisht, Penelope së fundmi e humbi betejën. Ish-ylli i RHOC më pas shkoi në mediat sociale për të njoftuar vdekjen e nënës së saj dhe për të përkujtuar jetën e saj.

Alexis ndan një postim prekës në Instagram

“Mami, më në fund je e lirë. Mund të ecësh përsëri, të gatuash, të vallëzosh, të mbani një gotë, të flisni, të përqafoni, të qeshni… ju jeni jashtë atij trupi të tmerrshëm që ju mbajti të burgosur për tre vitet e fundit. Ju bëtë luftën më të fortë që kam parë ndonjëherë”, ka shkruar Alexis.

“Premtimi im për ju është se unë do të sigurohem që programi i donatorëve të trurit të UCLA të zbulojë se çfarë ju rrëmbeu jetën tuaj të bukur në një moshë kaq të re dhe ne do t’i ndihmojmë të tjerët që torturat tuaja të mos ishin të kota.”

Homazhi përfshinte pothuajse një duzinë foto të Penelope me Alexis dhe nipërit e saj. Është e qartë se dyshja nënë-bijë kishte një lidhje shumë të fortë.

Alexis vazhdoi postimin në Instagram, “Ju ndriçoni çdo dhomë, edhe kur nuk mund të flisnit më, stafi infermieror tha se jeni i preferuari i tyre, dhe kjo sepse energjia juaj është infektive. Vrima në zemrën time ndihet e padurueshme dhe sikur nuk do të riparohet kurrë. Unë jam i mpirë dhe në mosbesim që ju jeni larguar vërtet. Nuk e di se si do të jem përsëri vetvetja dhe shpresoj që lotët të pushojnë. Por nëntë ditët e fundit të shikimit tënd duke luftuar ishin pothuajse po aq torturuese.”

Dhe së fundi, një premtim se ky nuk është fundi. “Ti je përgjithmonë personi im i preferuar dhe miku im më i mirë. Me fjalët e tua, ‘vdekja është thjesht një formë tjetër e të jetuarit’, do të të shoh përsëri dhe më mirë të më tregosh shenja nga ana tjetër. Të dua deri në hënë dhe mbrapa, mami.”

Ish-bashkë yjet, miqtë dhe ndjekësit e Bravo-s ndanë fjalë mbështetjeje për nënën e tre fëmijëve. Për fat të mirë, Alexis ka një sistem të fortë mbështetjeje për këtë kohë rraskapitëse.