Alexia Nepola shpreson që Lisa Hochstein të martohet para Lenny

Klea

Alexia Nepola shpreson që Lisa Hochstein të martohet para Lenny

Ylli i Real Housewives of Miami Lisa Hochstein Beteja e hidhur e divorcit vazhdon. Ajo thuhet se ishte verbëruar kur burri i saj, Lenny Hochsteinnjoftoi se donte një divorc në maj 2022.

Në fund të fundit, ai kishte një grua të re, më të re, Katharina Mazepa, me të cilën po takohej. Dhe nuk kaloi shumë kohë që dyshja u fejuan. Së fundmi, Katharina ka mohuar zërat se lidhja e saj me Lenin ka përfunduar.

Lenny dhe Lisa kanë dy fëmijë. Pasi Lisa liroi rezidencën e tyre luksoze, Lenny paraqiti një kërkesë. Ai akuzoi Lizën se gjoja kishte zbrazur të gjithë vendin. Po qaj për Lenin e gjorë.

Alexia dëshiron që Lisa të fitojë luftën e dasmës

Bashkëylli i Lisa’s RHOM, Aleksia Nepola, ishte i ftuar në podkastin Virtual Reali-Tea nga Page Six. Dhe ajo do të donte që Lisa të lidhë kurorë me të dashurin e saj, CEO i teknologjisë Jody Glidden. “Do të doja ta shihja Lizën të martohej para Lenit, po. Kjo është ajo që unë do të doja”, tha Alexia. Duke supozuar se Lenny dhe Katharina ende planifikojnë të martohen.

Ajo vazhdoi, “Jody është një djalë i mrekullueshëm dhe mendoj se ai e ka ndihmuar aq shumë që të kalojë një periudhë kaq të vështirë në jetën e saj. Nuk e di nëse ajo mund ta kishte bërë vetë këtë, sinqerisht, sepse ai ka qenë shumë i mirë me të.” Alexia shtoi: “Kjo është ajo që i duhej.”

Lisa konfirmoi se ajo ishte në lidhje me Jody në mars 2023. Alexia është ende e hutuar nga vendimi i Lenny për të hequr Lizën dhe për t’i propozuar Katharinës. “Nuk ka kuptim për mua. Por përsëri, ne nuk jemi në jetën e njerëzve, nuk jemi në mendjet dhe zemrat e njerëzve, kështu që nuk e di se si ndodhi kjo, “tha Alexia.

“Jam shumë e lumtur për të që ajo përjeton dhe jeton një lloj dashurie të ndryshme nga ajo që kishte me Lenny,” tha Alexia për Jody. “Ai është dëshmuar se është një burrë i mrekullueshëm, i qëndrueshëm.”

Burra të rinj në bllok

Foto nga Jason Koerner/Getty Images

Jody po shfaqet në këtë sezon të RHOM, së bashku me Marcus Jordan, i cili është në lidhje me Larsa Pippen. Dhe Alexia është e lumtur që burrat i bashkohen kastit.

“Ne kemi djem të mrekullueshëm. Sinqerisht, ne jemi vërtet të bekuar, të gjithë ne”, tha ajo. “Ndjehem sikur na bëjnë më mirë.” Alexia shtoi: “Është mirë t’i kesh ato. Mendoj se ata janë një shtesë e mirë për ne të tjerët.”

Sezoni 6 i The Real Housewives of Miami transmetohet të mërkurën në orën 21:00 ET në Bravo.