Alexia Nepola ndihet 'keq' për dramën në mëngjes të Nicole Martin

Klea

Alexia Nepola ndihet ‘keq’ për dramën në mëngjes të Nicole Martin

Nxehtësia duhet të fillojë të arrijë Aleksia Nepola – por jo nxehtësia e Majamit, jo, nxehtësia nga Real Housewives e tifozëve të Majamit. Alexia ka marrë mbrojtjen që atëherë e Nicole Martin mëngjesi i ditës së nënës u transmetua në sezonin 6.

Kur Alexia zbuloi se Ana Quincoces do t’i bashkohej vaktit festiv, ajo vrapoi. Ajo tha se ishte në mbështetje të Marysol Patton, por Alexia dukej shumë e etur për t’u larguar me dëshirën e saj. Natyrisht, nuk ishte faji i Nikollës që po vinte Ana. Adriana de Moura e ftoi atë.

Por, edhe pse Adriana fshiu emrin e Nicole në ekran, Alexia dhe Marysol në mënyrë konfuze ruanin rezervat e tyre. Ata nuk mund ta pranonin pafajësinë e Nikollës. Pra, tani që e ka parë sezonin teksa po transmetohet, a ndihet ndryshe Alexia? Epo, merrni një hamendje.

Retrospektiva e Alexia-s në debaklin e mëngjesit të Nicole

Në paraqitjen e saj të fundit në Watch What Happens Live, Andy Cohen tha se kishte “pyetjen numër një” për të dhe Alexia tha se e dinte se çfarë do të ishte. “Pasi pa episodin dhe pa se ishte Adriana që e solli Anën në grup, a ndihesh keqardhje për sa padrejtësisht e trajtove Nikollën?”

Alexia u përgjigj: “Mirë, kështu që ndihem keq për të gjithë mëngjesin e ditës së nënës – si shkoi – sepse … ishte një mëngjes i vonë i Ditës së Nënës dhe u anashkalua aq shumë për të bërë atë për Anën.” Megjithatë, Alexia tha: “Unë mendoj se ajo që duhet të ndihet keq është Adriana. Sepse ishte ajo që padyshim i lindi ideja.”

Çuditërisht, Alexia tha gjithashtu: “Por unë ende besoj se Nicole kishte diçka të bënte me të.” Kokëfortësia e Aleksisë është e çuditshme, për të thënë të paktën. Kur klipi i WWHL arriti në YouTube, fansat ndanë dënimet e tyre për Alexia. Siç shkroi një fans, “Është çmenduri për mua që ajo ende po fajëson Nicole-n, e cila qartësisht nuk kishte asnjë lidhje me të. Nuk mund të shohim të gjithë të njëjtin shfaqje.”

Një tjetër fanse ndau ndjenjën që sugjeroi Adriana, duke shkruar, “Alexia është qartësisht super xheloze, ajo dëshiron gjithçka që Nicole ka… para, një martesë të fortë, [an] diplomë e admirueshme, një profesion aktual, bukuri brenda dhe jashtë, rini … ajo po përpiqet të rrëzojë Nicole sepse e ka zili. Periudha.”

Sezoni 6 i The Real Housewives of Miami vazhdon të mërkurën në 9/8c në Bravo.