Alexia Nepola Blindsided nga Todd duke paraqitur për divorc

Klea

Alexia Nepola Blindsided nga Todd duke paraqitur për divorc

Ashtu si shumë amvise reale të tifozëve të Miami, Alexia Nepola është ende e tronditur nga lajmet për divorcin e saj nga Todd. Sezoni 6 mbolli disa farë dyshimi dhe beteje mes çiftit.

Megjithatë, askush nuk e priste që Todd do të tërhiqte këmbëzën dhe do ta anulonte martesën. Në fakt, edhe Alexia u verbua plotësisht nga Todd. Në episodin e 29 prillit të podcast-it të saj, Alexia ndau disa nga ndjenjat e saj në mes të divorcit.

Alexia shpërthen në lot në podkastin e saj

“Unë jam ende duke i marrë të gjitha,” tha Alexia, duke vënë në dukje dritaren trejavore nga lajmet. Ajo tha se po bënte më të mirën për të “kuptuar” dhe “përpunuar”, duke reflektuar mbi marrëdhënien shtatëvjeçare. “Ti thjesht nuk mund ta ndihmosh veten, por të kthehesh në ato shtatë vjet dhe të thuash “Çfarë shkoi keq?” Alexia filloi të qante.

Ajo shpjegoi se po përpiqej të shmangte zemërimin, edhe pse e dinte se ishte një fazë e nevojshme pikëllimi. Pasi falënderoi mikpritësen e saj, Marysol Patton, për rolin e saj, ajo falënderoi edhe fansat e saj të shumtë. Ajo ka falënderuar edhe fëmijët e saj. “E vetmja për t'u shëruar është … nëpërmjet dashurisë. Sepse vërtet besoj se dashuria është fuqia shëruese.”

Sa për Todd-in konkretisht, ajo tha: “Unë ende e dua atë. Ne e duam njeri tjetrin.” Ajo shtoi se tronditja e saj ishte aq e theksuar sepse po punonin për rregullimin e gjërave. “Unë jam si një luftëtar. Unë luftoj.” Marysol u përgjigj: “Epo, dikush hoqi dorë. Dikush hoqi dorë.” Megjithatë, Alexia tha: “Nuk e prisja kurrë këtë. Mendova se gjërat ishin të mira.”

“Jam e shkatërruar,” vazhdoi ajo. “Po shtirem se jam mirë.” Ajo raportoi se po përpiqej të qëndronte e zënë. “Për dy ose tre netët e para, nuk kam fjetur”, shtoi ajo, duke thënë se përvoja ishte “si një makth”. Alexia gjithashtu shprehu mohim të mëtejshëm për situatën. “Unë ende mendoj se ndoshta ka një shans për ta rregulluar atë sepse ne e duam njëri-tjetrin.”

Real Housewives of Miami po transmetohet në Peacock.