Aleancat e Sezonit 2 të Tradhtarëve të Shpjeguara dhe të Renditura

Klea

Aleancat e Sezonit 2 të Tradhtarëve të Shpjeguara dhe të Renditura

Nëse je diçka si unë, je i varur Tradhtarët Sezoni 2 sepse është gjithçka. Më pëlqen që Peacock bashkoi yjet e realitetit OG të kohëve të fundit, gjë që më jep një ndjenjë nostalgjike. Sezoni i ri ka kaq shumë kampionë sa është e vështirë të zgjedhësh MVP-në, por unë kam ide. Ndërsa Sezoni 1 shfaqi si të njohurit ashtu edhe të famshëm, Sezoni 2 përmban vetëm yjet e televizionit të realitetit që e bënë këtë vend atë që është sot. Aftësia dhe strategjia janë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave me këta lojtarë dhe nuk do të ketë mëshirë mes të ligjve. Aleancat e Sezonit 2 të Traitors në veçanti e kanë bërë lojën më interesante dhe ja se si ato vlerësohen.

Klubi i vërtetë i amvisave

Ka mjaft plane në çdo ekskluzivitet të Real Housewives për të bërë një nga këto gra një fituese të mundshme. Larsa Pippen, Phaedra Parks, Shereé Whitfield dhe Tamra Judge kanë pasur pjesën e tyre të mjaftueshme të kohës së ekranit dhe e dinë saktësisht se çfarë duan të shohin shikuesit. Kjo aleancë është e fortë sepse gratë kanë një shoqe me një lidhje të vështirë për t’u thyer. Edhe pse aktualisht ata pretendojnë se nuk punojnë së bashku, është e qartë se ata po kujdesen për njëri-tjetrin.

Fedra, edhe pse një tradhtar, nuk do të lejonte që Sheree të helmohej në orën e saj, duke dëshmuar se respekti shkon thellë. Shqetësimi im i vetëm është se Real Housewives nuk kanë luajtur kurrë për para ose nuk është dashur të planifikojnë vërtet. Është një gjë të vjedhësh skuadrën e glam-it të njëri-tjetrit. Sidoqoftë, është një lojë krejtësisht e ndryshme me top kur bëhet fjalë për sfidat fituese. Ndërsa unë mund ta shoh Fedrën që del në krye si një tradhtar, nuk e shoh grupin të fitojë në tërësi.

Klubi i Sfidës

Unë jam i pastër tani – zgjedhjet e mia për fituesin e qartë do të jenë ekuipazhi i The Challenge, me një dremitje të veçantë për CT Tamburello. Ky grup përfshinte edhe Trishelle Cannatella dhe Johnny “Bananas” Devenanzio, por mjerisht, ky i fundit ishte i pari i votuar. Tani, ky grup më kthen në vitin 2003 kur u transmetuan për herë të parë Real World Pairs. Që atëherë, të tre këta yje kanë performuar mirë në MTV’s The Challenge, duke i fituar statusin e veteranit.

Me largimin e Johnny, CT ka forcën, zgjuarsinë dhe trurin për të fituar këtë konkurs. Mjerisht, unë mendoj se ai do të duhet të shqetësohet për të qenë një objektiv, pasi Larsa tashmë u përpoq, dhe fatmirësisht dështoi, për ta nxjerrë jashtë. Me Trishelle në krah, unë besoj se të dy kanë atë që duhet për të vazhduar të fitojnë çmimin e parave për grupin dhe për të nxjerrë përfundimin se cilët janë tradhtarët. Megjithatë, unë mendoj se Tradhtarët është një arsyetim deduktiv i rëndë dhe të dyve mund t’u mungojë kjo veçori. Nëse do të kishte më shumë detyra fizike, ato do të ishin një goditje për të fituar.

Big Brother po shikon

Siç thonë ata, Big Brother është gjithmonë duke parë. Dhe a nuk është kjo e vërteta? Me Janelle Pierzina dhe Dan Gheesling, shtëpia është e mbushur me sulmues të rëndë. Janelle njihet për sezonet e saj të 6-të, 7-të, 14-të dhe 22-të dhe e quajti veten si të pamëshirshme. Ajo është pjesë e Sovereign Six Alliance në sezonin 7. Gjatë atij sezoni, Janelle vendosi rekordin për shumicën e garave individuale të fituara në një sezon të vetëm. Ajo është një ëmbëlsirë e vështirë dhe ka kuptim pse e ka fituar emrin, Mbretëresha e Big Brother.

Me një pseudonim si Juda, Dan Njeriu nuk duhet besuar. Megjithatë, ai di të manipulojë ata që e rrethojnë. Dan bëri disa nga lëvizjet më të mira strategjike të lojës dhe fitoi sezonin 10. Më pëlqen shumë të shikoj se si Dan aktualisht po luan Sezonin 2 të Tradhtarëve si tradhtar. Ai po përdor të tjerët për të bërë punën e tij të ndyrë dhe i kushton vëmendje çmimit. Unë besoj se tradhtarët do të përfitojnë duke e pasur atë në anën e tyre.

Matriarkët e mbijetuar

E dija se kush ishin këto dy femra në momentin që kamerat skanuan grupin më të ri. Sandra Diaz-Twine dhe Parvati Shallow janë anëtarë të familjes mbretërore të Survivor. Edhe pse e urrej të shikoj Parvatin duke gërryer fytyrën e saj gjatë fjalë për fjalë çdo skenë, ajo e dinte se si ta helmonte objektivin e saj. Sandra ishte fituesja e parë dy herë në historinë e shfaqjes së lojës, me Parvati që fitoi një sezon. Mes flirtimit të vejushës së zezë të Parvatit dhe zgjuarsisë dinake të Sandrës, këto të dyja nuk janë për t’u nënvlerësuar.

Sandra e ka bërë të qartë se do ta bëjë si mision të saj të mbledhë të gjithë informacionin që mundet për të marrë një vendim të informuar se cilët mund të jenë tradhtarët. Ajo nuk e di se një nga të afërmit e saj është armik. Të mbijetuarit janë të destinuara për të Outwit, Outplay dhe Outlast, por mendoj se mund të habitemi kur shohim se sa mirë të tjerët e ndryshojnë lojën e tyre për të mposhtur banorët e ishullit.