Alan Cumming merr një marrëveshje të madhe me NBCUniversal

Klea

Alan Cumming merr një marrëveshje të madhe me NBCUniversal

Lëviz, Tom Hanks. Kemi kaluar një vrapim të mrekullueshëm së bashku, por ti nuk je më numër një në zemrën time. Të paturpshëm Alan Cumming ka fituar adhurimin tim me zgjuarsinë e tij të shpejtë, gërvishtjet skoceze dhe fustanet elegant. Plus ai ka një qen të lezetshëm, Lala, të cilën e sjell shpesh në punë.

Prezantuesi dhe producenti i shfaqjes masivisht popullore të Peacock Tradhtarët, Alan ka nënshkruar një marrëveshje të parë të prodhimit me NBCUniversal. Kontrata e tij e re përfshin përmbajtje të shkruar dhe të pascript dhe përfshin të gjithë portofolin e markave të NBCU.

The Traitors është një konkurs i misterit të vrasjeve psikologjike në të cilin lojtarët mbështeten në tradhtinë dhe mashtrimin. Gjatë javës së fillimit të sezonit të dytë, shfaqja ishte seriali numër 1 i pascript në të gjitha platformat e transmetimit në SHBA. Pasi kaloi pesë javë në tabelën më të mirë të 10 origjinaleve të transmetimit të Nielsen, NBCUniversal rinovoi shfaqjen për një sezon të tretë.

Zgjedhja e kritikut “Ylli mashkull i vitit”

Pasi siguroi fitoren e tij të parë Emmy në Sezonin 1 për Kastin e Shquar për një Program Reality, vrulli i shfaqjes vetëm u rrit. Në vitin 2024, The Traitors fituan katër Çmime Real TV të Zgjedhjes së Kritikëve – më së shumti nga çdo serial – duke përfshirë Yllin Mashkull të Vitit dhe Prezantuesin më të Mirë të Shfaqjes për Alan. Hiq mënjanë, Jeff Probst.

Një fitues i Tony për Cabaret, Alan është katër herë i nominuar për Emmy Primetime. I njohur për punën e tij në pritjen e Tonys, si dhe për luajtjen e Eli Gold në The Good Wife dhe spinoff-in e tij The Good Fight, Alan është shumë i kërkuar.

Sezoni 3 i The Traitors është aktualisht në prodhim në një kështjellë të lashtë në malësitë skoceze të Alan-it. Ai gjithashtu do të luajë Sigmund Freud në filmin V13 dhe do të marrë pjesë si aktor zëri në serialin e animuar për fëmijë Disney Robogobo. Alan është përfaqësuar nga CAA, Bond Artist Management dhe B-Side në MB.

Tradhtarët tani po transmetohet në Peacock.