Dwight Howard

Klea

Akuzuesi i sulmeve seksuale të Dwight Howard-it GAY THIRRJE ish-yllin e NBA-së, Royce Reed në betejën EKSPOZIVE të gjykatës!

Akuzuesi i sulmeve seksuale të Dwight Howard-it GAY THIRRJE ish-yllin e NBA-së, Royce Reed në betejën EKSPOZIVE të gjykatës!

Ish Gratë e basketbollit shap, Royce Reeddo të thirret si dëshmitare në padinë e abuzimit seksual kundër ish-it të saj, Dwight Howard.

Avokatët e viktimës së supozuar, Stephen Harper, Plani për të sjellë nënat e e Howard pesë fëmijë, sipas një raporti të Radar Online. Masin Elije, një ish-dashnor i supozuar i yllit të NBA, gjithashtu pritet të dalë në gjykatë.

Dwight Howard

Elije hodhi në gjyq Howard në vitin 2019, por çështja që atëherë është zgjidhur.

Një burim i tha gazetës – “Shumë njerëzve u është kërkuar të japin deklarata rreth Dwight në emër të Harper.

Dwight Howard

Harper’s Ekipi ligjor po kontakton gjithashtu ish-yllin e Houston Rockets, Isaiah Canaan, i cili thuhet se u përqafua në bigëzim nga Howard gjatë një ndeshje të 2015 kundër LA Clippers.

Kanaani u pa duke u përpëlitur përpara se të shtynte e Howard me dorën e djathtë, në televizion drejtpërdrejt.

Dwight Howard dhe Stephen Harper

Harper pretendohet në padi se ai u detyrua të bënte një treshe në e Howard në shtëpi me një burrë të veshur si një grua të quajtur “Kitty”. Ai pretendoi se kishte lidhje me Howard në Instagram dhe pasi gjërat u kthyen seksuale, u takua personalisht me lojtarin e NBA-së më 19 korrik 2021. Harper pretendoi se Howard ka dalë nga dhoma, është kthyer me mashkullin tjetër dhe e ka detyruar të kryejë një akt seksual pa pëlqimin e tij, sipas dokumenteve të gjykatës.

Dwight Howard

Howard u përgjigj duke pretenduar se treshja ishte konsensuale. Ai akuzoi Harper të komplotit të padisë pasi ai ndërpreu komunikimin me të.

Kryegjyqtarja e Gwinnett County Carla E. Brown kohët e fundit refuzoi të hidhte kostumin.

Javen e shkuar, Howard hoqi dorë nga një kundërpadi që kishte paraqitur kundër Eljie, duke pretenduar shpifje, shpifje dhe pushtim të privatësisë. Eljie, 28 vjeç, pretendoi se ishte kërcënuar dhe paralajmëruar të mbante lidhjen e tij të supozuar me Howard sekret.

Braylon Howard

Howard mohoi se ai ishte i përfshirë në lidhje homoseksuale, në atë kohë.

Avokatët, Olga Izmaylova dhe Sadeer Sabbak, të cilët përfaqësojnë të dyja Harper dhe Elije, e konfirmoi këtë e Howard avokati hoqi dorë nga kundërpadia e vitit 2019.

“Nuk dua të spekuloj për atë që z. Howard është duke menduar por do të them se pretendimet e tij në [Elije] çështja dhe mbrojtja e tij në çështjen Harper nuk janë në përputhje me njëra-tjetrën, “thanë avokatët përmes një deklarate.

Dwight Howard dhe Stephen Harper

Howard Kohët e fundit u përfshi gjithashtu në një çështje kujdestarie me ish-in, Tiffany Render, mbi vajzën 14-vjeçare të çiftit.

Dwight Howard

Kallamishtei cili ndan një djalë 15-vjeçar me Howardmë parë ngriti akuzat e saj ndaj ish-it të saj, duke pretenduar sjellje të papërshtatshme, sipas raportimeve të shumta.

Royce Reed

Një hajdut i veçantë pohoi – “Ata [Harper’s lawyers] po u drejtohen të gjithëve Dwight’s foshnjat e nënave dhe me dijeninë time do të thirren të gjitha Stephen Harper’s rast.”