Akuzat e Sandoval për mizori ndaj kafshëve mund të shkatërrojnë harkun e shpengimit

Klea

Akuzat e Sandoval për mizori ndaj kafshëve mund të shkatërrojnë harkun e shpengimit

Tom Sandovalështë sërish në ujë të nxehtë—këtë herë, me akuza për pjesëmarrje në mizorinë e kafshëve. Në udhëtimin e tij në Tajlandë, Sandoval pozoi për foto me një tigër në tregimet e tij në Instagram. Duke marrë parasysh aspektet e shumta shqetësuese të kësaj, fotografia e Sandoval fitoi me shpejtësi zemërim. Koha e tij nuk është e mirë, pasi Rregullat e Vanderpompës Sezoni 11 premierë në vetëm pak javë. Sezoni 11 pritet të shërbejë si harku i tij i shpengimit, por me këto akuza të fundit, a e hodhi Sandoval tashmë?

Pse Instagrami i Tiger i Tom Sandoval është kaq i diskutueshëm

Ndërsa ka të ngjarë të synohet për të drejtat e mburrjes së mediave sociale, fotografia e tigrit të Sandoval e bëri atë të dukej edhe më keq. Llogaritë e fansave thirrën Sandoval për pjesëmarrjen në fotosesion dhe ndanë një artikull se si Tajlanda është famëkeqe për trajtimin e saj të supozuar të tmerrshëm të tigrave. Ai artikull i referohet këtyre llojeve të fotosesioneve, duke përfshirë pamjet e tigrave me çakmakë të mbajtur nën mjekër për të pozuar për foto.

Në këtë rast, kush e di se çfarë i është bërë tigrit për ta bërë atë aq të urtë sa të qëndrojë mbi supet e Sandovalit dhe të shikojë drejt e në kamerë. Tigri gjithashtu duket se është i zhveshur, një praktikë që është konsideruar mizore për macet shtëpiake, e lëre më për macet e mëdha. Gjithashtu në tregimet e tij, Sandoval postoi një video të trajnerit që godet tigrin në kokë. Një video tjetër tregoi tigrin në kafazin e tij, duke kërcyer ndërsa me sa duket Sandoval vari një copë ushqim në një pirun.

Edhe nëse Sandoval nuk i dinte specifikat, pozimi me një tigër në robëri është i gabuar për arsye të dukshme. Nuk duhet një ekspert i të drejtave të kafshëve për të parë se një kafshë e egër nuk është një mbështetje ose një aksesor. Duke marrë parasysh popullaritetin e Tiger King, Sandoval tashmë duhet të vërë në dyshim përdorimin e maceve të mëdha për qëllime turistike.

Në vend të kësaj, ai është qartësisht shumë i preokupuar me atë se si do të duket në foto. Shprehjet e tij të harkuara dhe pozimi i gëzuar i zemëruan njerëzit edhe më shumë. Edhe një herë, Sandoval kujdeset vetëm për veten e tij.

Ariana Madix e akuzoi Sandovalin për keqtrajtim të kafshëve më parë

Në ngacmimin e parë për sezonin 11, Ariana Madix akuzoi Sandoval se po përpiqej të vriste qenin e saj. Nuk ishte e qartë se cilin qen donte të thoshte, apo cili ishte konteksti për këtë vërejtje. Por kur reaguan ndaj fotosesionit të Sandovalit me tigër, shumë komentues sollën qenin e saj Charlotte, i cili kaloi në sezonin 10.

Charlotte mori një kthesë për keq ndërsa ishte nën kujdesin e Sandoval. Përpara se Ariana të nisej për në Las Vegas, ajo i kërkoi partnerit të saj të atëhershëm t’i jepte ilaçe Charlotte. Sigurisht, Charlotte ishte gjithashtu 18 vjeç dhe tashmë me shëndet të dobët.

Si do të ndikojë kjo në harkun e shëlbimit të sezonit 11 të VPR të Sandoval?

Ka pasur shumë shenja që Sezoni 11 do të ketë një hark shpengimi për Sandoval. Shumica e fansave tashmë nuk ishin të kënaqur për këtë. Për prova, shikoni se sa shumë u ngacmua në BravoCon.

Një histori e pritur e sezonit 11 është PuppyGate 2.0. Rachel Leviss la qenin e saj Graham, që kur u quajt Hippie, në një strehë. Si rezultat, Lisa Vanderpump organizoi që James Kennedy të kthente Goldendoodle. Kjo ishte gjatë të njëjtit udhëtim ku kasti u shfaq për herë të parë për të falur Sandoval. Me sa duket, Rachel do të konsiderohet më e keqe se Sandoval për trajtimin e qenit të saj. Kjo nuk do të plaket mirë.

Megjithatë, duket se Sandoval ka ende disa tifozë dhe mbrojtës të mbetur. Në postimet e mediave sociale, disa komentues pretenduan se të indinjuarit ishin hipokritë. Shumë thanë se kundërshtuesit do të bënin të njëjtën gjë nëse do të kishin mundësi. Të tjerë thanë se reagimi do të ishte shumë më ndryshe nëse Ariana do të pozonte për një foto tigri.

Në fund të fundit, kjo gabim i fundit i mediave sociale tregon se Sandoval thjesht nuk mund ta ndihmojë veten. Edhe kur i jepet një hark shpengimi, ai bën lëvizjet më të këqija PR.

Bashkëyjet e Sandoval mund ta kundërshtojnë atë (përsëri)

Nuk është vetëm zemërimi i tifozëve për të cilin Sandoval duhet të shqetësohet. Ka gjithashtu shumë mbështetës të të drejtave të kafshëve dhe adhurues të përgjithshëm të kafshëve në kastin e VPR. Dashuria e James Kenedit për qenin e tij tregon se sa shumë kujdeset ai për kafshët. Në përgjigje të fotove të tigrave, James ndau neverinë e tij ndaj kafshëve që mbaheshin në robëri. Më pas, ai riktheu fyerjen e tij legjendare “krimbi me mustaqe” nga ribashkimi i sezonit 10. Mustaqe ose jo, James thotë se Sandoval është i njëjtë.

Lala gjithashtu nuk është e kënaqur me fotot e fundit të Sandovalit, që është një lajm i keq për miqësinë e tyre që tashmë po riparohej. Çuditërisht Lala ka qenë shumë më e lehtë në Sandoval që nga ribashkimi i sezonit 10. Ajo madje e mbrojti atë pas sulmeve të BravoCon. Sigurisht, shumë prej tyre tashmë supozuan se aleanca e tyre në sezonin 11 ishte vetëm për shkak të xhelozisë së dukshme të Lalës ndaj Arianës. A është xhelozia e saj mjaft e fortë për të qëndruar ende pranë Sandoval pas kësaj?

Si do Lisa Vanderpump?

Kur Instagrami i tigrit të Sandoval u bë viral për herë të parë, një pyetje e madhe ishte se si do të reagonte Lisa Vanderpump. Ashtu si Lala, Lisa është një aktiviste e vendosur për të drejtat e kafshëve. Lisa e bëri të njohur dashurinë e saj për kafshët që nga prezantimi i saj në sezonin 1 të Real Housewives të Beverly Hills. Ajo la atë shfaqje dhe dogji shumë ura mbi PuppyGate-in e parë. Lisa madje ka fondacionin e saj të shpëtimit të qenve, Vanderpump Dogs. Pra, ju do të mendoni se keqtrajtimi i tigrave është diçka që do ta fërkonte Lizën në mënyrën e gabuar.

Por, a do të thotë Lisa ndonjë gjë? LVP nuk ka ndalur kurrë së mbrojturi Sandoval gjatë gjithë kësaj kohe. A do t’i hapë sytë përfundimisht kjo shpërfillje e dukshme për kafshët? Nëse ajo vazhdon të mbrojë Sandovalin pas kësaj, thirrjet e hipokrizisë dhe standardeve të dyfishta do të bëhen shumë, shumë më të forta. Kjo mund të jetë kashta që i thyen shpinën devesë, dhe nëse Lisa më në fund kthehet në Sandoval, ai nuk ka fat.