Ajo që nuk e dinit

Klea

Ajo që nuk e dinit

Për herë të parë pas një kohe të gjatë, mezi po pres një sezon të ri të Amvise të vërteta të Beverly Hills. Sezoni i 13-të me të vërtetë e hodhi topin falë historisë absolutisht asgjë të Kyle Richards dhe Morgan Wade. Martesa e OG po shpërbëhej, por askush nuk mund të kuptonte se çfarë po ndodhte në të vërtetë. Dorit Kemsley nuk ofroi më mirë pasi pretendoi se martesa e saj gjithashtu nuk ishte në terren të lëkundur. Edhe pse në fillim të këtij muaji, ajo lëshoi ​​një deklaratë për ndarjen e saj nga PK Kemsley.

Megjithatë, me ndihmën e Santino, kali i saj, Sutton Stracke, kaloi nëpër çdo episod, duke shtuar pjesët e vetme emocionuese në sezon. Kush e dinte se një histori për ezofagun e saj do të ishte kaq interesante? Ndoshta kjo është arsyeja pse prodhimi vendosi të sillte Jennifer Tilly, njohja e saj e ngushtë, si “mik i” për sezonin 14. Por çfarë duhet të dinë fansat për Xheniferin? Le të bëjmë një mini-zhytje më poshtë!

Jennifer, aktorja

Për fansat e zhanrit horror, Jennifer mund të njihet më së miri si Tiffany Valentine në ekskluzivitetin Chucky. Duke jetuar në Hollywood, Jennifer pëlqen të jetë para kamerës. Ajo fitoi një nominim për Oscar për rolin e Olive Neal në Bullets over Broadway. Për ata ndjekës të Millenial, ajo ka qenë gjithashtu zëri i Bonnie Swanson në Family Guy për 22 sezonet e fundit, të cilat, sinqerisht, nuk e kisha idenë!

Jennifer është një lojtare profesioniste pokeri

Mos u shqetësoni, Jennifer di më mirë sesa të mbajë syze dielli të pasqyruara ndërsa është në tryezë (ndryshe nga Kim Kardashian.) Herën e parë që Jennifer shkoi në Serinë Botërore të Pokerit, ajo fitoi një byzylyk ari. Talentet e Jennifer-it nuk janë shumë të dobëta, pasi ajo ka grumbulluar një milion dollarë gjatë viteve të saj të lojës. Jennifer i tha një herë Us Weekly, “Kam një lojë pokeri që po zhvillohet për 20 vjet. Ne blejmë për 20 dollarë dhe luajmë për nikel dhe çerek. Më shumë argëtim sesa humbja e parave me të degjeneruarit!” Me çelësin e një fytyre të mirë pokeri “sikur”. Pra, kur ajo është duke blofuar, ajo “pretendohet se ka asa xhepi”.

Jennifer sheh njerëz të vdekur

Mbretëresha e ulëritës është shumë krenare për aftësitë e saj psikike, të cilat i përdor për poker ose duke i thënë partnerit të saj të sjellë ushqim në shtëpi kur ai injoron telefonin e tij. Jennifer ka thënë: “Nëse ka një fantazmë, do ta shoh. Në kolegj, u zgjova me një burrë të ulur pranë shtratit tim, duke buzëqeshur. Ai dukej si Chucky.” Më kujto të mos bëj një gjumë në shtëpinë e Xhenit!

Jennifer merr honorare të majme

Sipas Radar Online, Jennifer-it iu tha se në vitin 2017, ajo do të vazhdonte të merrte një ulje të të ardhurave të Simpsons përmes një marrëveshjeje që arriti me pasurinë e ish-bashkëshortit të saj të ndjerë. Sam Simon ishte bashkë-krijuesi i shfaqjes dhe Jennifer tani ka të drejtë për 30 për qind të të ardhurave neto që pasuria e Simon merr nga Fox. Të ardhurat mund t'i japin Jennifer-it dhjetëra miliona dollarë brenda jetës së saj. Jo shumë i dobët! Ajo mund të jetë më e begatë se Sutton. Jennifer dhe Sam ishin të martuar nga viti 1984 deri në vitin 1991, por nuk u divorcuan zyrtarisht deri në vitin 1993. Mjerisht, Sam ndërroi jetë në vitin 2015 nga kanceri i zorrës së trashë. Ai ishte vetëm 59 vjeç.

Si u njoh Jennifer me Sutton?

Duket sikur gratë jashtëzakonisht të pasura grumbullohen së bashku. Sutton fillimisht la të kuptohet se ajo u takua me Jennifer vite më parë gjatë një gala bamirësie për ruajtjen e jetës detare të oqeanit. Dyshja kanë qenë miq në kraharor për më shumë se dhjetë vjet dhe shpesh duan të kalojnë në universet e njëri-tjetrit. Sutton u shfaq në sezonin e dytë të Chucky duke luajtur mikun më të mirë të Tiffany. Jennifer është shfaqur edhe në Real Housewives of Beverly Hills. Të dy kanë pasur divorce të bukura publike që kanë rezultuar në zgjidhje të mirë, dhe ata kanë një dashuri të përbashkët për modën.

Jennifer gjithashtu ka bërë disa paraqitje në Watch What Happens Live ku ajo vuri në dukje se ndihej jashtëzakonisht mbrojtëse ndaj Sutton. Në atë kohë, aktorja vuri në dukje: “Po, unë jam shumë mbrojtëse ndaj zonjushës së vogël Sutton…sepse, e dini, ajo emocionohet plotësisht. Ajo mendon se Bumble është si një dyqan ëmbëlsirash. Ajo thotë: 'Ai, ai, ai, ai.' Unë jam si “Satton, jo.”

Një gjë është e sigurt: këta të dy kanë një lidhje të ngushtë. Të dy folën në The Jason Show në 2022 duke debatuar se sa kohë e kishin njohur njëri-tjetrin. Jennifer tha: “Nuk e di. Unë do të thoja për rreth 15-20 vjet.” Sutton ndërhyri, “Jo 20”. Më pas, mbretëresha e tmerrit vuri në dukje: “Epo, në rregull. Ne nuk jemi aq të vjetër. Por ndoshta kanë kaluar rreth 15 vjet që kur Sutton jetonte në rrugë larg meje. Ajo u largua… Ishte një shëtitje pesë minuta, dhe tani është një shëtitje 15 minuta. Kështu që nuk e shoh më kurrë. Kush dëshiron të ecë në Los Angeles?”

Nuk e di për ju, por mezi pres derisa Jennifer të mbajë diamantin e saj. Një ditë, me shpresë.