Ahengje më e vështirë poshtë kuvertës Kartat

Klea

Ahengje më e vështirë poshtë kuvertës Kartat

Çfarë përfitoni kur përzieni sasi të bollshme alkooli, diell dhe personalitete të mëdha që mbajnë mendësi pushimesh? Përgjigja e vetme e saktë është ari i realitetit televiziv. Këta komponentë thelbësorë kombinohen për të formuar Poshtë kuvertës seri, i cili ka argëtuar shikuesit që nga fillimi i tij në 2013. Sapo të ftuarit charter hyjnë në jaht, ekuipazhet brenda kujdesen për çdo tekë të tyre, gjë që zakonisht çon në pasagjerë shumë të lumtur dhe shumë të dehur.

Të gjithë janë të relaksuar ndërsa janë me pushime. Prandaj, shumica e mashtrimeve të mysafirëve të charterit hasen si pjesë argëtuese dhe mbushëse. Ndërkohë, linjat dramatike të tregimeve “Poshtë kuvertës” zakonisht vijnë nga ekipet e mbingarkuara që punojnë poshtë kuvertës. Megjithatë, herë pas here, mysafirët me të vërtetë i zhgënjejnë rojet e tyre dhe pushimet e tyre të egra i bëjnë ata ose të urryer, ose legjendë.

Për nder të këtyre yjeve 15-minutëshe, këtu janë kartat më të vështira të festës Below Deck në të gjithë ekskluzivitetin. Ne do të kemi atë që ata kanë, ju lutem.

Festa e notarit të natës prej 1

Ajo është një ikonë, ajo është një legjendë, ajo është momenti. Ajo është Delores. Në Sezonin 8 të Below Deck, grupi i Delores ftoi kapitenin Lee Rosbach për darkë. Në tryezë, një Delores qartësisht i dehur filloi të gromiste dhe të belbëzonte, duke bërë që kapiteni Lee të largohej me shaka nga dhoma.

Sapo kapiteni Lee u largua, Delores u ngrit në këmbë dhe tha “duhet të futem në ujë”. Ndërsa zierja aty pranë bëri thirrje që një kuvertë të shkonte në platformën e notit, fytyra e alarmuar e kapitenit Lee u shfaq përsëri në pamje. Pasi mbërriti në platformë, një kapiten Lee i zemëruar i kërkoi Delores të mos hynte në ujë. Delores u hodh gjithsesi.

Në oqean, Delores notoi larg dhe pyeti: “A mund të pi pak proshutë?” Ekuipazhi i mbyti të qeshurat e tyre, por kapiteni Lee e humbi qetësinë, duke i thënë asaj se statuti i saj kishte mbaruar. Në mëngjes, Delores dhe gjërat e saj u ngarkuan në një tender ndërsa të ftuarit e mbetur qëndruan në bord. Delores pastaj u hodh nga tenderi, duke e zbarkuar asaj një vend si një nga të ftuarit më të vështirë të festimit të Charter-it në Below Deck.

Festa e Notarëve të Natës me 2

Në premierën e Sezonit 2 të Below Deck Down Under, të ftuarit Charter Brandon dhe Kristyl nuk ishin gati për përfundimin e natës së tyre të festës. Ndërsa pjesa tjetër e grupit të tyre shkoi në kabinat e tyre, këta të dy të dehur enden rreth jahtit. Gjatë udhëtimit të tyre, ata i kërkuan Laura Bileskalne leje për të bërë një notim natën në oqean. Zierja e dytë i dha Brandonit një “jo të vështirë”, pasi dehja dhe ujërat e errëta, me ekipe zero në kuvertë për të mbikëqyrur, shkaktuan probleme.

Në fytyrën e Laurës, Brandon pranoi nr. Megjithatë, ai më pas gjen Kristilin dhe thotë se ata duhet të “fshehin se ne do të notojmë”. Duke parë oqeanin poshtë, Kristyl vëren se ai është “i zi”. Më pas ajo zhvishet dhe hidhet në ujë. Pasi të dy janë në oqean, ata përqafohen dhe një Laura e mërzitur shfaqet shpejt për të qortuar çiftin sfidues.

Kapiteni Jason Chambers u zgjua për t’u marrë me pasojat. Ende i dehur dhe në modalitetin e festës, Kristyl doli me këmbënguljen e tij se noti i tyre ishte veprim i gabuar. Ky episod përfundoi me kapiten Jason duke deklaruar se të ftuarit do të largoheshin nëse sjelljet e tyre vazhdonin. Në mëngjes, një Brandon i matur kërkoi falje dhe këta të ftuar të festave të vështira vazhduan me statutin e tyre.

Bruhs nga Long Island

Ky grup i radhës është i mbushur vetëm me mysafirë të vështirë për ahengje. Duke u zhvilluar në dy episode, Richie dhe djemtë e tij nga Long Island ishin më shumë se një pjesë e vogël e ekuipazhit të Sezonit 1 të Yacht Sailing Below Deck. Natën e tyre të parë, vajzat nga një klub aty pranë u bashkuan dhe të gjitha qëndruan zgjuar pas orës 3 të mëngjesit, duke vrapuar të gjithë të rreckosur. Me nevojë të vazhdueshme për pije dhe ushqim, zierjet po shërbenin dhe gatuanin, me një anë të të vjellave pastruese dhe xhamit të thyer.

Festa e tyre përfundoi vetëm pasi një nga të ftuarit zgjodhi të pinte duhan brenda. Kjo ndezi alarmin e zjarrit, duke zgjuar kapitenin Glenn Shephard. Pasi i dërgoi vajzat në shtëpi, kapiteni Glenn ndihmoi për të pastruar rrëmujën, por të nesërmen, festa filloi përsëri. Duke u zgjuar në orën 13:00, të ftuarit dolën në breg për të festuar në një klub plazhi, ku përsëri ndodhi pirja e rëndë.

Pas darkës në jaht, një nga të ftuarit përdori artin e sabrage për të prerë në feta një shishe shampanje. Xhami u shkel më pas, duke prerë gishtin e këmbëve të njërit prej të ftuarve. Këta të ftuar të egër dolën të nesërmen në mëngjes, me shampanjë në tërheqje, duke i bërë ata një vend si një nga grupet më të vështira të festave që janë parë ndonjëherë në këtë serial. Parajsa ndihmon mëlçinë e tyre.

Kur festimi shkon shumë larg

Gjatë sezonit 1 Below Deck, zierja e dytë Kat Held zbuloi një pluhur të bardhë që i ngjante kokainës ndërsa pastronte një banjë të mysafirëve. Me këtë, kapiteni Lee u hodh menjëherë në kornizë. Në shtëpi, djali i kapitenit Lee luftoi me varësinë, të cilën shikuesit do ta mësonin vite më vonë pas vdekjes së djalit të tij. Kur gjetjet e Kat-it rezultuan se ishin drogë, kapiteni Lee i konsideroi këta të ftuar të festave të vështira poshtë kuvertës një detyrim dhe menjëherë i dha fund statutit të tyre.

Janë dhënë zero rimbursime.