Afati kohor i marrëdhënieve të Larsa Pippen dhe Marcus Jordan

Klea

Afati kohor i marrëdhënieve të Larsa Pippen dhe Marcus Jordan

Larsa Pippen dhe Marcus Jordan konfirmuan lidhjen e tyre në janar 2023. Një vit më vonë, Amvise të vërteta të Majamit Ylli dhe i dashuri i saj thuhet se janë ndarë. Së fundmi çifti i mbijetoi vrasjes Tradhtarët Sezoni 2, vetëm një episod larg njëri-tjetrit. Dhe po, ata bënin seks pesë herë në natë, çdo natë, ose kështu pretendojnë të dy.

Në fillim, ky çiftim i ri i goditi njerëzit si të çuditshëm. Së pari, ka një diferencë moshe 16-vjeçare. Përveç kësaj, ish-i Larsa-s, Scottie Pippen, luante basketboll me Michael Jordan, i cili është babai i Marcus. Pavarësisht këtyre reagimeve fillestare, të dyja familjet në fund u dukën mirë me këtë çift.

Thënë kjo, Larsa nuk ka qenë gjithmonë me fat në dashuri. Në fakt, ajo bënte seks me Scottie vetëm tre herë në natë, siç zbuloi gjatë ribashkimit të fundit RHOM në Bravo. Një moment heshtje për Larsën, të gjithë. Sa i përket detajeve mbi marrëdhënien e saj të fundit seksuale, këtu është afati kohor i plotë për çiftimin e Larsa-s dhe Marcus, i cili mund të ketë përfunduar tashmë.

Njollat ​​dhe mohimi para konfirmimit

Larsa dhe Marcus u takuan për herë të parë përmes miqve të përbashkët në një festë në Los Angeles në vitin 2019. Pas takimit të tyre, ata u bënë miq të shpejtë. Shpejt deri në shtator të vitit 2022, ku TMZ vuri re çiftin duke darkuar së bashku në Zuma, një restorant japonez në modë në Miami. Vetëm pak javë më vonë, TMZ i gjeti sërish këta të dy, duke shfaqur publikisht dashurinë e tyre për tjetrin në festivalin e muzikës Rolling Loud.

Ndërsa merrte pjesë në BravoCon më 15 tetor 2022, Larsa zgjodhi të mohonte romancën e saj me Marcus, duke pretenduar se “Ne jemi miq. “Ne jemi miq prej disa vitesh dhe kjo është me të vërtetë. Ne jemi miq.”

Më 4 dhjetor 2022, që ishte vetëm dy muaj pas mohimit të Larsës, këta “miq” u fotografuan duke u puthur në klubin e natës E11EVEN në Miami. Më pas, një javë më pas, Marcus mori pjesë në festën e premierës së sezonit 5 të RHOM nga ana e Larsës. Më pas, Larsa ishte e ftuar në Watch What Happens Live, ku edhe një herë theksoi se ata ishin thjesht miq. Jo tronditëse, Marcus u fotografua pranë saj të nesërmen në mëngjes, duke shëtitur nëpër qytetin e Nju Jorkut.

Këto ishin shumë foto të shkrepura dhe mohime, por fatmirësisht, Larsa dhe Marcus përfundimisht u pastruan.

Larsa dhe Marcus më në fund bëhen zyrtarë në Instagram

Pasi iu shmangën thashethemeve të takimeve majtas e djathtas për muaj të tërë, Larsa dhe Marcus lansuan zyrtarisht lidhjen e tyre përmes Instagramit më 23 janar 2023. Sa i përket fotos së tyre të zgjedhur, ata pozuan përpara një aranzhimi me lule që ishte formësuar për të përputhur me Chicago Bulls të babait të famshëm të Marcus. Fanella “23”. Nuk është tronditëse që ky ekran ishte këtu. E shihni, vendndodhja e etiketuar ishte në dyqanin me pakicë të Marcus, Dhoma e Trofeut.

Në pjesën më të madhe, reagimet ndaj çiftimit të tyre shpesh të dyshimtë ishin të sjellshme. Pothuajse të gjithë dukeshin të lumtur për Larsa dhe Marcus për lidhjen e tyre të sapodalë.

Dita e tyre e parë e Shën Valentinit

Më 14 shkurt 2023, Larsa dhe Marcus festuan ditën e parë të Shën Valentinit së bashku si çift. Thënë kështu, postimet e tyre që atëherë janë hequr. Megjithatë, kur ata ishin ende zgjuar, dyshja në thelb shpërtheu mbi dashurinë e tyre për tjetrin.

Xhelozia fillon për Larsën

Më 28 shkurt 2023, Larsa foli për People për momentin kur kuptoi se kishte ndjenja romantike për Marcus. Kjo ndodhi pasi ajo u bë xheloze për Marcus duke folur me gra të tjera. “Kjo e vulosi marrëveshjen,” shpjegoi Larsa, pasi në atë moment, ajo e dinte se kishte rënë fort për burrin e saj të ri.

Pretendimet e seksit që askush nuk i kërkoi

O Larsa. Gjatë ribashkimit të sezonit 5 të RHOM në mars të vitit 2023, Andy Cohen pyeti me shaka se kush në këtë kast mund të bënte më shumë seks. “Unë kam bërë gjithmonë seks si katër herë në natë,” u përgjigj Larsa, duke shtuar se Marcus “vesh një këpucë me madhësi 15, kështu që mendoj se ai është në rregull.”

Larsa dhe Marcus nisin ankthin e ndarjes

Ende duke vazhduar fuqishëm, këta të dy filluan një podcast të përbashkët në qershor 2023 në iHeart Radio, me titull Ankthi i Ndarjes. Brenda, Larsa dhe Marcus janë hapur për qëllimet e tyre të ardhshme si çift. Kur filloi për herë të parë ky podcast, këto plane përfshinin një shëtitje eventuale nëpër rresht.

Michael Jordan hyn në bisedë

Uh Oh. Më 3 korrik 2023, një TMZ fotografi e pyeti Michael nëse ai e miratonte marrëdhënien e djalit të tij me Larsën. Michael qeshi, por ai u përgjigj me një “Jo!” Dy ditë më vonë, Marcus shkoi në mbrojtje, duke i thënë Entertainment Tonight se gjithçka është mirë, pasi me të vërtetë, familja e tij “e do” Larsën.

Në episodin e 10 korrikut 2023 të podcast-it të tyre, Larsa pranoi se fjalët e Michael i kishin lënduar ndjenjat e saj. “Nuk e mendoja se ishte qesharake,” tha ajo, ndërsa Marcus u përgjigj, “Unë e njoh babanë tim dhe padyshim gjithë familjen time, ne jemi kaq konkurrues, pjesë e ADN-së sonë është të flasim sh*t, kjo na merr neve. shkon dhe na motivon. Dhe kur e pashë, menjëherë mendova, ‘Ai po luan. Ai po bën shaka, ai po qesh. Ai është thjesht i gjallë, ai është pak i ndezur, ndoshta jashtë Socorro [tequila].’”

Tre brohoritje për familjet që përfshihen në marrëdhënie të reja, apo jo?

Thashethemet dhe bisedimet e fejesës

Më 17 gusht 2023, shumë fansa vunë re se Larsa mbante një unazë diamanti në saj gisht në historitë e saj në Instagram. Kjo filloi të nxisë thashethemet për fejesë. Kur u pyet në lidhje me këtë në WWHL, Marcus tha me paturpësi se një martesë “është në punë”.

Fatkeqësisht, përditësimi më i fundit tregon se Larsa ndoshta nuk ka mundësinë të thotë edhe një herë “po”, të paktën jo me Marcus.

Thashethemet aktuale për ndarjen

Më 11 shkurt 2024, Larsa dhe Marcus fshinë pjesën më të madhe të përmbajtjes së tyre të përzemërt nga rrjetet e tyre sociale. Përveç kësaj, Larsa nuk e ndjekin Marcus në internet. Ndërsa asnjëri nuk ka bërë ende një hap përpara për të konfirmuar ndarjen e tyre të mundshme, këto shenja tregojnë. Përveç nëse ky është një marifet publicitar, që synon të sigurojë mojito-n e Larsa-s shpesh më pak të pëlqyer për sezonin 7 të RHOM.