Afati kohor i marrëdhënieve të Kristin Cavallari dhe Mark Estes

Klea

Afati kohor i marrëdhënieve të Kristin Cavallari dhe Mark Estes

Kristin Cavallari dhe boot e saj të re, TikToker Mark Estes, po dëshmojnë se mosha është vetëm një numër. Alum Hills dhe ylli i Montana Boyz ndezën thashethemet për romancë në mars 2024 pasi ata postuan një TikTok së bashku. Në video, Kristen shihet duke sinkronizuar këngën “One Number Away” nga Luke Combs së bashku me Montana Boyz Kaleb Campbell Winterburn, Kade Wilcox dhe Mark. Në fund të videos, Marku e merr Kristen dhe e rrotullon përreth, gjë që tërhoqi vëmendjen e fansave.

Që atëherë, Kristin, 37, dhe Marku, 24, kanë folur për mënyrën se si u takuan, diferencën e tyre 13-vjeçare në moshë dhe planet e tyre për të ardhmen.

Këtu është një afat kohor i plotë i marrëdhënies së tyre:

Gjithçka filloi me një DM

Kristin ndau përshtypjen e saj të parë për Markun në episodin e 12 marsit të podcast-it të saj “Let's Be Honest”. Ajo u tha fansave se për herë të parë ndeshi në llogarinë e Montana Boyz në shtator 2023 dhe mendoi se ata ishin “aq të nxehtë”.

“Unë jam duke lëvizur dhe kam hasur në këtë grup djemsh, mendoj se ju mund t'i quani ata, Montana Boyz,” tha ajo. “Kështu që unë shkoj, 'Sh*t i Shenjtë, kush janë këta djem? Sepse janë shumë të nxehtë. Konkretisht, këtij, të cilit unë do t'i referohem si 'Montana'”.

Ndërsa Marku mund t'i ketë rënë në sy Kristin, ajo nuk e zgjati dorën. Ajo zbuloi se Marku ishte ai që bëri lëvizjen e parë, duke u thënë fansave se i dërgoi asaj një DM në Instagram ku thoshte: “Të dua”.

“Sapo filluam të flisnim nga atje,” tha ajo.

Ata ishin Shën Valentini i njëri-tjetrit

Në podkastin e saj, Kristin tha se nuk e kuptoi që Mark ishte i interesuar për të menjëherë. Ajo iu përgjigj DM duke i bërë një ftesë Montana Boyz që të rrinte me të në Nashville, por ajo nuk priste që kjo të kthehej në asgjë më shumë.

“Unë thashë, 'Unë do t'ju nxjerr jashtë.' Do të thotë unë dhe të gjitha vajzat që janë në zyrën time”, tha ajo. “Kam shumë vajza të reja në zyrën time. Më duket se kjo funksionon mirë.”

Kur po rrinin në Nashville, Marku i bëri të qarta ndjenjat e tij për Kristin.

“Ai më kërkoi të bëhesha Shën Valentini i tij,” tha ajo. Ajo pranoi dhe të dy shkuan në takimin e tyre të parë një ditë para ditës së Shën Valentinit.

Ai i takoi fëmijët e saj herët

Kristin zbuloi në podkastin e saj se Mark u takua me fëmijët e saj në takimin e tyre të parë. Ai e mori atë dhe ata ishin në shtëpi. “Ai në fakt takoi edhe mamanë time,” shtoi ajo. “Unë thjesht e hodha atë në përzierje.”

Ata u zyrtarizuan në Instagram në shkurt

Kristin e nisi fort lidhjen e saj me Markun më 27 shkurt kur ndau një foto të tyre në Instagram.

“Ai më bën të lumtur”, ka shkruar ajo postimin.

Ajo adresoi vendimin për ta bërë publike lidhjen e saj në podkastin e saj, duke u thënë fansave se donte të dilte përpara thashethemeve të internetit.

“Unë do të thoja se ishte pak herët për të nisur me vështirësi dikë, 100 për qind. Megjithatë, ajo për të cilën kemi folur, ndihem shumë ndryshe me këtë burrë”, tha ajo. “Por gjithashtu, mora një telefonatë nga publicisti im se TMZ do të shkruante një artikull për ne. … Unë kam qenë në këtë biznes për 20 vjet. Media e ka kontrolluar gjithmonë narrativën në një shkallë të madhe. Dhe një pjesë e imja ishte si: 'Dua ta marr në duart e mia'”.

Ajo trajtoi hendekun e moshës

Kur të dy dolën publikisht, Kristin mori reagime për lidhjen me dikë mbi një dekadë më të vogël se ajo. Ajo mbrojti vendimin e saj në podkastin e saj, duke u thënë atyre që urrejnë Mark nuk është një 24-vjeçar tipik.

“Gjëja e moshës ishte një ndërprerje për mua në fillim,” tha ajo. “Tani, unë nuk jap f*ck dhe jam i lidhur me këtë djalë. Në fakt nuk më intereson se çfarë mendon dikush.”

Ajo vazhdoi, “Ai nuk është një 24-vjeçar tipik. Në të njëjtën mënyrë që nuk mendoj se kam qenë një 24-vjeçar tipik. Unë me të vërtetë mendoj se mosha është vetëm një numër.”

Ata po flasin për foshnjat

Në të kaluarën, Kristin ka shprehur rezerva për lidhjen me një djalë që dëshiron fëmijë. Ajo tashmë ka tre fëmijë me ish-bashkëshortin e saj Jay Cutler. Megjithatë, ajo duket se ka ndryshuar mendje që nga takimi me Markun.

Në episodin e 2 prillit të podcast-it të saj, ajo zbuloi se do të ishte e hapur ndaj idesë për të pasur një fëmijë tjetër.

“Ai dëshiron të ketë një fëmijë,” tha ajo. “Po e mendoj… Nëse ai përfundon vërtet i vetmi… do të kisha një fëmijë.”