Afati kohor i marrëdhënieve të Dolores Catania dhe Paul Connell të RHONJ

Klea

Afati kohor i marrëdhënieve të Dolores Catania dhe Paul Connell të RHONJ

Fansat e Bravo jetojnë për një histori të mirë dashurie të modës së vjetër. Kështu është rasti me Dolores Katania. Fansat e takuan për herë të parë në Amvise të vërteta të Nju Xhersit Sezoni 7 në vitin 2016. Nëna e dy fëmijëve ishte divorcuar nga Frank Catania, por jetonte një jetë jokonvencionale. Ajo dhe ish-bashkëshorti vendosën të qëndronin në marrëdhënie të mira për hir të fëmijëve edhe pse ish-avokati e tradhtoi gruan e tij të përkushtuar.

Por gjatë dy viteve të fundit, Dolores ka gjetur sërish shkëndijën e dashurisë falë të dashurit të saj irlandez. Paul Connell. Fansat nuk e kanë parë Dolon më të lumtur që kur ajo ra në këtë lidhje. E gjithë njësia e familjes është ende e paprekur dhe Frank ka dhënë bekimet e tij, që është gjithçka që mund të kërkojmë ndonjëherë.

Takimi-simpatik

Në dhjetor 2021, u publikua lajmi se Dolores kishte rrëmbyer veten një burrë. Të dy u takuan sipas mënyrës së vjetër, në një takim qorr. Por rastësisht, të dy telefonat e tyre u prishën tre ditë para takimit të tyre dhe ata përfunduan duke u takuar në dyqanin e telefonave. Dyshja filloi të takohej gjatë xhirimeve të sezonit 12, pa e ditur producentët. Ka kuptim që Dolores ishte nervoze për sjelljen e vendasit të Dublinit në serialin e famshëm. Dua të them, ekziston mallkimi i Real Housewives.

Dita e Shën Valentinit

Në shkurt 2022, Dolores e zyrtarizoi dashurinë e saj në Instagram me një postim të zhurmshëm. Teksa pozonin së bashku, nëna e dy fëmijëve ka shkruar: “Së bashku është më mirë gjithmonë ???? Qëndroni të sintonizuar.”

tetor 2022

Ndërsa ishte në BravoCon, djali i Dolores u dha fansave një përditësim shumë të nevojshëm. Frankie Catania u tha fansave: “Nuk e di se sa mirë përshtatet me babin tim, dhe unë jam thjesht i sinqertë këtu. Ata të dy kanë personalitete shumë burrërore, alfa, e dini? Pra, nuk mendoj se ato xhelin në mënyrë perfekte, por po i zgjidhin dallimet. Ata janë të dy njerëz të mrekullueshëm, kështu që ata po e gjejnë rrugën e tyre përmes kësaj.” Edhe pse mesazhi dukej ogurzi, fansat ndoqën gjatë sezonit 13 teksa dy maço u takuan.

Paul dukej paksa i frikësuar për miqësinë e ngushtë të Dolores me ish-in e saj, duke mos kuptuar pse ajo do të dëshironte ende të varej prej tij. Por pas një darke të pakëndshme, burrat dukej se gjetën terren të fortë. Paul mund të shihte se sa e rëndësishme ishte njësia e familjes për të dashurën e tij dhe tani fansat mund të shohin të gjithë familjen duke bërë foto së bashku dhe duke shijuar familjen e përzier.

Irlandë ose bust!

Në fund të vitit 2022, Paulie e ktheu të dashurin e tij në Irlandë për një prezantim të duhur në Dublin. Dolores postoi foto të shumta të aventurës së tyre, duke shkruar: “Një nga dhuratat më të mira në botë është një jetë e aventurave. Çfarë udhëtimi i mrekullueshëm në shtëpi.” Ndoshta pjesa më e rëndësishme e udhëtimit ishte kur Dolores takoi nënën e Paulit. Të dy e goditën menjëherë.

Fatkeqësisht, nëna e Palit ndërroi jetë këtë vit. Megjithatë, biznesmenja irlandeze u kujdes që të pranonte marrëdhënien e veçantë që kishte me Dolores. Babai i dy fëmijëve shkroi, shumë jam shumë i lumtur që takoi shkëmbin tim, mbështetjen time dhe dashurinë time që ka qenë pranë meje #? dhe me kë ra në dashuri po aq shpejt sa unë? Mamaja ime fitoi një mik të ri, dikë që e adhuronte dhe e donte dhe ishte kaq e lumtur që ishte pranë?”

Pali shfaqet në RHONJ

Kur sezoni 13 u shfaq premierë në shkurt 2023, po ashtu bëri edhe Paul. Fansat më në fund e panë çiftin në gjithë lavdinë e tyre. Edhe pse shumë biseda rrotulloheshin rreth marrëdhënies së tyre, Paul i mori të gjitha me qetësi, edhe kur në shtëpinë e tij shpërtheu një sherr masiv midis aktorëve.

Sezoni 14

Siç mund ta kujtojnë fansat e RHONJ, Paul është ende i martuar ligjërisht, pavarësisht se është ndarë për 14 vjet. Vështrimi i fshehtë i trailerit tregon Dolores dhe Paul duke bërë disa biseda të vështira për gjendjen e marrëdhënies së tyre. Megjithatë, gjatë ribashkimit të sezonit 13, Poli vuri në dukje se ish-i i tij «e di që nuk do të sillja kurrë dikë rreth fëmijëve të mi që nuk e respektoja. Dhe Dolores është gruaja e parë që kam sjellë rreth fëmijëve të mi dhe unë jam ndarë për më shumë se 14 vjet.”

Pra, duket se Dolores dhe Paul janë ende në të njëjtën rrugë për dashurinë. Sezoni 14 do t'u tregojë fansave se sa mirë po shkojnë mirë dhe sa kanë përparuar. Shpresojmë, Paul mund të përballojë ende vapën dhe ta lërë dramën e këtij sezoni të rrokulliset menjëherë nga shpina e tij, sepse Dolo jonë e meriton fundin e saj të lumtur!