Aesha Scott nuk dëshiron që kapiteni Sandy të zyrtarizojë dasmën e saj

Klea

Aesha Scott nuk dëshiron që kapiteni Sandy të zyrtarizojë dasmën e saj

Aesha Scott dhe Kapiten Sandy Yawn po ribashkohen profesionalisht në sezonin 9 të Below Deck Mediterranean. Vendasja nga Zelanda e Re është një produkt i nxehtë, duke luajtur si në spinoffin Med ashtu edhe në Below Deck Down Under si Chief Stew. Por Sandy ishte në gjendje ta kthente jahtin shumë të aftë në Mesdhe.

Pra, ndërsa sezoni i ri premierë, do të jetë mirë të shohësh shoqërinë e tyre dhe respektin e ndërsjellë për njëri-tjetrin.

Por si janë ata në një nivel personal? Me Aesha-n e sapofejuar me të dashurin e saj prej katër vitesh, Scott Dobson, fansat ishin kuriozë nëse kapiteni Sandy do të drejtonte dasmën.

Aeshës do t'i pëlqente që Sandy ta “shikonte” dasmën

Aesha foli ekskluzivisht për E! Lajmet për planet e dasmës, dhe zbuluan nëse Sandy do të marrë pjesë si zyrtare apo e ftuar.

“Ne duam të kemi një fejesë të gjatë sepse është kënaqësi të thuash 'i fejuar'. Pastaj, me këtë fis global, dua t'u jap njerëzve kohë të mjaftueshme për të kursyer dhe ta kthej atë në një festë, sepse ne duam të martohemi në Zelandën e Re, “tha ylli i reality TV.

Aesha shpërtheu në lidhje me propozimin “të mahnitshëm” dhe “aq të bukur” të Scott në plazh. Dyshja ishin kthyer në Zelandën e Re, vendlindjen e Bravolebrity, kur Scott u ul në një gju. Dhe rezulton se Scott vendosja e një unaze mbi të e ka bërë kohën e tyre të ndarë edhe më sfiduese.

“Kjo më ka kthyer në një person më të rregullt përsa i përket marrëdhënieve,” shpjegoi Aesha. “Sepse, që kur Scott dhe unë filluam të takoheshim për herë të parë, unë kam kaluar gjashtë muaj të vitit larg tij. Pra, ne kemi bërë shumë distanca të gjata, nuk më ka shqetësuar kurrë më parë.”

Ajo shtoi: “Që kur u fejuam, unë do të jem larg tij për rreth dy ditë dhe do të them: “Oh, më mungon burri im!”. Thjesht ndihem kaq e dashuruar me të. Është një ndjenjë vërtet e lezetshme.”

Së fundi, Aesha iu drejtua nëse do t'i kërkonte Sandy-t të kryente dasmën e saj.

“Nuk do ta bëja që ajo të zyrtarizonte dasmën time, sepse jemi afër, por nuk jemi aq afër sa t'i bëja atë nder”, tha Aesha. “Por ajo patjetër do të jetë e ftuar, do të doja që ajo ta shikonte.”

Bravolebrity veteran mori pjesë në dasmën e kapitenit Sandy me të dashurën prej shumë kohësh Leah Shafer, më 11 maj, në Fort Lauderdale, Florida.

Merreni të hënat mesdhetare poshtë kuvertës në 9/8c në Bravo.