A vlen vërtet Brock Davies 3 milion dollarë?

Klea

A vlen vërtet Brock Davies 3 milion dollarë?

Burri i Scheana Shay, Brock Davies, u largua nga Australia për të bërë emër në regbi profesionist. Nuk jam i sigurt pse u largua nga Oz pasi ata janë ekipi numër dy në hemisferën jugore dhe Shtetet e Bashkuara sapo kanë filluar të interesohen për këtë sport. Pasi u transferua në Kolorado për të provuar dorën e tij në futboll, u bë e qartë se të bëhesh profesionist nuk ishte në dobi pasi disa skuadra të NFL ishin më pak të impresionuar në teste.

Vendasja nga Zelanda e Re nuk më ka parë kurrë si krijues parash. Gjatë premierës së tij në Rregullat e Vanderpompës Sezoni i 9-të, Brock dukej se po largohej nga gruaja e tij tani dhe dukej sikur nuk kishte ndonjë plan.

Por kohët e fundit, është raportuar se pasuria neto e Brock është 3 milionë dollarë. Nuk e kuptoj se si, në një kohë kaq të shkurtër, ky njeri grumbulloi disi një pasuri. A besoni vërtet se Brock vlen miliona? Un nuk.

Çështjet e mbështetjes së fëmijëve

Shikuesit e Vanderpump Rules mësuan herët se i dashuri i ri i Scheana nuk ishte tamam një burrë i familjes. Në fakt, Brock kishte dy fëmijë që ai pretendonte se i kishte lënë pas në Australi me shpresën për të bërë një jetë më të mirë për ta. Megjithatë, u zbulua se ish-lojtari i regbisë në fakt ndaloi së paguari mbështetjen e fëmijëve. Nuk i ndihmoi as fakti që ai kishte një urdhër ndalimi ndaj tij për abuzim në familje.

Brock i detyrohej 23,000 AUD në pagesa, pasi ai shpjegoi në podcastin No Filter With Zack Peter se pjesa tjetër e çështjeve ishin tarifa të vonuara. Në vitin 2021, Brock zbuloi se duhej të arrinte mbështetjen e fëmijëve të tij. Megjithatë, ai tani është i kapur. Nëse Brock do t’i kishte këto fonde shtesë, pyes nëse ai do t’u jepte ekstra dy fëmijëve të tij më të mëdhenj ndërsa ata janë gati të hyjnë në shkollën e mesme dhe kolegj. Por ai nuk i ka thënë fansave nëse do ta bëjë këtë.

Brock, Guru i Fitnesit

Edhe pse Brock bashkëthemeloi kompaninë e tij të fitnesit, Homebody Live Fitness, nuk mendoj se ai ka arritur ende shifrën e 3 milionë dollarëve, pavarësisht se kompania është blerë së fundmi. Që të mos harrojmë, kur ai provoi për herë të parë të lansonte aplikacionin, ai kërkoi që ekipi i Vanderpump Rules t’i jepte kohën e lirë për të bërë videon me shpresën se do ta ripostonin aplikacionin në llogaritë e tyre të mediave sociale.

Brock lançoi së fundmi një tjetër aplikacion fitnesi, All Bodies, ku babai i tre fëmijëve punon gjithashtu si trajner. Sa paguan një trajner personal këto ditë? Ndoshta duhet ta shqyrtoj nëse Brock është në të vërtetë një milioner.

Brock ka bërë një punë mbresëlënëse në ndërtimin e markës së tij të fitnesit dhe nuk është e vështirë të imagjinohet që ai të jetë mirë financiarisht. Por 3 milionë dollarë? Kjo duket pak e ekzagjeruar. Publikimi fillestar, Life & Style pretendon se “raportet e shumta” konfirmojnë vlerën e tij neto prej 3 milionë dollarësh, por nuk përmend asnjë raport. Është e mundur që “raportet” të kenë ardhur nga një prej atyre faqeve të internetit me vlerë neto të famshëm, të cilat janë tejet të pasakta.

Brock Qiratë

Aktualisht, Brock dhe Scheana jetojnë në një apartament të bukur në Marina Del Rey, i cili përmban një palestër dhe pishinë në shtëpi. Por çifti marrin me qira dhe nuk e kanë atë pronë, gjë që më bën të mendoj se Brock nuk ka 3 milionë dollarë në emër të tij. Qiraja është e madhe, me The US Sun që vlerëson se ata mund të paguajnë rreth 5200 dollarë në muaj.

Scheana zotëron një shtëpi në Palm Springs, kështu që duket e çuditshme që ata nuk do të blinin në Los Anxhelos. Dua të them me të ardhurat e shtuara të Scheana-s, çifti duhet të jetë i mirë si ari kur vjen puna për të marrë një hipotekë. Megjithatë ja ku janë, duke zgjedhur të hedhin para nga qiraja. Nuk ka kuptim.

Gjithmonë ka një shans

Ekziston gjithmonë një shans që i vetëshpalluri Australian Aquaman të ketë para të mëdha në llogarinë e tij bankare. Edhe pse e kam të vështirë ta besoj, mendoj se ai mund të ketë disa milionë dollarë në emër të tij. Anëtarët e njohur të kastit të Friends of the Vanderpump Rules thuhet se fitojnë rreth 10,000 dollarë, por duke qenë se Brock nuk ishte gjithmonë i preferuari, ai nuk u shfaq në çdo episod. Nëse ai është ulur në një vezë të artë, do të më duhen fatura, prova dhe një afat kohor.