A u shpengua Annemarie Wiley pas ribashkimit të RHOBH?

Klea

A u shpengua Annemarie Wiley pas ribashkimit të RHOBH?

Amvisat e vërteta të Beverly Hills Fillestar i sezonit 13 Annemarie Wiley ka qenë një prani polarizuese në emision. Ajo u shfaq për herë të parë në darkën e barërave të këqija të Kyle Richards. Annemarie është e sigurt dhe nuk ka frikë të thotë mendimin e saj. Fatkeqësisht, pyetja e Sutton Stracke për problemet e saj mjekësore dhe debati me Crystal Kung Minkoff nuk fitoi shumë fansa të saj. Me mbylljen e sezonit 13, a do të blihet Annemarie Wiley pas ribashkimit të RHOBH?

A duhet Annemarie të jetë një dhe të mbaruar?

Annemarie u ul në anën e keqe të Sutton dhe Crystal pasi pyeti çështjet e ezofagut të Sutton. Annemarie pohoi se problemet e ezofagut të Sutton ishin shkaktuar nga një çrregullim i të ngrënit. Por kur Crystal goditi Annemarie-n për atë vërejtje, amvisa e re mohoi ta thoshte atë. Në fakt, ajo pretendoi se Crystal e bëri akuzën. Crystal lufton me një çrregullim të të ngrënit, kështu që kjo është diçka që ajo nuk do ta thoshte kurrë.

Në një gala, zonjat po diskutonin edhe një herë, mund ta merrni me mend: ezofagun e Sutton-it. Crystal përsëriti pretendimin e Annemarie se Sutton kishte një çrregullim të të ngrënit. Ashtu si më parë, Annemarie fajësoi Crystal.

Më në fund, Crystal tregoi se Annemarie i tha asaj se ajo ishte një mjeke, jo një infermiere. “Ti je kaq kurvë!” Kristal i bërtiti Annemarie. Epo, kasti ishte i lumtur që Crystal gjeti zërin e saj, por koha e saj nuk ishte më e mira.

Në Barcelonë, Crystal dhe Annemarie vazhduan të grinden. Sipas Annemarie, Crystal ofendoi edukimin dhe inteligjencën e bashkë-yjeve të saj. Por, kur Crystal pësoi një frikë mjekësore për shkak të presionit të lartë të gjakut, infermierja anestezist e ngushëlloi derisa mbërriti ambulanca.

Të tjerët nuk kanë qenë aq falës në lidhje me komentet e Annemarie. Page Six raportoi se Shoqata Amerikane e Anesteziologëve (ASA) foli për trajtimin e Sutton nga Annemarie. “Shtëpiaqet e vërteta njohin një fallco. Anesteziologët janë mjekë me më shumë se 12 vjet arsim të lartë dhe deri në 16,000 orë trajnim klinik”, postoi grupi në Instagram.

Annemarie duartrokiti përsëri në Story-n e saj në Instagram. “Unë nuk e fal fushatën shpifëse të ASA-së. Unë jam një CRNA, një infermiere anesteziste e certifikuar e regjistruar, “shkroi ajo. Ajo vazhdoi: “Jam jashtëzakonisht krenare për profesionin tim. Unë nuk do të akuzohem për shpërdorim titulli, sepse një shoku i aktorit kishte nevojë për një histori në një shfaqje televizive realiste. Kjo është jeta ime reale dhe karriera ime”, shtoi ajo.

Gjatë një paraqitje të ftuar në Watch What Happens Live, Annemarie diskutoi komentet e ASA për të. “Ata nuk e pëlqejnë faktin që unë jam një CRNA në një reality show,” tha ajo. “Unë po sjell shumë ndërgjegjësim dhe shumë mbrojtje në CRNA.”

Reunion Reveal

Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Annemarie dukej e pambrojtur dhe e ndershme. Ajo shpjegoi se interesimi i saj për ezofagun e Sutton filloi për shkak të mënyrës së çuditshme që transmetohej informacioni. Ajo i kërkoi falje Sutton-it dhe dukej e vërtetë.

Pastaj fansat e RHOBH mësuan diçka për familjen e Annemarie. Ndërsa po xhironte, nëna e saj ishte e sëmurë rëndë. Mjerisht, nëna e Annemarie ka ndërruar jetë kohët e fundit.

Prezantuesi Andy Cohen shprehu ngushëllimet e tij për humbjen e saj. “Dhe e gjithë kjo po ndodhte ndërsa ju po filmonit shfaqjen. Nuk e ndave me të tjerët”, tha Andy. “Në një moment të caktuar, unë thashë: ‘E dini çfarë? Unë thjesht dua të ndahem dhe nuk duhet [share]”, tha Annemarie.

Annemarie konfirmoi për The Daily Dish se nëna e saj ndërroi jetë tre muaj pas mbylljes së xhirimeve. Ajo vuante nga kanceri i mushkërive në stadin IV.

Duke ditur që Annemarie po përballej me këtë situatë stresuese dhe të trishtueshme, por nuk e ndante atë me kolegët e saj, e bën atë më simpatike dhe njerëzore me fansat.

A janë të prekur fansat nga performanca e ribashkimit për ta kërkuar kthimin e saj?

Gruaja e re e shtëpisë u shfaq e fortë gjatë sezonit dhe i fiku shikuesit. Ajo gjithashtu refuzoi të zotëronte sjelljen e saj, shpesh duke u përpjekur t’ia kalonte fajin dikujt tjetër. Nëse ajo do të kishte në pronësi veprimet dhe komentet e saj dhe do të kërkonte falje, nuk do të kishte qenë një rrugë kaq e vështirë me zonjat.

Annemarie dukej simpatike në ribashkim. Ajo i kërkoi falje Sutton-it për obsesionin e saj të ezofagut dhe Sutton pranoi.

Ishte prekëse të shihje se sa emocionale ishte për nënën e saj. Mendoj se nëse shikuesit do të kishin parë më shumë emocione të përzemërta nga Annemarie gjatë sezonit, kjo do të kishte ndikuar në ndjenjat e tyre.

Në thelb, unë mendoj se ndërveprimet e mëparshme të Annemarie në shfaqje i vendosën shumicën e shikuesve kundër saj. Por performanca e saj në ribashkim mund ta ketë shpenguar atë aq sa të ketë kthimin e saj për të krijuar dramë me Crystal.