A u shkëputën Nicole dhe Mahmoud nga i fejuari 90-ditor?

Klea

A u shkëputën Nicole dhe Mahmoud nga i fejuari 90-ditor?

Nicole Sherbiny dhe burri i saj Mahmud El Sherbiny kanë pasur një marrëdhënie të trazuar gjatë gjithë kohës së tyre në të fejuarin 90 Day. Udhëtimi i çiftit filloi në 90 Day Fiancé: The Other Way, kur Nicole u zhvendos në Egjipt për të qenë me Mahmoud. Ky plan u rrëzua shpejt, pasi Nicole u përpoq të përshtatej me stilin e saj të ri të jetesës në Egjipt. Nicole përfundimisht vendosi të kthehej në Amerikë, ku kërkoi një vizë bashkëshortore për Mahmoud.

Çifti kaotik u kthye për I fejuari 90-ditor: Për fat të mirë? Sezoni 8, ku Mahmoud më në fund iu bashkua Nicole në Amerikë. Pavarësisht se e transferuan martesën e tyre në një vend të ri, çifti u përball me të njëjtat probleme nga e kaluara. E gjithë marrëdhënia e Nicole dhe Mahmoud ka qenë një përplasje e dy kulturave, ku asnjëra palë nuk dëshiron të bëjë shumë kompromis.

Pas një udhëtimi kaotik në sezonin 8, Nicole dhe Mahmoud aktualisht përflitet se janë hequr nga sezoni. Ndërsa TLC nuk e ka konfirmuar ende këtë, duket se ka gjasa pas mënyrës se si përfundoi segmenti më i fundit i çiftit.

Marrëdhënia toksike e Nicole dhe Mahmoud filloi në Egjipt

Problemet mes Nicole dhe Mahmoud filluan shumë përpara Happily Ever After? Sezoni 8. Nicole vendosi të konvertohej në Islam pasi u martua me Mahmoudin, pasi mendonte se feja ishte e bukur. Megjithatë, Nicole dhe Mahmoud filluan të përplaseshin kur ajo kuptoi se në fund të fundit nuk ishte e prirur të ndiqte Islamin. Për shembull, Mahmoud donte që Nicole të vishej modeste dhe të mbante hixhabin, gjë që ajo nuk ishte e gatshme ta bënte.

Gjatë kohës së tyre në sezonin 4 të The Other Way, Nicole dhe Mahmoud u grindën në disa debate të ashpra. Në një moment, një nga debatet e çiftit ka përshkallëzuar edhe në një përleshje fizike në kamera. Nicole e shtyu Mahmudin gjatë një përleshjeje në rrugë, gjë që rezultoi në kapjen e saj nga kyçi i dorës. Kjo ishte tepër shqetësuese, pasi argumentet nuk duhet të përshkallëzohen kurrë në dhunë fizike, veçanërisht në kamera.

Gjërat u përkeqësuan edhe më shumë kur Mahmoud u transferua në Amerikë

Pasi Mahmoud u transferua në Los Anxhelos, gjërat mes tij dhe Nicole vetëm sa vazhduan të përkeqësoheshin. Nicole e pa lëvizjen e Mahmoud si një mënyrë potenciale për të shtyrë mbi të kulturën e saj amerikane, madje edhe në mënyra që do ta bënin atë të pakëndshëm. Kur e mori atë nga aeroporti, Nicole veshi qëllimisht një këmishë të prerë që ajo e dinte se do të shkaktonte Mahmoud. Për habinë e askujt, Mahmoud ishte i pakënaqur për këmishën dhe ishte i qetë gjatë gjithë udhëtimit për në shtëpi.

Disa ditë pas mbërritjes së Mahmud, Nicole e ftoi atë për të takuar miqtë e saj. Mahmoud më vonë e refuzoi ftesën pasi pa fustanin e Nicole për mbrëmjen, i cili kishte një shpinë të hapur. Nicole i ktheu miqtë e saj në banesën e tyre më vonë atë natë, ku pasoi më shumë kaos. Pasi prezantoi Mahmudin, Nicole vendosi të përballet me të për marrëdhënien e tyre para miqve të saj. Kjo bëri që ai të dilte jashtë dhe të gjente një hotel për të kaluar natën.

Pika e thyerjes për Mahmoud erdhi disa ditë më vonë kur Nicole u kthye në shtëpi e dehur në orën 2 të mëngjesit. Mahmoud kërkoi të shihte telefonin e saj dhe kur ajo nuk pranoi, ai arriti në përfundimin se ajo po e tradhtonte. Kjo bëri që Mahmoud të pretendonte se donte të divorcohej nga Nicole dhe ai u largua përsëri nga apartamenti. Nicole pranoi se do të ishte e vështirë të largohej nga Mahmoud, por se do ta kalonte atë pasi më në fund u ndje përsëri “e lirë”.

Ky ishte i fundit që pamë nga Nicole dhe Mahmoud në sezonin 8, dhe duket se historia e tyre mund të ketë përfunduar atje. Nicole dhe Mahmoud u shfaqën në pamjen paraprake për episodin e ardhshëm, gjë që tregon gjithashtu se historia e tyre këtë sezon mund të ketë përfunduar. Është e paqartë nëse ata do të shfaqen akoma në Tell All, por është ende një mundësi.

Mahmoud u arrestua për dhunë në familje në shkurt

Pak para se të shfaqej premierë e sezonit 8, Mahmoud u arrestua me një akuzë kundërvajtëse për dhunë në familje. Shikuesit kanë parë si Mahmoud ashtu edhe Nicole të sillen fizikisht me njëri-tjetrin në ekran, kështu që kjo fatkeqësisht nuk ishte aq e papritur.

Arrestimi i Mahmoud mund të jetë një tjetër faktor kontribues që ai dhe Nicole të largohen nga Sezoni 8, nëse thashethemet janë të vërteta. Nuk do të ishte mirë që TLC të mbante në transmetim një çift fizikisht abuzues kur akuzat e mundshme janë në pritje në jetën reale.