A u ndanë çifti 90 ditësh i fejuari Xhibri dhe Miona?

Klea

A u ndanë çifti 90 ditësh i fejuari Xhibri dhe Miona?

Ish I fejuari 90 ditor Yjet Jibri dhe Miona Bell kanë vepruar në mënyrë të dyshimtë dhe ka gjithnjë e më shumë prova që sugjerojnë se ata e kanë lënë atë. Çifti u shfaq në sezonin 9 të 90 Day Fiancé, dhe ata nuk ishin pikërisht të preferuarit e fansave. Xhibri dhe Miona u kritikuan shumë dhe ishin një nga çiftet më pak të pëlqyer në të gjithë kastin.

Një nga gjërat e shumta që fansat nuk e duronin dot për Xhibrin dhe Mionën është se sa të pasinqertë dukeshin shpesh. Nga minuta e parë, pati zëra se çifti ishte martuar para se të filmohej sezoni 9. Shumë mendonin se martesa e tyre e mëparshme i bëri segmentet e tyre humbje kohe.

Xhibri dhe Miona gjithashtu u etiketuan shpejt si ndjekës të pushtetit nga shikuesit të cilëve nuk u dukej simpatik promovimi i tyre i vazhdueshëm i vetvetes. Pas paraqitjes në ekskluzivitet, çifti ka punuar në ndërtimin e prezencës së tyre në rrjetet sociale. Në emision, Xhibri u përpoq të tërhiqte vëmendjen te grupi i tij, por në rrjetet sociale ai më së shumti po shtyn retorikën e vetëndihmës. Miona, nga ana tjetër, ka bërë një punë më të mirë për të fituar para nga fama e saj e shkurtër televizive. Ajo pretendon se ka bërë një vrasje duke shitur zgjatime flokësh me kapëse, por sa të vlefshme janë këto pretendime është supozimi i kujtdo.

Pavarësisht kritikave të tyre, Xhibri dhe Miona në fakt dukeshin mjaft të pajtueshëm, duke qenë se ata dëshironin njëlloj famë. Por së fundmi çifti duket se ka probleme. Ka disa tregues se Xhibri dhe Miona janë ndarë.

Xhibri dhe Miona kanë pastruar llogaritë e tyre në Instagram

Që nga debutimi i tyre si i fejuari në 90 ditë, Jibri dhe Miona kanë qenë të vendosura në të gjitha llogaritë e njëri-tjetrit në Instagram. Ata postonin vazhdimisht foto dhe video komode së bashku, shpesh ndanin homazhe për njëri-tjetrin në llogaritë e tyre dhe pëlqejnë rregullisht postimet e njëri-tjetrit.

Por një vështrim në llogaritë e tyre në Instagram sot tregon një histori shumë të ndryshme. Xhibri dhe Miona kanë fshirë çdo postim me tjetrin. Duke parë rrjetin e tyre, nuk do ta dinit kurrë se njëri prej tyre është i martuar, gjë që është një largim i madh nga aktiviteti i tyre i mëparshëm në Instagram.

Miona dhe Xhibri nuk i mbajnë unazat e martesës

Një vështrim më i afërt i postimeve të fundit të Xhibrit dhe Mionës zbulon edhe më shumë prova se çifti është ndarë. Asnjëri prej tyre nuk duket se mban unazat e martesës në videot e fundit që kanë shpërndarë.

Në këtë video të fundit që Miona ka postuar, duket qartë se ajo nuk ka unazë në asnjë gisht. Xhibri ka shpërndarë edhe video së fundmi pa asnjë unazë në sy. Nëse vetëm njërit prej tyre i mungonte unaza e martesës, ajo ndoshta mund të luhej sikur kishte humbur ose po pastrohet. Megjithatë, heqja e unazave të të dyve është sjellje mjaft e dyshimtë për një çift të martuar.

Ata janë në vende të ndryshme

Një tjetër e dhënë e madhe e ndarjes është se Xhibri dhe Miona janë aktualisht mijëra milje larg njëri-tjetrit dhe kanë qenë prej disa kohësh. Në emision, çifti jetoi përkohësisht me prindërit e Jibrit në Dakotën e Jugut. Pasi u martuan, Miona dhe Jibri u zhvendosën në Palm Springs, Kaliforni.

Megjithatë, ndërsa Miona është ende në Palm Springs, Jibri ka udhëtuar i vetëm nëpër Azinë Juglindore për javë të tëra. Një udhëtim i zgjatur si ai pa bashkëshortin tuaj nuk duket të jetë një shenjë se gjithçka është mirë në marrëdhënie.

Ka një shans që Xhibri dhe Miona po e mashtrojnë

I fejuari 90 ditor/YouTube

Provat janë goxha mallkimore dhe shenjat patjetër tregojnë për një ndarje, megjithatë, Jibri dhe Miona nuk janë një çift i zakonshëm i të fejuarit 90 ditë. Dyshja kanë krijuar një reputacion për të kërkuar vëmendje në çdo mënyrë të mundshme. Edhe pse është një goditje e gjatë, është e mundur që Xhibri dhe Miona vendosën të falsifikojnë një ndarje për t’i bërë njerëzit të flasin përsëri për ta.

Pas sezonit 9, pati zëra se Jibri dhe Miona ishin të kripur që TLC nuk i nënshkroi për t’u kthyer në Happily Ever After?, siç ishin disa nga aktorët e tyre të sezonit 9. Është e mundur që Xhibri dhe Miona po falsifikojnë grindjet e tyre martesore si një përpjekje e fundit për t’u rikthyer në ekskluzivitet. Çifti mund të ketë vendosur në spin-off më të fundit, 90 Day: The Last Resort, dhe po përpiqen të marrin pjesë në Sezonin 2.

Pasi nuk ishte për një kohë në TV, interesi për Xhibrin dhe Mionën në përgjithësi po zbehej. Ndoshta shitjet e kapëseve të flokëve të Mionës po binin, ose Xhibri nuk po merrte aq vëmendje sa donte. Do të ishte mjaft e lehtë për të falsifikuar një ndarje. Heqja e unazave të tyre të martesës dhe pastrimi i llogarive të tyre në Instagram është qartësisht e mjaftueshme për t’i bërë fansat të flasin. Duhet theksuar se Xhibri dhe Miona vazhdojnë të ndjekin njëri-tjetrin në Instagram, ndaj nuk i kanë ndërprerë lidhjet tërësisht.

Mirëpo, Xhibri dhe Miona kanë një kohë që janë ende të ndarë, gjë që me provat e tjera nuk është një shenjë e mirë për lidhjen e tyre. Brisku i Occam-it sugjeron se përgjigja më e thjeshtë është shpesh ajo e duhura, ndaj ka shumë të ngjarë që martesa e Xhibrit dhe Mionës së shpejti të përfundojë me divorc. Shenjat tregojnë për një ndarje dhe ndoshta kjo është ajo që ndodhi.