A u largua Kandi nga RHOA sepse Porsha u kthye?

Klea

A u largua Kandi nga RHOA sepse Porsha u kthye?

Që nga viti 2008, Amvisat e vërteta të Atalantës ka qenë një nga ekskluzivitetet më të mira. Me humbjen e mbretëreshës që është Kandi Burruss, Bravosfera po dridhet në çizmet e tyre Jimmy Choo. Vetëm disa ditë pas njoftimit, Bravo zbuloi se kishin nënshkruar një kontratë me të Porsha Williams për një kthim të mrekullueshëm në mbretërinë e saj.

Ka pasur spekulime se shkrimtarja e No Scrub mund të jetë larguar për arsye të tjera nga ato që ajo ka pretenduar. Kandi ka qenë gjithmonë bukuroshja që ka qenë në gjendje ta mbajë të qetë nëse dikush nuk vjen për mama Joyce, kështu që e besova kur ajo tha se sapo kishte tejkaluar të qenit një yll i Real Housewives.

Por me rikthimin e Porshës që u njoftua kaq pak pas lajmit të vetë Kandit, nuk mund të mos filloja të gërmoj në të kaluarën e dyshes. Ata kurrë nuk ishin vërtet më të afërmit në RHOA, shpesh duke u përballur si të njohur se çdo gjë tjetër. Po, Kandi pranoi se i mbylli buzët një herë me Porshën, por asnjëherë nuk mjaftoi për të forcuar një miqësi të vërtetë. Pra, çfarë është marrëveshja? A u largua Kandi nga RHOA për të mos u përplasur me Porsha, apo është një keqkuptim i madh?

Çfarë i bëri Porsha Kandit?

Miqësia e tyre dukej se ishte në kulmin e të gjitha kohërave gjatë sezonit 10, veçanërisht pasi një episod zbuloi se Porsha dhe Kandi morën pjesë në një seancë të nxehtë dhe të rëndë grimi që supozohet se çoi në ofertën e zonjës Guobadia për të bërë seks me Kandi. Organizatorja e Kandi Koated Kliquoe qeshi duke u thënë kamerave: “Të gjithë e dinë që ajo lidhet me vajza herë pas here. Unë e di atë, ajo e di atë, ajo e di se unë e di atë. Vajzë e vogël – ne jemi në të njëjtën varkë së bashku. Është sikur ajo dhe unë kemi ndarë një sekret që askush tjetër nuk e dinte. Unë kurrë nuk kam thënë asgjë, madje as për miqtë e mi më të ngushtë. Por ju doni të tregoni vetëm një pjesë të sekretit?”

Por vetëm njëra anë e sekretit u përhap, me Kandi që atëherë kishte çdo të drejtë të mërzitej me Porshën në thelb pas incidentit të vitit 2017. Grindja fillestare u shkaktua pasi doli në dritë se Phaedra Parks ishte kukulla në lehtësimin e një thashetheme që sugjeronte se Kandi dhe Todd Tucker kishin synime për të droguar Porshën dhe për të përfituar prej saj. Mjerisht, Porsha thjesht vazhdoi planin, duke zgjedhur të mos bënte pyetje për veten e saj.

Pasi Kandi dha vargun e famshëm “Gënjeshtrat! Gënjeshtrat,” i tha ajo më pas Andy Cohen, “Unë nuk ia kam borxh sh*t-it të saj dhe këtë do t’ia thoja askujt. Nuk është një gjë mallëngjyese.”

Kandi tregon pse nuk do të jetë në sezonin 16

Javën e kaluar, Kandi zbuloi se nuk do të kthehej në Real Housewives of Atlanta. Fituesi i çmimit Grammy ndau me intervistuesin, “Unë nuk po e vazhdoj me të vërtetë tani. Unë nuk jam duke mbajtur. E thashë tashmë, kështu që do t’ju them. Vendosa që nuk do të kthehem këtë vit. Kanë kaluar 14 sezone, dhe ata na lejuan të ulemi për pak kohë, por gjatë asaj kohe, unë kisha filluar të punoja për shumë gjëra të tjera dhe mora disa projekte të bukura të mëdha së shpejti, kështu që jam shumë i emocionuar për ato gjëra.”

Kjo ishte shumë për t’u tretur, me fansat që tashmë shqetësoheshin për gjendjen e Real Housewives të Atlantës. Ka pasur thashetheme se seriali do të vihej në pauzë ose do të rifillohej. Për vite të tëra, ekskluziviteti ka ecur kategorikisht mirë, kështu që kur sezonet e fundit ishin AF të mërzitshme, rrjeti filloi të përpiqej për opsione të tjera.

Dalja e Kandi ka erë peshku

Nuk mund të largohem nga ndjesia se diçka tani ndihet në lidhje me largimin e Kandi. Edhe pse Kandi është parë në fund të vitit 2023 i varur me Porshën, unë nuk e blej miqësinë. Këngëtarja e Fly Above është e shkëlqyer në largimin e njerëzve nga jeta e saj kur ndihet e tradhtuar. Këtë lëvizje me Fedrën e pamë menjëherë pasi u zbuluan thashethemet. Vetëm koha do të tregojë nëse ajo u largua me dëshirën e saj apo u dëbua.