A po shkon poshtë kuvertës në zbritje?

Klea

A po shkon poshtë kuvertës në zbritje?

Poshtë kuvertës ekskluziviteti është një nga seritë televizive të realitetit më të shquar të Bravo, por a po shkon drejt greminës? Pas debutimit të spin-off-it të tij më të ri, Below Deck Adventure, ekskluziviteti mori kritika pasi shikuesit mendonin se sezoni i ri ishte shumë i mprehtë.

Që atëherë, megjithatë, Below Deck ka lëshuar sezone të mëvonshme të spin-off-eve të ndryshme dhe, duke e bërë këtë, e shpengoi veten pas Aventurës Below Deck. Ndërsa Below Deck sigurisht që ka disa gjëra për të punuar, seriali nuk ka arritur ende në fund!

Sezoni 8 i Below Deck Med ka shumë potencial

Ndërsa Sezoni 8 i Below Deck Mediterranean nuk ka qenë filxhani i çajit të të gjithëve deri më tani, megjithatë ka shumë aspekte argëtuese për këtë sezon. Sezoni 8 është aktualisht duke u transmetuar dhe premierë në fund të Below Deck Down nën Sezonin 2, të cilin do ta arrijmë në një sekondë!

Kapiteni Sandy Yawn po udhëheq ekuipazhin si zakonisht, por atmosfera e saj është pak më ndryshe këtë sezon. Sandy është një nga kapitenët më të diskutueshëm të Below Deck, por deri më tani në sezonin 8, ajo nuk ka qenë gjë tjetër veçse e sjellshme dhe e kuptueshme. Për shembull, ajo nuk hezitoi të dërgonte në spital Stew 4-të Jessika Asai kur nuk ndihej mirë dhe e kontrollonte vazhdimisht.

Grindja midis Shefit Stew Tumi Mhlongo dhe Stew 3-të Natalya Scudder është një tjetër histori interesante këtë sezon. Ndërsa të dy u grimuan për pak kohë, ata tashmë filluan të përplasin kokën në episodin më të fundit. Sigurisht, 2nd Stew Kyle Viljoen po bën gjithçka në fuqinë e tij për të rritur dramën. Megjithatë, ai është padyshim një nga anëtarët më argëtues të kastit në historinë e Below Deck Med, pavarësisht se ndonjëherë është problematik.

Sezoni 8 përmban gjithashtu një nga ekipet më punëtore të kuvertës Below Deck që ka parë prej pak kohësh, dhe ne po e adhurojmë atë! Dinamika mes Bosun Luka Brunton dhe Lead Deckhand Lara Du Preez ka qenë e këndshme, pasi duket se të dy e marrin shumë seriozisht punën e tyre. Max Salvador ishte i ngadaltë kur u bashkua për herë të parë si deckhand në Episodin 3, megjithatë, që atëherë ai ka ardhur gjithashtu.

Poshtë Deck Down nën sezonin 2 ishte gjithashtu i shkëlqyeshëm

Below Deck Down Under Sezoni 2 ishte gjithashtu një hit, veçanërisht pasi Below Deck Adventure u perceptua aq keq. Ky spin-off paraqet Captain Jason Chambers, i cili është një nga kapitenët më të pëlqyeshëm të ekskluzivitetit. Kapiteni Jason u bashkua edhe një herë nga shefi Stew Aesha Scott, i cili është gjithashtu një i preferuar i madh i fansave. Të shikosh dinamikën e gjallë të kapitenit Jason dhe Aesha në bord është shumë argëtuese dhe këta të dy janë me të vërtetë ato që e bëjnë Down Under kaq të mrekullueshëm.

Përveç rikthimit të një prej dysheve tona të preferuara të Below Deck, Down Under Season 2 gjithashtu shfaqi disa dramë të këndshme. Sezoni 2 pa trekëndësha të shumtë dashurie mes ekuipazhit, gjë që bën gjithmonë disa televizione interesante. Pasi Below Deck Adventure ishte një dështim i tillë, Down Under Season 2 padyshim bëri pjesën e tij në kthimin e Below Deck në rrugën e duhur.

Sezoni 4 i jahtit të lundrimit poshtë kuvertës nuk zhgënjeu

Sezoni 4 i Below Deck Sailing Yacht ishte një tjetër sezon mahnitës që u transmetua kohët e fundit, duke dëshmuar se ekskluziviteti i Below Deck nuk e ka kaluar ende kulmin e tij. Ky sezon shfaqi shumë fytyra të njohura, duke përfshirë kapitenin Glenn Shephard, Colin MacRae, Daisy Kelliher dhe Gary King. Sezoni 4 ishte i mbushur me dramë, e cila sigurisht është pjesë e asaj që ndihmoi për ta bërë atë kaq të këndshëm.

Një nga tregimet kryesore në sezonin 4 ishte trekëndëshi famëkeq i dashurisë midis Colin, Daisy dhe Gary. Ky ishte një nga aspektet më argëtuese të sezonit, veçanërisht pasi kjo ishte hera e tretë që shikuesit e shihnin treshen duke punuar së bashku. Etika e fortë e punës ishte gjithashtu e dukshme nga shumica e ekuipazhit gjatë gjithë sezonit, gjë që mungonte dukshëm në Aventurën Below Deck.

Ndërsa Below Deck Adventure nuk ishte një pamje e mirë për ekskluzivitetin, ajo megjithatë e ka shpenguar veten përmes spin-off-eve të tjera të saj. Below Deck Med, Down Under dhe Sailing Yacht kanë dalë të gjithë jashtë parkut me sezonet e tyre më të fundit, ndërsa Sezoni 8 i Below Deck Med është ende duke u transmetuar, ai ka potencialin të jetë një nga sezonet më të mira të spin-off-it deri më tani.