A po shkon bashkëshorti i Jessel Taank Pavit në Vietnam për një sanduiç?

Klea

A po shkon bashkëshorti i Jessel Taank Pavit në Vietnam për një sanduiç?

Në një episod të fundit të Shtëpiake të vërteta të Nju Jorkut, Jessel Taank‘s burri, Pavit Randhawa, zbuloi planet e udhëtimit. Ndërsa gruaja e tij përgatitej për udhëtimin e vajzave të saj në Anguilla, Pavit zbuloi se donte të bënte një udhëtim vetëm në Vietnam. Një nga arsyet që ai dha për dëshirën për të shkuar në Vietnam ishte për të marrë një sanduiç.

Jessel ishte skeptike dhe shoqet e saj amvise kanë dalë me teoritë e tyre rreth planeve të udhëtimit të Pavit. Sidoqoftë, të gjithë duhet t’i japin një pushim. Pavit thotë se dëshiron të udhëtojë në Vietnam për të siguruar një sanduiç, dhe për shumë arsye, kjo nuk është e dyshimtë. Megjithëse Jessel dhe miqtë e saj mund të kenë dyshimet e tyre, siç do të thoshte Frojdi, ndonjëherë një sanduiç është thjesht një sanduiç.

Pavit është një ushqimor i madh

Fakti është se turizmi ushqimor është krejtësisht një gjë, dhe duke qenë se Pavit është një ushqimor kryesor, planet e tij të udhëtimit me qendër sanduiçin në fakt kanë kuptim. Ndonëse Pavit nuk është aq aktiv në Instagram sa gruaja e tij, rrjeti i tij është plot me foto ushqimore të mrekullueshme. Pavit e liston veten si President i Shoqatës së Ushqimit Rrugor të Nju Jorkut; anëtar themelues i Komitetit të pulave të skuqura; dhe Shefi i Degustimit të Shoqërisë Sandwich NYC.

Sigurisht, ato organizata duken të trilluara, por biografia e shakasë së Pavit tregon një dashuri serioze për ushqimin. Ofertat e kuzhinës të Vietnamit janë absolutisht të çmendura dhe është bërë një destinacion popullor për fanatikët e ushqimit në rrugë. A keni shijuar ndonjëherë një bánh mì? Ata janë e shijshme.

Pavit është mjaft i pasur saqë mund të përballojë lehtësisht një pushim ushqimor, kështu që të udhëtosh në Vietnam për kuzhinën e tij të jashtëzakonshme nuk është një ide aq e egër.

Është e vështirë të thuhet nëse martesa e Pavit dhe Jessel është në telashe

Bravo dhe amvisat e tjera duket se po i interpretojnë planet e udhëtimit të Pavit si një tjetër çarje në martesën e tij me Xheselin. Por realiteti është se ne nuk dimë vërtet mjaftueshëm për të qenë të sigurt se martesa e tyre është, në fakt, në telashe. Pavit mezi është paraqitur në emision deri më tani, por ai dhe Jessel duket se shkojnë mjaft mirë, pavarësisht dallimeve të tyre.

Është bërë shumë për çështjet e intimitetit të Pavit dhe Jessel, por mund të ketë më shumë për të. Megjithëse Jessel ka shpalosur disa fakte, mund të ketë edhe çështje mjekësore që po e pengojnë jetën e tyre seksuale. Pavit dhe/ose Jessel gjithashtu mund të kenë dëshirë të ulët seksuale, gjë që nuk është anormale. Çifti lufton me ruajtjen e jetës së tyre seksuale, por ata mund të mos e shohin atë si një problem të madh në martesën e tyre. Në realitet, amvisat e tjera duket se i shqetëson më shumë se Xheseli.

Jessel po bën gjithashtu një udhëtim

(Foto nga: Rudy Webster/Bravo nëpërmjet Getty Images)

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se Pavit nuk është i vetmi që bën një udhëtim – Jessel shkoi e para në udhëtimin e vajzave të saj. Është e drejtë që Pavit të ketë një shans për të bërë edhe disa udhëtime. Të dy do të përfitojnë nga pak kohë për veten e tyre, pasi të jesh prind është e mrekullueshme, por edhe rraskapitëse.

Jessel vendosi të shijojë pushimet e saj me miqtë e saj të preferuar në Anguilla, ndërsa Pavit ka zgjedhur të kalojë kohën e tij të pushimit me sandon e tij të preferuar në Vietnam.

Të quash Vietnamin një vend ‘turist seksi’ është fyes

Erin Lichy
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Amvisat RHONY mund të jenë të shpejta për të fshirë Vietnamin si një destinacion të dëshirueshëm (përveç turizmit seksual), por është sinqerisht fyese. Sai de Silva dhe Erin Lichy bënë thashetheme për udhëtimin e Pavit në FaceTime, me Sain duke pyetur në hije, “çfarë ka në Vietnam?” Erin u përgjigj me një shaka duke nënkuptuar se tërheqja kryesore e Vietnamit është turizmi seksual.

Vietnami është një vend i bukur me një industri të lulëzuar turistike. Udhëtarët në mbarë botën vijnë në Vietnam për të shijuar peizazhe të jashtëzakonshme, plazhe të bukura, një histori të pasur dhe, natyrisht, kuzhinë të shijshme. Megjithëse disa mund të vijnë në vend për t’u lidhur me vendasit, të vepruarit si turizmi seksual është arsyeja e vetme për të ardhur në Vietnam është vërtet injorante.

Pavit ka çdo të drejtë të bëjë një udhëtim të vetëm

Pavit Randhawa RHONY Jessel
(Fotografia: Bravo/YouTube)

Pavit nuk i meriton vërejtjet e çuditshme për dëshirën e tij për të udhëtuar në Vietnam, sepse ai ka të drejtë të bëjë një udhëtim dhe të marrë një sanduiç. Vetëm për shkak se ai dëshiron të bëjë një udhëtim i vetëm nuk do të thotë se ai po mashtron. Në fakt, nga ajo që kemi parë, Pavit duket të jetë një individ më introvert, kështu që një udhëtim i vetëm duket pikërisht në rrugicën e tij.

Një udhëtim i vetëm për ushqimin tingëllon si diçka që Pavit do të donte, dhe një sanduiç mund të jetë ajo që e detyron të shkojë. E keni parë ndonjëherë Haroldin dhe Kumarin të shkojnë në Kalanë e Bardhë? Është kështu, por më gustator.

Dikujt mund t’i duket budallallëk që Pavit të udhëtojë gjithë atë rrugë për diçka kaq “të parëndësishme”, por unë them, lëreni njeriun të shijojë sanduiçin e tij të mallkuar në paqe!