A po rindizet RHOP?

Klea

A po rindizet RHOP?

Ndërsa unë e dua Amvise të vërteta të Potomacky sezon ka qenë i ngadaltë, dhe dua të them akullnajore. Shikimi i bojës të thahet, i ngadalshëm. Robyn Dixon nuk po tregon asgjë për jetën e saj personale. Gjysma e kastit të RHOP refuzon të filmojë me njëri-tjetrin për padi. Dhe ndërsa unë më dua pak Karen Huger, ka vetëm kaq shumë episode që mund të shikoj që rrotullohen rreth jetës së saj të dytë në Surry County. Seriali është në gjendje të rëndë dhe ka nevojë për ndihmë. Ne kemi parë tashmë rinisje të shumta të qyteteve me sukses. Pra, pyetja kryesore është, a do të jenë zonjat e Potomac-it të radhës?

Ju nuk mund të keni një shfaqje kur aktorët nuk do të filmojnë së bashku

Pas betejës së saj me Monique Samuels, Candiace Dillard Bassett uli këmbën duke i thënë rrjetit se nuk do të filmonte më kurrë me armikun e saj. Duket se këngëtarja e ka çuar më tej fitoren e saj të gabuar kundër Bravo për sezonin 8 të RHOP. Candiace nuk do të ndërveprojë me Ashley Darby për shkak se Michael Darby e paditi ish-modelin për komentet e saj fyese për seksin oral. Ashley është përpjekur të ketë një bisedë me Candiace, por ajo e ka mbyllur vazhdimisht dhe nuk e ka argëtuar.

Nga ana tjetër, Robyn dhe Gizelle Bryant nuk do të ndërveprojnë me Candiace në kamera. Candiace ka një mënyrë për të drejtuar gojën e saj dhe të ndihet sikur nuk do të ketë kurrë pasoja, por banditët me sy të gjelbër po i përmbahen trajtimit të heshtur.

Gjatë sezonit të 7-të, Gizelle e akuzoi Chris Bassett-in se e bënte të ndihej jo rehat, duke i thënë Robyn-it: “Shumë burrë të martuar më kanë provuar dhe ndjeva sikur ai po përpiqej të shihte nëse isha me të. Ai ankohej për gruan e tij. Kështu që ai më bëri të kuptoj se ishte i pakënaqur. Ndoshta duhej të thosha: ‘Oh, mund të të bëj të lumtur’. Si, ik nga këtu. Ai është një lidhje e poshtër!”

Pa miqësitë e duhura, nuk ka asgjë për të kapur nga kamerat.

Robyn mban informacione për historinë

Shikuesit dhe anëtarët e kastit nuk janë të entuziazmuar me mënyrën se si Robyn i ka mbajtur të gjitha letrat afër gjoksit kur bëhet fjalë për marrëdhënien e saj me Juan Dixon. Mes pretendimeve për pabesi, Robyn po sillet sikur asgjë nuk po shkon keq edhe pse Juandering Juan është kapur me shumë gra. Megjithatë, tifozët e Real Housewives of Potomac nuk kanë pasur ndonjë përditësim të madh ndërsa jemi afër fundit të sezonit. Robyn në fakt kishte guximin të derdhte pak çaj në podkastin e saj, Reasonably Shady, por fshehu informacione nga emisioni që e paguan.

A është koha për të shkarkuar Robyn? Mundësisht. Dua të them, ajo po mban në mënyrë aktive informacione interesante për vete. Unë e kuptoj plotësisht se ajo mund të dojë privatësinë e saj, por për këtë, unë them që mos u bëj shtëpiake. Çdo yll i Bravo e di saktësisht se për çfarë po regjistrohet, kështu që nëse nuk ju pëlqen gara, atëherë është koha të largoheni nga udhëtimi.

Sezoni i 8-të po tregon se Robyn është një shkop i vërtetë në baltë dhe ajo po duket për shikuesit si e mjerë. Falë mungesës së cenueshmërisë së Robyn, fansat po bëhen jashtëzakonisht të frustruar me të, me shumë njerëz që mendojnë të mos lejojnë që dera të të godasë në dalje, Rob.

Nneka kundër Wendy Storyline dështoi

Unë me të vërtetë, VËRTETË doja që Nneka Ihim të bënte vals në Shtëpinë e vërtetë të Potomac dhe të lidhej me motrën e saj nigeriane, Wendy Osefo. Por në vend të kësaj, më dhanë një histori shtrigash që rrethonte nënën e Wendy. Unë pashë gjithashtu se si Dr. Uendi bëhej gjithnjë e më i përulur kur bëhej fjalë për Nnekën në vend që të ishte e hirshme dhe mikpritëse. “Drama e faltores” ishte ndoshta një nga tregimet më të rëndësishme, veçanërisht kur u bë e qartë se Uendi po i jepte nënës së saj një skenar se çfarë të thoshte në lidhje me këtë çështje.

Nëse Sezoni 8 i RHOP është një sezon i flop ose një model në zhvillim, diçka duhet të ndryshojë. Real Housewives of Potomac ka qenë gjithmonë një ekskluzivitet i trendit, veçanërisht pasi përmban dhe kast tërësisht të zi dhe dyracor. Nuk dua ta shoh të shkojë. Në pjesën më të madhe, më pëlqejnë gratë dhe miqësitë e tyre dikur të forta. Por duhet të vizatohen linja në rërë nëse Bravo do të përpiqet të shpëtojë atë që ka mbetur.