A po reagon Barbie Pascual kur bëhet fjalë për Kyle Stillie?

Klea

A po reagon Barbie Pascual kur bëhet fjalë për Kyle Stillie?

Kur Poshtë kuvertës Sezoni 11 filloi fillimisht, guxoj të them se pothuajse askush nuk ishte adhurues i tij Barbie Pascual. Vajza e babit argjentinas ishte një primadonna dhe e llastuar në rastin më të mirë. Edhe pse pretendonte se kishte një etikë pune të plotë, Barbie u ankua shumë. Nuk ndihmoi as goditjet e kokës me shefin Stew Fraser Olender. Të dy nuk mund të shihnin sy për sy dhe Barbie pothuajse humbi punën e saj.

Por diku përgjatë linjave, Kyle Stilie fitoi princeshën me theksin e tij të trashë skocez. Të shikosh historinë e tyre të dashurisë të shpaloset ndihet si një Bukuri dhe Bisha e jetës reale; vetëm Barbie veproi më shumë si kafshë dhe e papërpunuar këtë herë.

Barbie konservatore

Nëse nuk e keni kuptuar tashmë, Barbie vjen nga një familje shumë konservatore në Argjentinë. Edhe pse nëna e saj është një terapiste e certifikuar seksi, Barbie ka frikë të zhgënjejë të atin. Fansat e kanë dëgjuar historinë e vajtimeve më shumë se një herë dhe janë shumë të kënaqur me faktin se Babs nuk mund të marrë vendimet e saj. Mësojmë shpejt se jeta e Barbie financohet nga babai i saj. Ajo punon në jaht për të financuar hobin e saj të blerjeve, i cili përfshin bizhuteri Cartier dhe këpucë dhe çanta stilistike. Pra, më falni nëse nuk ndjej saktësisht ndjeshmëri për zierjen e dytë.

Lidhja

Kyle fitoi bombën brune ndërsa sezoni i çarterit vazhdonte. Punonjësi ishte i zgjuar, i zgjuar dhe dinte të kalonte mirë. Por dukej se vinin nga dy botë të ndryshme, siç theksonte shpesh Barbie. Pas qëndrimit të tyre për një natë, Barbie u mërzit pak. Ajo u tërhoq në mënyrë drastike, duke mërzitur Kyle dhe veten më shumë se ç'duhej. Nuk ishte për t'u habitur që kamerat i kapën duke u përplasur, sepse ato janë vendosur në çdo kabinë. Pothuajse menjëherë pasi krenaria dhe gëzimi i Kyle u shfaq në TV, ajo u pendua.

Thelbi kryesor i argumentit është se ajo kishte frikë nga hakmarrja nga babai i saj në formën e zhgënjimit masiv. Mjerisht, kur anëtarët e tjerë të ekuipazhit goditën dyshen, Barbie i hoqi zhgënjimet e saj tek Kyle, gjë që nuk ishte e lezetshme. Por jahti e mori atë si një kampion, duke dëshmuar se ai ishte një djalë në këmbë. Dhe alarm spoiler: Babai i Barbie së fundmi tregoi se ai është ende krenar për të.

Isha i lumtur kur mësova se nuk isha i vetmi që kundërshtova zemërimin e Barbie. Dua të them, zoti i mirë, Barbi, ti je një e rritur. Është në rregull të bësh seks, edhe nëse është në televizionin kombëtar. Një fanse e Below Deck shkoi në X, duke shkruar: “Ok, Barbie është martuar dhe divorcuar dhe ende po shqetësohet se çfarë do të mendojë babai i saj … deri në lot?” Ndërsa një tjetër fanse komentoi: “Barbie hesht. Kyle është një djalë i mirë dhe as që po shtynte për seks. Ai ishte i sjellshëm dhe i vëmendshëm ndaj jush. Është e qartë se gjithçka ka të bëjë me ju dhe çështjet e babait tuaj të çuditshëm. Ur 30. Rriteni. Thuaji babit që nuk je e virgjër dhe vazhdo përpara.”

Nuk mund të them se nuk pajtohem me komentet sepse besoj se Barbie po reagonte shumë. Mjerisht, keqtrajtimi i Kyle nuk do ta zhbëjë situatën. Me atë që treguan kamerat, Kyle u tregua jashtëzakonisht i respektueshëm. Ndonjëherë, dukej sikur Barbie ishte pak ngacmuese kur ajo thjesht duhej të kishte jetuar dhe të kishte mësuar një mësim.

Të dy kanë bërë rrugë të ndara

Mjerisht, Barbie zbuloi në Watch What Happens Live se të dy nuk zgjatën shumë pas përfundimit të sezonit charter. Pas gjithë dramës Barbie vazhdoi, duke konfirmuar se ka një të dashur të ri. E bukura e re kontrollon të gjitha kutitë siç vuri në dukje Barbie, “Ai është hebre dhe vesh pantallona”, gjë që ishte një gërmim në fustanin e Kyle gjatë episodit të fundit. Nuk kemi dëgjuar ende anën e Kyle, por jemi të sigurt se ai nuk do të guxonte të fliste kundër B-së për respekt, natyrisht. Sinqerisht, ndoshta Kyle iu shmang një plumbi sepse Barbie ka një tendencë për të bërë një mal nga një kodër mole. I uroj burrit të ri në jetën e saj të gjithë fatin sepse do të ketë nevojë për të.