A mundet garuesi i DWTS të largohet përpara premierës së sezonit 32?

Klea

A mundet garuesi i DWTS të largohet përpara premierës së sezonit 32?

Sezoni 32 i Duke kërcyer me yjet tashmë po ngjall polemika. Fansat ishin të zemëruar që ylli i NFL-së, Adrian Peterson u hodh. Ai u arrestua dy herë, një herë për “plagosje nga pakujdesia ose nga pakujdesia ndaj një fëmije në Teksas” dhe një herë për abuzim të dyshuar në familje.

Seriali është nën presion edhe nga Shoqata e Shkrimtarëve të Amerikës. WGA dëshiron që DWTS të shtyjë premierën e planifikuar në mes të grevës së shkrimtarëve. Por emisioni ka qëndruar i vendosur në vendimin e tij. Tifozët kanë frikë se një konkurrent mund të duhet të dalë nga salla e ballit. Shumëllojshmëria ka detajet.

A do të humbasë DWTS një garues për shkak të grevës?

Ylli i Veep Matt Walsh është gjithashtu një shkrimtar i WGA. Kjo e vendos atë në një situatë të vështirë. Fansat e DWTS diskutuan gjendjen e tij në Reddit.

Një përdorues ka shpërndarë një postim në Twitter. “Një nga yjet, @mrmattwalsh, i cili është një nga idhujt e mi, është në një situatë vërtet të vështirë. Ai është gjithashtu një shkrimtar i WGA. Pra, ai duhet të kalojë kufirin tonë si anëtar për të shkuar në punë. Përsëri ai ndoshta as nuk e di këtë! Shumica e njerëzve mendojnë se shfaqjet e realitetit nuk janë WGA, por #DWTSisWGA”, shkroi ndjekësi në Twitter.

“Oh wow… a mendoni të gjithë se ai mund të braktisë shkollën? do të ndihesha [bad] për Kokon [Iwasaki]edhe nëse ai ndoshta nuk do të arrijë larg në emision, ajo duket se po argëtohet shumë me të,” postoi përdoruesi i Reddit në titullin e temës së tyre.

“E njëjta gjë me Julianne [Hough]Alfonso [Ribeiro]Derek [Hough]“Kjo është e keqe”, ka shkruar një fans. “100% ai po e braktis,” thirri një tjetër.

Një tjetër ndjekës postoi: “Me ata të tre në bisedë dhe Drew [Barrymore] dhe Jennifer [Hudson]Shfaqjet e ‘s ripauzojnë për shkak të presionit publik, nuk e shoh se si mund ta bëjnë këtë sezon të ndodhë.”

“Vetëm hidhni të gjithë sezonin larg. Po, gjithë sezonin”, ka postuar një fans. “Le të provojnë sërish vitin tjetër! Unë mund të qëndroj pas kësaj, “u përgjigj një tjetër. Kjo do të ishte e tmerrshme për fansat e DWTS.

A janë edhe konkurrentët e tjerë në një lidhje?

Variety raportoi se DWTS “do të punojë në përputhje me rregullat e Sag-Aftra dhe fokusi kryesor nuk është të vendosim talentin në një vend të vështirë, duke pasur parasysh se shumë anëtarë të kastit të Sezonit 32 janë pjesë e repartit të aktorëve”. Matt, Alyson Hannigan, Barry Williams, Jamie Lynn Spears, Ariana Madix, Xochitl Gomez dhe Mira Sorvino janë gjithashtu pjesë e sindikatës Sag-Aftra.

Shfaqja punëson 500 persona, së bashku me një shkrimtar. Një burim i brendshëm i tha Variety: “Fokusi i të gjithëve është të mbajë 500 njerëz të punësuar.” Shkrimtari punon vetëm me mikpritësit. Dhe do të kthehej kur të përfundojë greva. Në 2007 dhe 2008, DWTS u transmetua gjatë grevës së një shkrimtari.

Garuesit janë në gjendje të konkurrojnë sipas një kontrate të ndryshme. DWTS përdor Kodin Kombëtar të Praktikës së Drejtë për Transmetimin e Televizionit në Rrjet. Ai njihet gjithashtu si Kodi i Rrjetit.

Le të shpresojmë që kjo të zgjidhet shpejt për hir të të gjithëve.

Sezoni 32 i Dancing with the Stars shfaqet premierë të martën, më 26 shtator në orën 20:00 në ABC, duke transmetuar drejtpërdrejt në Disney Plus dhe do të ofrohet të nesërmen në Hulu.