A mund të jenë përsëri miq Margaret Josephs dhe Teresa Giudice?

Klea

A mund të jenë përsëri miq Margaret Josephs dhe Teresa Giudice?

Margaret Josephs nuk frenohet në lidhje me mospëlqimin e saj Teresa Giudice. Themeluesja e MacBeth Collection e donte OG kur filloi për herë të parë në serial. Siç do ta kujtojnë fansat, Marge dikur orkestroi një memorial për nënën e Tre, i cili përfshinte një kurorë të bukur me lule. Por diku përgjatë linjës, miqësia e tyre u shua. Nuk është aspak befasi pasi Teresa ka një aftësi për të krijuar armiq, falë paaftësisë së saj për të mbajtur veten përgjegjës. Por Marge nuk po largohet nga inati i saj, gjë që mund të shkaktojë probleme në të ardhmen.

Ribashkimi

Gjithçka erdhi në krye kur Margaret mësoi se Luis Ruelas ishte përpjekur të kontaktonte djalin e saj në vendin e tij të punës. Gjatë ribashkimit të sezonit 13, Luis la të kuptohet se kishte informacion për të gjithë në skenë me gruan e tij. Është e kuptueshme, kjo gjë ua tronditi puplat bashkëkombeve shtëpiake teksa i la të mendonin: “Me kë kam të bëj?” Kapja e fundit, sipas Margaret, ishte kur 49-vjeçarja telefonoi djalin e saj dhe dyshohet se e kërcënoi.

Djali i Marge nuk është shfaqur kurrë në Real Housewives të New Jersey në asnjë cilësi. Pra, pse të sillni në thelb një palë të tretë që nuk i ka bërë kurrë keq Luisit apo Tresë? Lëvizja nuk kishte kuptim, prandaj Marge u trondit aq shumë. Sipërmarrësja më vonë zbuloi se kishte audio nga biseda, por nuk e kishte shpërndarë publikisht. Në atë kohë, gjithçka që Marge do të thoshte ishte, “Kishte një bisedë që u zhvillua,” dhe megjithëse Luis pretendoi se ishte thjesht një “telefonatë e rreme”, policia nuk mendoi se ishte një thirrje e rreme.

Marge përplas Tre

Dyshoj se ka ndonjë mënyrë për të ndrequr këtë miqësi të thyer, veçanërisht pasi Marge së fundmi e quajti Terezën gënjeshtare dhe sociopate. Ndërsa fliste në Jeff Lewis Live të Sirius XM, Marge u dyfishua, duke vënë në dukje, “Ai në fakt e thirri djalin tim, por unë nuk dua të përqendrohem vërtet në këtë, por ai e bëri.” Unë do të argumentoja se Margaret është shumë e mirë për t'i lënë gjërat të shkojnë për aq kohë sa autori e pranon atë që kanë bërë. Megjithatë, gjatë ribashkimit të sezonit 13, ishte e vështirë për të që të heshtte pasi zbuloi se pse i kishte vënë objektivin në shpinë Luis.

Amvisa e Garden State vazhdoi duke thënë: “E solla në ribashkim vetëm për të thënë: 'Kjo është ajo që bëre. Kjo është arsyeja pse unë nuk dua të bëj asgjë me ju njerëz, dhe ata janë sociopatë. Tereza është një sociopate. Ajo është e shtrirë pa pushim në fytyrat e njerëzve. Unë jam duke e parë atë duke bërë intervista dhe duke gënjyer për gjërat që po ndodhin. Thjesht pranoni që punësoni njerëz. Ju gërmoni gjëra.” Derisa I Mos mendo se Marge e ka gabim në linjën e saj të të menduarit, një gjë është e sigurt – Tresë nuk do t'i pëlqejë aspak.

Tre nuk tërhiqet

Teresa dhe Margaret nuk kanë rënë gjithmonë dakord për shumë gjëra. Pra, nuk është për t'u habitur që OG ka grupin e saj të opinioneve. Në mars, Teresa ndezi flakët e tyre të urrejtjes ndërsa ishte në podcastin e Tori Spelling për MisSpelling. Traileri i Real Housewives of New Jersey sapo ishte publikuar dhe tregonte Marge duke komentuar zakonet e shpenzimeve të Luis. Nëna e katër fëmijëve i tha aktores: “Margaret thotë se burri im i shpenzon të gjitha paratë e mia. Si, kurvë, as nuk e di se për çfarë po flet. Ajo nuk është as në shtëpinë time. Ajo po nxjerr këtë tregim të rremë atje.”

Gjatë intervistës, Tre bën atë që bën më së miri. Ajo del me opinione të çuditshme, duke vënë në dukje: “Dhe është sikur, ajo po përpiqet të më bëjë historinë e saj. Kjo është gjithçka që ajo bën është të flasë për mua. Ajo është e fiksuar pas meje dhe burrit tim.” Nuk mund ta imagjinoj që Margaret është e fiksuar pas Luisit.

Ju keni një mik në mua

Do të duhej një mrekulli që këto dy gra të ishin përsëri shoqe, gjë që, sinqerisht, thjesht nuk e shoh të ndodhë. Shikuesit e Real Housewives of New Jersey tashmë vënë re se Margaret po largohet nga shoqja e saj e ngushtë, Jennifer Fessler, për shkak të lidhjes së saj me Tre dhe Luis. Unë sinqerisht besoj se e vetmja mënyrë që mund të ketë falje është që Tereza të pastrohet për gjithçka që ka bërë, gjë që nuk do të ndodhë kurrë.

Marge është gjithashtu super e afërt me Melissa Gorga, me të cilën Teresa nuk flet më. Nuk shoh një ditë që Marge të kundërshtojë aleancën e saj dhe shoqërinë e ngushtë me Missy G. Kjo është gjithçka që ajo shkroi për këtë sagë miqësie. Mendoj se është e sigurt të thuhet se këta të dy do të jenë armiq për një kohë të gjatë.