A mund ta plotësojë Porsha Williams boshllëkun e hedhjes së RHOA?

Klea

A mund ta plotësojë Porsha Williams boshllëkun e hedhjes së RHOA?

Tifozët e Amvise të vërteta të Atlantës janë ende të tronditur nga lajmet që doli këtë javë rreth zgjedhjes së Kandi Burruss për të bërë një pushim nga seriali. Që nga sezoni 2, Kandi ka qenë një pasuri e rëndësishme për kastin e RHOA, pasi ajo na mësoi të fluturojmë mbi ata që urrejnë, dhe nëse “nuk filloni asnjë, nuk do të ketë asnjë”. Nënës së tre fëmijëve nuk kishte dëshirë të priste më për një sezon që nuk po dilte. Mendja e fansave po kthehet, duke menduar se me kë mund të zëvendësojë këpucët e mëdha të Kandit Porsha Williams’ emri vazhdon të shfaqet si dikush për të mbushur boshllëkun e hedhjes RHOA.

Nuk është për t’u habitur që fansat do të donin ta shihnin Porshën përsëri në ATL pasi ajo shpesh i dha kaq shumë shfaqjes. Mes derdhjes së çajit, mbajtjes së kockave ose thjesht goditjes, ajo ishte shpesh ajo që shikonte. Pra, a mund ta kalojë Porsha hendekun midis amvisave të reja dhe atyre të vjetra? Po ajo mundet!

Pse u largua Porsha?

Largimi i nënës së një fëmije erdhi vetëm disa javë pasi ajo tregoi se ishte fejuar me Simon Guobadia, të cilin e kishte takuar gjatë xhirimeve të sezonit 13 të RHOA. Ai ishte bashkëshorti i atëhershëm i ‘mikut’ Faylnn Pina. Në lidhje me arsyen e largimit nga emisioni, Porsha tha për People: “Po mbusha 40 vjeç, po arrija 10-vjeçaren në shfaqje dhe më duhej të rivlerësoja se ku isha dhe çfarë doja plotësisht nga jeta ime. Kështu që nga erdhi ky vendim.”

Porsha është në fazën perfekte të jetës së saj

42-vjeçarja po jeton një jetë mjaft të rehatshme kohët e fundit. Ajo ka qenë duke udhëtuar dhe madje ka zhytur gishtin e saj rozë në Bravoverse duke marrë pjesë në Udhëtimin e Vajzave Ultimate të Real Housewives. Porsha gjithashtu ka punuar në biznesin e saj, Meaningful Beauty, ku sapo bashkëpunoi me Cindy Crawford. Duket se gjithçka po shkon siç duhet për ish-pjeshkën dhe ajo mund të jetë e gatshme për një rikthim të jashtëzakonshëm.

Çfarë do të shtonte Porsha në sezonin 16 të RHOA?

Nëse Porsha do të ishte në përzierje për sezonin 16 të RHOA, besoj se dinamika me siguri do të ndryshonte. Së fundmi pamë Porshën; ajo ishte në ballë të lëvizjes Black Lives Matter ndërsa udhëtonte për në Lousiville, KY, ku vazhdoi të protestonte dhe u arrestua. Porsha ka bërë një rrugë të gjatë nga mosnjohja e historisë së hekurudhës nëntokësore deri në thirrjen për ndryshim.

Do të ishte shumë mirë ta shihje tani si një nënë dhe një grua e moshuar që ecën në gjurmët e babait të saj. Unë mendoj se fansat gjithashtu duan të shohin brenda martesës së saj me Simon. Mes atmosferës së rrënimit të shtëpisë dhe dasmave luksoze, këndi i saj i porsamartuar do të ishte mjaft freskues.

Si do të lidhet Porsha me pjeshkët e tjera?

Nëse ajo do të kthehej, ajo mund të ishte udhëheqësja e paketës si një mini OG i respektuar. Aktualisht, nuk jemi të sigurt se cilët janë anëtarët e tjerë të kastit. Mendimi im duhet të jetë që Marlo Hampton mund të kthehet, si dhe Sanya Richards-Ross, Kenya Moore dhe Drew Sidora. Do të doja të kthehesha Shereé Whitfield, dhe me Porsha që tashmë ka punuar me të një herë, mund të jetë një hap i mirë për ta rifutur atë në grup.

Edhe miku i Porshës, Kenia, do të ishte i lumtur ta shihte atë të rimarrë një pjeshkë. Ajo i tha Page Six, “Unë mendoj se kemi bërë TV të mrekullueshëm së bashku. E dini, unë mendoj se ne jemi armiqtë më të mirë. Disa nga momentet më të mira në atë shfaqje janë krijuar me mua dhe Porsha.” Kenia theksoi se “Disa nga momentet më ikonike janë krijuar me ne që jemi së bashku në ekran. Kështu që ndihem sikur ajo magji mund të ekzistojë ende nëse ajo kthehet.”

Ajo nuk e ka gabim. Dikur ata patën një luftë masive ribashkimi që përfshinte rekuizita si një brirë demi dhe një skeptër, e cila përfundoi me Porsha në tokë duke qarë pasi lundronte për në Kenia. Ishte edhe momenti përrallor “Gone With the Wind”. Unë me të vërtetë besoj se Porsha do të binte menjëherë në rutinën e saj të të qenit një nga amvisat më të mira reale të Atlantës ndonjëherë. Bravo duhet vetëm të dërgojë ftesën zyrtare.