Travis Kelce

Klea

A janë ende të martuar prindërit e Travis Kelce, Ed dhe Donna?

A janë ende të martuar prindërit e Travis Kelce, Ed dhe Donna?

Në thembra të Travis Kelce’s Me paraqitjen e Super Bowl LVIII, fansa të shumtë janë kurioz për jetën personale të prindërve të tij, Ed dhe Donna Kelce, duke nxitur pyetjen: A janë ende të martuar?

Si u takuan

Familja e Travis Kelces

Dona dhe te Ed Kelces romanca është materiali i përrallave, i shënuar nga një rast dashurie me shikim të parë që do të ndryshonte përgjithmonë jetën e tyre. Historia e tyre magjepsëse e dashurisë doli në dritë gjatë një episodi të New Heights me Jason dhe Travis Kelcepodcast ku shpalosën momentin e mrekullueshëm të takimit të tyre të parë.

Dona ishte në rrugën e saj për në një datë tjetër kur fati ndërhyri në Fagan’s, një bar i vendosur në Old Cleveland Flats. Edduke u ndalur për një pije pas punës, filloi një bisedë me Dona. Lidhja ishte e menjëhershme dhe e pamohueshme, aq sa Dona u detyrua të braktiste planet e saj origjinale. Ajo kurrë nuk arriti të takonte burrin tjetër, duke zgjedhur në vend të kësaj të zhytej në një bisedë që do të hidhte themelet për një jetë së bashku.

Jeta Martesore

Ed dhe Donna Kelce

Në fund të viteve 1970, Dona dhe Ed Kelce forcoi lidhjen e tyre përmes martesës, duke nisur një udhëtim që do t’i shihte ata të mirëpritnin djalin e tyre të parë, Jasonafërsisht pesë vjet më vonë, e ndjekur nga lindja e Travis, të cilat e zgjeruan familjen e tyre në katër. Me banim në Cleveland Heights, Ohio, ata ushqyen një mjedis shtëpie të mbushur me dashuri dhe inkurajim, duke i udhëhequr të dy djemtë në Universitetin e Cincinnati. Aty, Jason dhe Travis avancuan aftësitë e tyre në fushën e futbollit të kolegjit, duke hedhur bazat për karrierën e tyre të ardhshme profesionale.

Travis dhe Jason Kelce

Divorci

Ed dhe Donna Kelce

Pas 25 vitesh martesë, Dona dhe Ed morën vendimin e vështirë për t’u ndarë, një tranzicion që ndodhi pas diplomimit të kolegjeve të djemve të tyre. Pavarësisht sfidave, ky ndryshim solli në Kelce amvisëri, Dona reflekton për kohën e saj me Ed me një ndjenjë ngrohtësie dhe vlerësimi.

Gjatë një bisede intime në New Heights me Jason dhe Travis Kelcei ka përcjellë ajo Jason dhe Travis respektin e saj të qëndrueshëm për babanë e tyre. Duke theksuar mungesën e hidhërimit, Dona të theksuara Ed’s rëndësi të vazhdueshme në jetën e saj, duke nënvizuar kompleksitetin dhe thellësinë e marrëdhënieve familjare.

“Unë nuk e urrej atë. Jemi miq edhe sot e kësaj dite. Shkojmë mirë”, tha Donna në podcast. “Ne ishim si një ekip me ju të dy. Duhet të bëjmë të gjitha llojet e gjërave argëtuese. Kur njëri prej jush duhej të dilte jashtë qytetit, tjetri ndihmonte me fëmijën tjetër. Ishte e përkryer.”

Ku qëndrojnë sot

Dona Kelce ofroi një perspektivë prekëse mbi evolucionin e marrëdhënieve, duke përmbledhur ndjenjën me, “nganjëherë njerëzit largohen”. Ky reflektim erdhi gjatë një shkëmbimi të përzemërt me djemtë e saj në platformën e tyre të përbashkët, ku ata pyetën nëse ajo ishte penduar ndonjëherë për martesën e saj me Ed. e Donës Përgjigja ishte e prerë dhe e butë, “Jo, kurrë, sepse ju mora ju dy”, duke pohuar rezultatin e paçmuar të bashkimit të tyre.

Prindërit e Travis Kelces

Në dokumentarin e vitit 2023 me titull “Kelce”, të dyja Dona dhe Ed u zhytën më thellë në dinamikën e vendimit të tyre për të qëndruar së bashku për një periudhë të gjatë. Ata ndanë njohuri mbi zgjedhjen e tyre të ndërsjellë për të mbështetur martesën e tyre për hir të ofrimit të një mjedisi të qëndrueshëm dhe edukues për Jason dhe Travis. Ky vendim nënvizon sakrificat dhe konsideratat që shpesh bëjnë prindërit, duke theksuar thellësinë e angazhimit të tyre për mirëqenien dhe zhvillimin e fëmijëve të tyre.

“Nëse do të ishim ndarë siç ndoshta do të kishim preferuar të dy, kjo do të kishte qenë një makth me logjistikën, duke i çuar fëmijët aty ku duhej të ishin dhe duke ofruar të gjithë mbështetjen.” Ed shpjegohet.

“Thjesht duke u përpjekur t’i mbani të gjitha bashkë kur jeni prindër,” Dona shton. “Eshte e veshtire.”

Jeta familjare

Dona dhe te Ed Kelces Udhëtimi drejt prindërimit u solli atyre dy ndjesi të ardhshme futbolli, të lindura saktësisht me 23 muaj diferencë. Djali i tyre i parë, Jasonbëri hyrjen e tij në botë më 5 nëntor 1987, e ndjekur nga Travis më 5 tetor 1989. Mes fansave, ka një ndjenjë të përbashkët që Jason ka një ngjashmëri të habitshme me Ed, shpesh e quajti mini-unë e babait të tij. Megjithatë, Ed ai vetë e ka hedhur poshtë me shaka këtë krahasim, duke sugjeruar se ngjashmëritë mund të mos jenë aq të qarta sa besojnë fansat.

“Ka sjellje, tone, gjëra të të folurit, mënyra se si u drejtohemi njerëzve që janë shumë të ngjashëm mes meje dhe Jasonit.” Ed shpjeguar në New Heights me Jason dhe Travis Kelce. “Por, për sa i përket, a e shoh më shumë veten time Jason se sa [Travis]? Jo, në disa mënyra mund të jetë anasjelltas.”

Vëllai ose motra Rivaliteti

Travis Kelce

Duke përshkruar jetën në Kelce shtëpi si çdo gjë tjetër veçse e zakonshme, Dona ndau një paraqitje të shkurtër të dinamikës së saj të gjallë familjare gjatë një paraqitjeje në emisionin Today. Me një prekje humoristike, ajo u tregoi spirancës, Savannah Guthrie dhe Craig Melvinherët e panumërta ajo e gjeti veten duke ndërmjetësuar “shumë zënka”, mes djemve të saj të vegjël.

“Gjithçka ishte një garë. Ishte një garë për të parë se kush mund të shkonte i pari në tavolinë, kush mund të shkonte në sediljen e përparme të makinës – ky është thjesht rivaliteti tipik i vëllezërve dhe motrave. Ata u futën me vezë me njëri-tjetrin,” shpjegoi ajo.

Travis dhe Jason Kelce

Dona Kelce ka diskutuar hapur disa herë për rivalitetin intensiv të vëllezërve dhe motrave mes djemve të saj, duke hedhur dritë mbi frymën konkurruese që nxiti rritjen e tyre. Në një bisedë të sinqertë me Sports Illustrated, ajo zbuloi se debatet e tyre shpesh përshkallëzoheshin përtej fjalëve të thjeshta, duke përfshirë edhe grindjet fizike.

“Kishte shumë zënka,” pranoi ajo për revistën, “Kishte shumë grushta”.

Ed dhe Donna Kelce

Ajo ia atribuoi këtë dinamikë luftarake një përpjekjeje të natyrshme konkurruese, ku suksesi i secilit vëlla ndezi zili dhe sfidë tek tjetri. Sipas Donarrënja e këtyre konflikteve ishte një luftë thelbësore me një vëlla apo motër që shkëlqeu dhe tjetri që luftonte me realitetin e të qenit më të mirë.

Ed jeton afër Jasonit

Ed Kelce

Në një ndryshim të rëndësishëm jetësor të nxitur nga pandemia COVID-19, Ed Kelce bëri lëvizjen nga Cleveland në Filadelfia për të qenë më afër djalit të tij Jasonsë bashku me e Jasonit gruaja, Kyliedhe tre fëmijët e tyre. Ed tani banon vetëm një milje larg nga ferma e shtrirë 9 hektarë ku Jason dhe Kylie po ushqejnë familjen e tyre. Kjo afërsi lejon Ed mundësi të shpeshta për të kontribuar në familje, veçanërisht në kultivimin e produkteve në kopshtin e tyre.

Kylie Kelce

Pavarësisht entuziazmit aktual të familjes për rritjen e një shumëllojshmërie perimesh, duke përfshirë domate dhe kunguj, Jason dhe Travis kanë vënë re një ndryshim në qasjen e babait të tyre ndaj të ushqyerit. Ata kujtuan se gjatë edukimit të tyre, Ed nuk i kushtoi aq shumë rëndësi ushqimit të shëndetshëm sa tani, duke theksuar një evolucion në stilin e jetës dhe prioritetet e tij ndër vite.

“Ne kurrë nuk kemi marrë perime duke u rritur,” Travis u ngacmuan gjatë paraqitjes së babait të tyre në podcast pas Ed përmendi rëndësinë e vaktit ushqyes. “Unë kurrë nuk kam ngrënë një perime të vetme duke u rritur.”

Ed argumentoi se të dy djemtë hanin “fasule dhe misër”, si fëmijë, por Jason rënë dakord me Travisi cili u përgjigj: “Ne hanim Pizzën e freskët të Giorgio’s Oven çdo natë.”