A janë ende miq Tom Schwartz dhe Tom Sandoval?

Klea

A janë ende miq Tom Schwartz dhe Tom Sandoval?

Rregullat e Vanderpompës Sezonet 1 deri në 10 panë Tom Schwartz duke vepruar si Tom Sandoval‘s njeriu më i madh hype. Pavarësisht se çfarë bëri apo tha Sandoval, ai u mbështet nga Schwartz. Edhe kur Sandoval ishte fjalë për fjalë më e keqja ndaj gruas së atëhershme të Schwartz-it, Katie Maloney, Schwartz do të qëndronte me mikun e tij. Në thelb, kërkesa e saj për divorc kishte kuptim të përsosur, dhe ne na pëlqen që Katie tani po jeton jetën e saj më të mirë pa kukullën e Sandoval, Schwartz.

Sidoqoftë, fundi i sezonit 10 pa gjithçka të zbërthehej, pasi çështja e Sandoval, së bashku me njohuritë e Schwartz-it për mospërfilljet e mikut të tij, dolën të gjitha në dritë. Schwartz u trondit nga reagimi i marrë dhe filloi të distancohej nga marrëdhënia e tij e varur me Sandoval. Pra, ku qëndrojnë Toms aktualisht? Këtu është gjithçka që dimë, e cila do t’ju ndihmojë të përgjigjeni nëse Tomët e kanë rivendosur apo jo miqësinë e tyre.

Para-Skandovali i Toms, me një fund në rënie

Santiago Felipe/Getty Images

Dumb dhe Dumber kanë qenë të afërt që nga viti 2013, kur dyshja u bënë për herë të parë shokë dhome. Kur kërkonte dikë që të merrte me qira një dhomë në apartamentin e tij, Sandoval postoi një reklamë të Craiglist dhe Schwartz erdhi duke trokitur. Kjo ishte pak para se Vanderpump Rules të merrej nga Bravo. Që në fillim, Sandoval u prezantua si një anëtar i kastit me kohë të plotë, ndërsa Schwartz ishte, në fillim, një mik i tij, duke u shfaqur vetëm rastësisht për të derdhur birra mbi gratë.

Rreth kohës së xhirimeve për sezonin 10, Sandoval e kuptoi se ishte brenda dashuri epshi me Rachel Leviss. Këtë ai ia ka rrëfyer Schwartz-it, ndërsa ka pohuar se së shpejti do të ndahej nga Ariana Madix. Megjithatë, Sandoval luftoi refuzoi t’i jepte fund gjërat me Arianën dhe në vend të kësaj pikturoi një rrëfim në transmetim se Ariana ishte problematike, të cilës shikuesit i thanë shpejt “nah” kur u transmetua e gjitha. Gjatë gjithë kësaj, Schwartz mbeti i vetëm për të mbajtur mbi supe sekretin bruto të mikut të tij.

Kur më në fund u publikua lajmi “Scandoval”, shikuesit panë që Sandoval dhe Rachel të hidheshin menjëherë larg nga shokët e tyre të filmit. Më pas, sytë e të gjithëve filluan të kthehen drejt Schwartz-it. A e dinte ai, dhe nëse po, për sa kohë, dhe gjithashtu, pse nuk foli? Schwartz ndjeu nxehtësinë dhe më në fund filloi të largohej nga mjeshtri i tij i kukullave “krimbi me mustaqe”.

Ndarja e djemve – Schwartz Speaks Out

Nicole Weingart/Bravo

Në fillim, Schwartz qëndroi në krah të Sandovalit kur nisi pasojat. Gjatë ribashkimit të nxehtë të sezonit 10, i cili u filmua në mars dhe u transmetua në maj, ky mbështetje vazhdoi. Kjo lëvizje zemëroi disa nga shokët e tij të kastës. Megjithatë, Schwartz ndryshoi melodinë e tij menjëherë pas transmetimit të ribashkimit.

Disa javë pas ribashkimit, Schwartz ishte i ftuar në When Reality Hits, i cili është një podcast i organizuar nga ish-bashkë yjet e tij Jax Taylor dhe Brittany Cartwright. Këtu, Schwartz deklaroi se po bënte një “pauzë” nga Sandoval dhe se kishte kaluar “pak kohë” që kur të dy kishin folur. “Ai bëri një rrëmujë të madhe dhe e la që ne të pastronim. Është e vështirë për mua të mos jem i indinjuar prej tij…Po bëj një pushim nga Tom tani,” ndau Schwartz.

Kur Jax vuri në dukje se Schwartz ishte përdorur nga Sandoval, Schwartz në fakt ra dakord. Gjithashtu, UGH, ndërsa Katie kaloi vite duke u përpjekur ta çonte këtë pikë të ngjashme me pengun tek ish-i i tanishëm i saj, por ne dalim, disi. “Në këtë rast në veçanti, me të vërtetë ndihem sikur ai më ka shfrytëzuar,” rrëfeu Schwartz, duke shtuar se ai ishte një “i besuar fatkeq” në një skemë “të turpshme”. Ai gjithashtu deklaroi se ai ishte shitur “si**t fatura mallrash”, pasi Sandoval nuk u nda kurrë me Arianën siç i kishte premtuar Schwartz-it se do ta bënte.

Kur u shfaq në Stars on Mars, Schwartz foli për herë të dytë. Këtu, ai deklaroi se po “largohej përgjithmonë” nga Sandoval. “Duket se sa herë që përpiqem të peshoj ose të flas për të, të hutoj për të, të vrapoj përpara, në mënyrë të pashmangshme tingëlloj sikur po e justifikoj disi ose po justifikoj për të, dhe nuk po,” tha Schwartz. “Thjesht nuk ka asnjë justifikim për të.”

Ku qëndrojnë Toms tani?

Tom Sandoval, Tom Schwartz
Todd Williamson/Bravo nëpërmjet Getty Images

Toms janë bashkëpronarë Schwartz and Sandy’s, një bar në zonën Franklin Village të Los Anxhelosit. Thashethemet po qarkullojnë se si punonjësit ashtu edhe pronari i tretë i lokalit, Greg Morris, duan që Sandoval të largohet. Në fakt, Greg dyshohet se ka refuzuar të nënshkruajë një kontratë xhirimi për sezonin 11 të Vanderpump Rules, që do të thotë se, nëse është e vërtetë, një pjesë e madhe e historisë së Sandoval sapo është prerë.

Pa lokalin e tij dhe mikun e tij më të mirë, kjo e lë Sandovalin me zero mundësi xhirimesh… apo jo? Paralajmërim spoiler, jo. Në fakt, Sandoval dhe Schwartz u panë duke filmuar së bashku në restorantin e tyre në West Hollywood, TomTom, megjithëse biseda e tyre ishte e nxehtë. Për një herë, duket se Schwartz e mbajti veten, pasi Sandoval ishte ai që u largua nga biseda, i zemëruar nga çdo gjë që Schwartz-i i kishte hedhur verbalisht.

Duket sikur çdo gjë që zbriti, atëherë u hap një derë dhe djemtë duket se tani po pajtohen. Për të shpjeguar, pas këtij shkëmbimi të nxehtë, i gjithë kasti i VPR filmoi një udhëtim në Liqenin Tahoe. Në tregimet e skaduara të Lala Kent, ajo bëri shaka se “të gjithë janë të lidhur”. Ajo shtoi se “The Toms” ishin një nga këto çifte, dhe sigurisht, Toms dukeshin të lumtur dhe mirë në sfond, përsëri së bashku, si një. toksike njësi e shëruar.

Në këtë pikë, mendoj se është e sigurt të thuhet se djemtë do të jenë mirë.