90 Day: The Last Resort Sezoni 2 - Gjithçka që Dimë Deri tani

Klea

A janë ende bashkë Rob Warne dhe Sophie Sierra i të fejuarit 90 ditë?

Rob Warne dhe Sophie Sierra kanë pasur një marrëdhënie të trazuar gjatë kohës së tyre I fejuari 90 ditor, por a ka mbaruar tani? Çifti është përballur me ulje-ngritje gjatë gjithë kohës së tyre në ekskluzivitet, me më shumë ulje. Kohët e fundit ka pasur thashetheme që tregojnë se Rob dhe Sophie janë ndarë, kështu që le të zhytemi në të.

Problemet e Rob dhe Sophie filluan në sezonin 10 të të fejuarit 90 Day

Rob dhe Sophie bënë debutimin e tyre në sezonin 10 të 90 Day Fiancé, ku ata goditën kokat pothuajse menjëherë. Sophie nuk ishte e impresionuar me shtëpinë e Robit në Los Angeles, e cila nuk kishte një banjë brenda. Rob, nga ana tjetër, nuk pa ndonjë problem me këtë dhe në vend të kësaj ndjeu se Sophie ishte shumë i mirëmbajtur.

Problemet u përshkallëzuan mes çiftit kur Sophie zbuloi se Rob po e tradhtonte sërish në internet. Kjo ka ndodhur më parë, por Sophie e fali atë me shpresën se ai nuk do ta bënte më. Pasi zbuloi se zakonet e këqija të Robit kishin vazhduar, Sophie vendosi të largohej dhe të qëndronte në një hotel për pak kohë. Në fund të fundit, Sophie e fali sërish Robin dhe u kthye brenda.

Rob gjithashtu luftoi për të mbajtur një marrëdhënie pozitive me nënën e Sophie, Claire Sierra. Claire e inkurajoi Sophie të rivlerësonte marrëdhënien e saj me Robin, pasi ajo nuk ishte e kënaqur me mënyrën se si ai po e trajtonte atë. Pavarësisht të gjitha çështjeve të tyre, Rob dhe Sophie vendosën të martoheshin në fund të sezonit.

Gjërat u përkeqësuan në Happily Ever After? Sezoni 8

Menjëherë pasi u shfaqën në sezonin 10 të 90 Day Fiancé, Rob dhe Sophie u kthyen për 90 Day Fiancé: Happily Ever After? Sezoni 8. Pas lëvizjes nga Los Angeles në Austin, gjërat vazhduan të shkonin në jug për çiftin. Sophie zbuloi se Rob kishte tradhtuar në internet me më shumë gra sesa mendonte, gjë që e bëri atë të largohej dhe të jetonte me një mik.

Rob dhe Sophie më vonë u takuan për t'u përpjekur t'i zgjidhin gjërat, të cilat edhe një herë përfunduan keq. Pas një kohe tjetër larg, Sophie u përpoq të kthehej në shtëpi vetëm për t'u përplasur me Robin edhe një herë. Për të zgjidhur problemet e tyre, Rob kishte shkruar një listë të gjërave për Sophie për të bërë që ai besonte se mund të ndihmonin martesën e tyre. Lista përfshinte gjëra të tilla si pastrimi pas grimit dhe flokët e saj.

Tashmë çifti është përballur me një problem të ri, pas ardhjes së shoqes së Sophie, Callum nga Anglia. Rob mësoi nga Callum se ai dhe Sophie dilnin bashkë dhe u ndje i frustruar që nuk e kishte dëgjuar fillimisht nga Sophie. Sapo Rob dhe Sophie kapërcejnë një problem në marrëdhënien e tyre, duket se një tjetër shfaqet menjëherë.

Rob dhe Sophie u panë duke xhiruar për sezonin 2 të The Last Resort

Mund të mos kalojë shumë kohë derisa Rob dhe Sophie të dekorojnë sërish ekranet tona. Fansat me sy shqiponjë kanë parë së fundmi çiftin duke filmuar për spin-off-in më të ri 90 Day, 90 Day: The Last Resort. Spin-off u siguron çifteve të trazuar të ekskluzivitetit një pushim dy-javor, ku ata marrin pjesë në terapinë e çifteve në përpjekje për të shpëtuar marrëdhënien e tyre. Të jesh në The Last Resort nuk është kurrë një shenjë e mirë, dhe për fat të keq, kontrollon se Rob dhe Sophie ka të ngjarë të jenë në sezonin 2.

Rob dhe Sophie nuk dukej se synonin ta mbanin të fshehtë sipërmarrjen e tyre më të re, pasi të dy postuan nga i njëjti vend. Sezoni 2 i Last Resort thuhet se po xhirohet në Arizona, ku duket se Rob dhe Sophie të dy kanë qenë së fundmi. Për më tepër, Rob dhe Sophie postuan të dy foto që ishin dukshëm në të njëjtën zonë të oborrit të jashtëm, bazuar në modelin e karrigeve në to.

Duket se Rob dhe Sophie me shumë mundësi janë ndarë

Së fundmi, disa burime kanë raportuar se Rob dhe Sophie janë ndarë zyrtarisht. Dyshja dyshohet se po pret të bëjë kërkesë për divorc pasi historia e tyre ende po shfaqet në televizion. Rob dhe Sophie kanë fshirë njëri-tjetrin nga faqet e tyre në Instagram dhe kanë hequr ndjekjen e njëri-tjetrit, duke lënë të kuptohet më tej për ndarjen e tyre.

Ndërsa nuk është kurrë argëtuese të shohësh një çift të fejuar 90 ditësh të ndahen, ndarja e supozuar e Rob dhe Sophie është ajo që shumë shikues e panë të vijë. Nga kërcimi dukej qartë se Rob dhe Sophie nuk ishin shumë të pajtueshëm. Dyshja provuan shumë gjëra të ndryshme për ta bërë lidhjen e tyre të funksionojë, por në fund asgjë nuk funksionoi afatgjatë. Ndërsa ndarja e Rob dhe Sophie ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, duket më e mundshme se ata nuk janë më bashkë.