A ishte trajtimi i Monica Garcia ndaj nënës së saj jashtë linjës?

Klea

A ishte trajtimi i Monica Garcia ndaj nënës së saj jashtë linjës?

Kur Amvise të vërteta të Solt Lake City e reja Monica Garcia bëri debutimin e saj, ajo dukej interesante. Ajo nuk kishte frikë të qeshte me veten ose të merrte një gërmim me kolegët e saj në rrëfimet e saj.

Si nënë beqare e katër vajzave, vështirësitë e saj dukeshin të ngjashme. Por shpejt, shpërthimet e saj të zjarrta kaluan kufirin nga ndershmëria në vitriol. Dhe kjo ishte veçanërisht e vërtetë kur nëna e saj ishte e përfshirë. Nëna e saj, Linda (e njohur edhe si “LD”), nuk kishte frikë të fuste hundën në biznesin e vajzës së saj. Dhe për shkak të historisë së tyre, nuk shkoi mirë.

Por a ishte trajtimi i Monikës ndaj mamasë së saj, Lindës, i jashtëzakonshëm? Apo ishte e justifikuar?

Monica kishte një fëmijëri të trazuar

Monika tregoi se si fëmijë, ajo dhe mamaja e saj zhvendoseshin shpesh. Dhe Monika nuk ishte një fanse. “Shumë herë kjo ishte në kurrizin tim. Unë mendoj se ka disa pakënaqësi atje për këtë, “shpjegoi Monica.

“Unë kam qenë gjithmonë në kërkim të stabilitetit sepse nuk e kam pasur kurrë atë,” shtoi ajo. Ylli i RHOSLC deklaroi se nuk mund të varej kurrë nga nëna e saj.

Ajo po i rrit vajzat e saj ndryshe

Fred Hayes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Gjatë një episodi të fundit të RHOSLC, Monica dhe Linda sollën gjyshen e dashur të Monikës në qendrën e të moshuarve. Ndërsa atje, dy zonjat u grindën.

Linda, e cila u largua nga Kisha Mormone, donte që Monica të rriste vajzat e saj në kishë. Monika kujtoi nënën e saj që i kërkoi falje që e rriti në besimin mormon. Por Linda mohoi që biseda të ketë ndodhur.

“Unë bëj më shumë me fëmijët e mi se sa ju keni bërë ndonjëherë me mua,” i tha Monika nënës së saj. Dhe kjo përfshin mashtrimin e katër fëmijëve në katër shkolla të ndryshme.

Telefonata Abuzive

Andy Cohen me një kostum blu blu në të majtë duke intervistuar Monica Garcia në të djathtë.  Monika ka këmbët e kryqëzuara dhe ka veshur një fustan të zi
Charles Sykes/Bravo nëpërmjet Getty Images

Ndërsa ishte ende në qendrën e të moshuarve, Monika tregoi një telefonatë kur nëna e saj mendoi se e kishte mbyllur telefonin.

Monika dëgjoi mamanë e saj duke thënë: “Ti po je një copë sh*t. Unë e urrej guximin tuaj. Ju f***ing b*tch. Nuk të duroj dot.”

Tani, Nana e gjorë duhej t’i thoshte mbesës të mos fliste “pis” atje. Nana donte vetëm të rrinte me miqtë e saj dhe të luante letra. Jo arbitri i këtij zjarri kazan.

Nëse kështu flet nëna e Monikës me të, atëherë trajtimi i Monikës ndaj nënës së saj nuk është jashtë linjës. Mjerisht.

Nëna e Monikës nuk e mori anën e saj

Monica Garcia, Angie Katsanevas
Presley Ann/Bravo përmes Getty Images

Zonjat (përveç Meredith Marks) ishin të gjitha të ftuara në një drekë të mrekullueshme të Pashkëve greke në shtëpinë e Angie Katsanevas. Monika solli katër vajzat e saj dhe “LD”.

Linda humbi pak kohë duke përcaktuar nëse babai i Angie ishte beqar. Ajo dukej gati për t’u përzier, për tmerrin e madh të Monikës.

Angie vendosi se do të ishte një kohë e mirë për t’u përballur me Monikën. Pikërisht për thashethemet se bashkëshorti i saj, Shawn Trujillo, kishte bërë seks me burra të tjerë gjatë martesës me Angie.

Monika i tha Anxhit se kishte dëgjuar për thashethemet prej vitesh dhe ajo i bëri një nder duke i treguar për thashethemet. Por Angie donte të dinte pse Monica do të përsëriste një thashethem të pabazuar. Mbani mend—Meredith gjoja po e përhapte këtë histori.

Monika filloi të mërzitej dhe nëna e saj erdhi pranë. Gabim i madh. Kur nëna e saj u kërkoi të ndalonin, Monika u bë më e shqetësuar. “Mos u rrej mbret ta tërheqë këtë sh*t me mua kur nuk më ke kurrizin”, i tha ajo Lindës. Nëna e saj i kujtoi se të gjithë ishin mysafirë në shtëpinë e dikujt.

Kur Monika ishte ulur vetëm teksa grupi po kërcente, Linda iu afrua vajzës së saj. Ata u grindën sërish, këtë herë nëse Monica kishte rëndësi për nënën e saj. Ajo e quajti nënën e saj “të pashpirt” dhe i tha asaj të gjente një udhëtim për në shtëpi. Klasi!

Në rrëfimin e saj emocional, Monika pranoi se do të dëshironte të kishte një nënë ndryshe. Dhe se Linda ndoshta ka uruar për një vajzë ndryshe.

Linda përfshiu veten në dramën midis Angie dhe Monica

Gizelle Hernandez/Bravo nëpërmjet Getty Images

Që nga momenti që mbërritën në drekën e Anxhit, Linda sillej shumë komode dhe flirte me babanë e Anxhit. Dhe pasi Monika shpërtheu, Linda u kërkoi falje Angie dhe Shawn. Nuk ishte vendi i saj, por gjithsesi e futi veten.

Më pas, Monica tha: “Ndihesha sikur ajo ishte absolutisht në anën e tyre. Ishte më e rëndësishme për të që të argëtohej, të kërcente dhe të fliste me burrat dhe, e dini, çfarëdo qoftë të merrej me atë që po ndodhte me ne, “tha Monica. “Po, u ndjeva absolutisht i tradhtuar.”

Statusi i Marrëdhënies së Monikës dhe Lindës

Meredith Andrews/Bravo nëpërmjet Getty Images

Monica nuk ishte i vetmi person që foli pas debaklit në shtëpinë e Angie. Linda dëgjoi Cicëroj. “Monika më lutej që ta bëja këtë reality show me të. U lut. Nuk doja ta bëja”, ka shkruar Linda. “Si ia ktheu ajo favorin? Ajo më bëri pis.”

Linda vazhdoi, “Ndërkohë, unë nuk do të konkurroja kurrë me fëmijën tim të vetëm, përveç nëse është sport. Unë jam shumë i zgjuar për t’u përballur me Monikën, ajo do të më përtypte dhe do të më pështynte”. Po! Kjo marrëdhënie duket vërtet jofunksionale.

“Së fundi, nuk e kam braktisur kurrë”, pohoi Linda. “Gjithmonë i vendos nevojat e saj mbi të miat, edhe në moshën madhore. Unë nuk jam një njeri i përsosur, por jam një nënë e përkushtuar dhe Vóvó.”

Ndërkohë, Monica tregoi për US Weekly gjendjen e marrëdhënies së tyre të prishur. “Nëna ime dhe unë nuk jemi mirë tani, ende,” shpjegoi ylli i RHOSLC. Pra, a dëshiron Monika të përpiqet të rregullojë marrëdhënien e saj të ndërlikuar me Lindën? “Në këtë moment në kohë, jo, nuk e bëj,” tha Monica.

Monika e karakterizoi lidhjen e saj me Lindën më shumë si motra sesa nënë. Reagimet e Monikës dhe Lindës ndaj njëra-tjetrës janë të tepërta. Monika nuk e trajtoi mirë nënën e saj. Por as Linda nuk e trajton mirë vajzën e saj.

Në këtë situatë, Monika mund ta kthente pak, por trajtimi i nënës së saj nuk ishte i jashtëzakonshëm.