A ishte rindezja e RHONY një sukses apo një dështim?

Klea

A ishte rindezja e RHONY një sukses apo një dështim?

Më pëlqen një debat i mirë – Lincoln/Douglas, A duhet të kishte përfunduar Hermiona me Harry-n dhe Ekipi Jacob ose Team Edward (natyrisht çdo gjë ujk!). Tani, ne kemi një debat të ri mes nesh ndërsa pyesim nëse Amvise reale të qytetit të Nju Jorkut rindezja ishte e suksesshme ose një dështim i madh. Fansat ishin në një zhurmë kur Bravo njoftoi se zonjat tona nuk do të ktheheshin në ekranin e vogël. Pas vitesh që na jepte dramë, ishte koha që të preferuarat e fansave si Ramona Singer të mbyllnin thumbin e saj dhe që Dorinda Medley të mos e bënte më të këndshme.

Në vend të kësaj, Bravo prezantoi një grup të ri grash – Sai De Silva, Ubah Hassan, Erin Dana Lichy, Jenna Lyons, Jessel Taank dhe Brynn Whitfield. Grupi ishte më i ri, me fansat që nuk dinin saktësisht se çfarë të prisnin nga New York-u i ri.

Rindezja e RHONY dështoi

Bravo/YouTube

Mund të argumentohet se miqësitë midis anëtarëve të rinj të kastit dukeshin paksa të detyruara ndonjëherë. Mungesa e miqësisë e bën të vështirë investimin në tregimet e grave për disa shikues. Rindezja e RHONY gjithashtu nuk arrin të përdorë yllin më të madh të serialit, New York City.

Në vend që të shfaqin sfondin e gjallë, episodet kanë ndodhur në Hamptons, restorante dhe Anguilla. Kasti mund të jetë fjalë për fjalë duke ngrënë drekë kudo në Shtetet e Bashkuara, me fansat që nuk e dinë kurrë ndryshimin. Nuk ndihmon në grumbullimin e trupave kur historive në përgjithësi u mungon thellësia.

Nuk ka më snobizëm “Turtle Time” apo “Upper West Side” në rindezje, pasi disa do të argumentonin se qëndrimi i kthimit në hundë e bëri serialin. Ndërsa kthehemi te miqësitë e vërteta, rindezja tregoi mungesën e kohezionit gjatë episodit të parë kur Erin dhe Ubah po flisnin në një stol parku. Ata biseduan jo si miq të vjetër, por si dy gra që sapo ishin takuar pak para se të dilnin para kamerave. Shfaqjes thjesht i mungon autenticiteti.

Rindezja RHONY pati sukses

Sai De Silva RHONY
Bravo/YouTube

Pas sezonit 13 të Real Housewives të New York City, fansat dhe rrjeti e dinin se diçka duhej të jepnin. Mosfunksionimi midis kastit origjinal ishte i dukshëm, me një ribashkim që as nuk u filmua. Disa nga OG-të u përfol se do të largoheshin nga ekskluziviteti, dhe sinqerisht, Nju Jorku është një qytet i madh; kishte gra më interesante atje që prisnin pushimin e tyre të madh Bravo.

Kasti i ri tregon idenë e vjetër se Big Apple është një tenxhere që përzien njerëz të ndryshëm së bashku. Jenna është gruaja e parë homoseksuale e hapur, Jessel është gruaja e parë nga Azia Jugore dhe Sai dhe Brynn janë të dy dy racore. Iku koha e gruas së bardhë të pasur që u përpoq të na mbyste me sjellje dhe etiketa.

Gratë grinden për djathin në sezonin e ri të Real Housewives të New York City. Dua të them, probleme me vajzat e pasura, apo jo? Zonjat debatojnë për dikë që largohet herët nga një festë, dikush që flet për ushqimin në festë dhe dikush që fsheh një celular. Rindezja është e lehtë me një kthesë komike.

Kasti i ri duket se është apeli për shumicën e shikuesve që kanë përqafuar rindezjen. Ylli i njohur është Jenna, e cila është më se e gatshme të ndajë ndërveprimet e saj të vështira sociale, të cilat duken si jashtëzakonisht të ngjashme. Dua të them, zonja u shfaq në ribashkim me xhinse – legjendë totale.

Vendimi Përfundimtar

Përmbledhje e Real Housewives të Nju Jorkut
Clifton Prescod/Bravo

Më pëlqen, jo, unë dashuri Rindezja e Real Housewives of New York City. Më dëgjoni përpara se të më kryqëzoni në komente. Kohët e fundit, Bravo ka pasur shumë redaktime të këqija në shfaqjet e tyre reale, por rindezja e RHONY ka qëndruar larg anës së errët dhe ka përqafuar dritën. Seriali nuk po mbështetet në zemërim total, trolls ose në shtyrjen e ndonjë kufiri të madh. Në vend të kësaj, rindezja tregon gra nga të gjitha sferat e jetës, të cilat janë nëna, dashnore karriere, gra dhe miq që thjesht po përpiqen të bëjnë çmos për të lundruar në jetën e tyre të përditshme.

E thënë thjesht, rindezja është e lehtë dhe të lë të qeshësh me veten të dielën në mbrëmje. Dhe kjo ishte ajo që dikur kishte të bënte me realitetin televiziv.