A i pëlqen Amanda Batula nga Summer House Kyle Cooke?

Klea

A i pëlqen Amanda Batula nga Summer House Kyle Cooke?

Shtëpi verore Sezoni 8 u shfaq premierë javën e kaluar. Tashmë ka fansa që flasin për gjendjen e disa prej marrëdhënieve të shtëpisë. Konkretisht Kyle Cooke dhe Amanda Batula. Dyshja kanë vetëm dy vite që janë martuar, por duket se mund të kenë rënë pak nga pista. Të dy u takuan për herë të parë gjatë sezonit 1 kur Amanda ishte një mysafire në shtëpi gjatë natës (aka një lidhje me bar). Ajo në njëfarë mënyre fitoi zemrën e Playboy të Kyle. Me kalimin e viteve, Amanda i është dashur të përballet me mjaft drama nga Kyle. Pyes veten nëse ajo kujton pse u dashurua me të në fillim. Ka filluar të ndjehet sikur të sapomartuarit nuk janë fansa të njëri-tjetrit, me kruajtjen shtatëvjeçare që kthehet në gërvishtje dyvjeçare.

Amanda është dukshëm e mërzitur me Kyle

Dëgjoje, herë pas here, partneri yt do të mërzisë ferrin e përjetshëm nga ty, por ti thjesht bërtas në jastëk dhe vazhdon. Por për Amandën, kjo nuk duket të jetë rasti. Është e qartë se Kyle e fërkon atë në mënyrën e gabuar. Gjatë premierës, Amanda e bëri të qartë se Kyle ishte në listën e saj të mut, ndërsa u tha zonjave të shtëpisë: “Unë mund të jem në epokën time të pa durimit, veçanërisht për Kyle”. Nuk mendoj se nëna e qenit e ka falur ndonjëherë burrin e saj për tradhtinë, dhe kjo ka çuar në një dinamikë toksike ku Kyle vazhdimisht duhet të tregojë veten e denjë.

Është e kuptueshme të jesh i paaftë për të falur tradhtinë, por nëse zgjedh të qëndrosh me dikë pasi ai tradhton, duhet ta falësh, përndryshe marrëdhënia nuk do të funksionojë. Të jesh vazhdimisht i mërzitur me Kyle duket të jetë një flamur mikro i kuq. Po, Kyle ka të meta, por ai bën shumë për të, megjithatë rrallë i jepet merita.

Ajo nuk dëshiron të kalojë kohë me Kyle

Episodi 1 tregoi çiftin dhe pjesën tjetër të dhomës së tyre duke shijuar panairin lokal, ku Kyle fitoi një banane Rasta, e cila u bë miku i tij i ri më i mirë. Fansat e kanë parë rrallë Kyle të pambrojtur, por ai u përpoq t’i thoshte Amandës se po ndihej sikur po ndaheshin, duke vënë në dukje se donte të kalonte më shumë kohë së bashku. Kyle u hap me gruan e tij, duke vënë në dukje: “Unë e di që ne bëjmë shumë mirë duke u shoqëruar me miqtë tanë veç e veç. Ajo që dua për këtë verë është që ne të kalojmë më shumë kohë së bashku. Ne jemi si çifti anti-lidhur në ijë.”

Por Amanda kishte ide të tjera ndërsa ktheu shpejt tavolinat, duke i thënë Kyle se fajësonte vetëm veten e tij, duke vënë në dukje: “Gjithçka që bëni është të kaloni kohë në zyrën tuaj. Unë jam në shtëpi, po kujdesem për qentë dhe po shikoj TV, kështu që jam mirë.” Nëse do të isha Kyle, do të isha jashtëzakonisht e shqetësuar që Amanda është ndjerë rehat duke qenë larg tij. Skena nuk dukej si Amanda jonë tipike e mërzitur, por më tepër si një Amanda e zemëruar. Të dy thjesht duket se bashkëjetojnë, dhe kjo është e vështirë për t’u parë. Unë jam i sigurt se do të ketë shumë momente të tmerrshme Kymanda që do të vijnë këtë sezon.

Të dy po vënë në dyshim të kesh fëmijë së bashku

Unë thjesht nuk mendoj se Amanda e pëlqen më burrin e saj. Midis mashtrimeve të tij, barbuni dhe aftësisë për të bërë një festë të fortë në moshën 40-vjeçare, ka shumë të ngjarë që të gjitha të shtohen. Amanda ka dashur gjithmonë të krijojë familje, por diçka ka ndryshuar teksa ajo ndau me kamerat Bravo: “Gjatë dimrit përfundova duke bërë një test shtatzënie. Dhe ndihem sikur që atëherë, nuk kemi qenë në një vend vërtet të mirë. Marrja e këtij testi me të vërtetë na bëri të fillojmë të mendojmë për atë që do të na vijë më pas. Dhe ne nuk jemi gati.”

Shumëçka ka ndryshuar që Amanda të thotë se e di që nuk janë gati për fëmijë. Së pari, nuk mendoj se ata duhet të punojnë më bashkë pasi Amanda duket se ka krijuar një grumbull pakënaqësie ndaj shefit të saj, e kam fjalën për burrin. Dhe arsyeja kryesore që mendoj se të dy nuk janë gati për fëmijë është sepse nuk kanë mbaruar kohën e tyre në Summer House. Është një gjë të kesh Carl Radke si djalin esëll, por të shtosh më pas një Amanda shtatzënë do të ishte gozhda në arkivol për serialin.