Tom Sandoval shpërthen me 'etjen' Rachel Leviss pasi ajo e bllokoi atë në Instagram

Klea

A gënjyen Tom Sandoval dhe Rachel Leviss në lidhje me afatin kohor të lidhjes së tyre?

Skandovali pothuajse ka vdekur, edhe më pas Rachel Leviss pati intervistën e saj një për një podcast. E gjithë çështja ishte e zymtë dhe Vanderpump Rules shikuesit vazhduan të mësonin gjithnjë e më shumë informacion pas publikimit të lajmit në mars. Tom Sandoval kishte vendosur të tradhtonte partneren e tij prej kohësh, Ariana Madix, me ish-modelin që tregonte pak ose aspak pendim.

Kishte momente që nuk u shtuan, duke përfshirë kur Rachel bëri shaka se ajo mund të ishte një shtesë e marrëdhënies. Në një skenë që nuk u transmetua vetëm pas shpërthimit të skandalit, kamerat e Bravo e kapën teksa ishin në udhëtimin e dasmës. Ishin Ariana, Tom dhe Rachel të gjithë në vaskë gjysmë të zhveshur, me Arianën që shënoi: “Ne dukemi si një çift”. Me kalimin e ditëve, u kuptua se Ariana-s dhe fansave nuk u dhanë të gjitha detajet, veçanërisht në lidhje me afatet kohore të dy të dashuruarve.

Rachel hedh në erë Timeline

(Foto nga Santiago Felipe/Getty Images)

Gjatë intervistës së saj kokë më kokë pas ribashkimit të Vanderpump Rules me Andy Cohen, Rachel hapi vrima në historinë e saj, duke pranuar se bashkëpronari i TomTom e kishte trajnuar. Ish serveri SUR tregoi se ajo dhe Tom mbuluan shumë nga ajo që ndodhi nën hundën e Arianës dhe në shtëpinë e saj.

Rachel zbuloi se ajo kishte fjetur me Tomin më shumë se një herë në shtëpinë e tij të përbashkët në Valley Village dhe shumë herë ndërsa merrte pjesë në dasmën e Scheana Shay në Meksikë, e cila u zhvillua gushtin e kaluar. Fansat do të kujtojnë se Tom pohoi se kishte pasur vetëm një qëndrim për një natë.

Sezoni 9 po duket mirë

Rachel Leviss Tom Sandoval Ariana Madix Vanderpump Rregullat
(Nicole Weingart/Getty Images)

Natyrisht, ka shumë shikues që mendojnë se Tom dhe Rachel i kanë ndarë të gjithë për fillimin e lidhjes së tyre të dashurisë. Grupi i vërtetuesve të Rage Night Text mendon se ish-çifti mund të jetë lidhur që nga sezoni 9 i Vanderpump Rules. Këtë sezon debutoi Rachel me flokët e saj të shkurtër, të cilët menjëherë tundën një flamur për fansat që kujtojnë Tomin duke thënë se ai e do një grua me flokë të shkurtër.

Kjo teori ndjek kur Tom lavdëroi Arianën dhe Kristen Doute për prerjet e shkurtra të flokëve. Gjatë një rrëfimi, Ariana vuri në dukje një herë se Tom ishte “i fiksuar pas prerjes time të re të flokëve. Jam i sigurt se ai më ka thënë se tashmë është masturbuar me të.” Kjo e dhënë ka bërë që të vërtetët të ndiejnë se Rachel kishte një motiv për të hakuar edhe flokët e saj të gjatë.

Tom pagoi për Raçellën

Gjatë sezonit 9, Tom shpenzoi shumë para, 25,000 dollarë për të qenë të saktë, për të ndihmuar James Kennedy që t’i propozonte Rachel-it, gjë që nuk kishte absolutisht asnjë kuptim për askënd. I çudit fansat që, ndërsa bisedonte me Tom Schwartz-in, Sandoval kishte një lapsus frojdian, duke theksuar: “Dua të them, mik, nëse do t’i propozosh Raquel-it, ne duhet ta bëjmë atë të mahnitshme, ose ne jemi duke mos e bërë fare.” Gjesti dhe fjalia dukeshin të çuditshme, veçanërisht sepse Toms po përpiqeshin të kursenin para për barin e tyre të ri.

Lëvizja u duk e çuditshme pasi Sandoval nuk e ndihmoi Schwartz-in apo Jax Taylor-in financiarisht me propozimet e tyre, kështu që duket se ai thjesht mund të ketë qenë duke e shtypur Rachelin. Nuk kaloi pa u vënë re që Rachel dhe James i dhanë fund lidhjes së tyre menjëherë pas fejesës. Tani, a mund të ketë pasur shumë çështje brenda marrëdhënies së tyre? Po. Por a mund të kishte pasur gjithashtu një shans që Rachel të mendonte se mund të kishte Tomin? Po.

Nata e cilit mashkull ishte bashkimi i parë?

Foto nga: Nicole Weingart/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images

Me kalimin e viteve, ka pasur disa netë djemsh jashtë për kastin e Vanderpump Rules, duke përfshirë Las Vegas, Big Bear dhe Hotel Mondrian. Megjithatë, sezoni 10 nuk ishte hera e parë që djemtë kishin një natë djemsh në Mondrian.

Gjatë sezonit 7, Episodi 11, djemtë ishin jashtë duke marrë një natë pushim nga zonjat. Kjo mund të jetë nata origjinale me të cilën u lidhën Tom dhe Rachel, duke e bërë të vërtetë deklaratën e këngëtarit: “Kjo ndodhi pas natës së djemve në Mondrian dhe më pas u ndal për një kohë”.

Për të gjitha qëllimet dhe qëllimet, nata e sezonit 7 mund të llogaritet për fillimin/ndalimin/rifillimin e çështjes. Kjo teori do të kishte më shumë kuptim dhe shpjegon pse Tom spërkati paratë për propozimin (sepse ai ndihej fajtor) dhe pse Rachel e përfundoi atë me James (sepse ajo mendoi se kishte një goditje).

Mendjet tona po rrotullohen me teori të mundshme, por bota mund të mos e dijë kurrë se çfarë ndodhi me të vërtetë midis dy zuzarëve.