A është Shanice Henderson e pavëmendshme apo e keqkuptuar?

Klea

A është Shanice Henderson e pavëmendshme apo e keqkuptuar?

Me një sezon të ri të Shtëpia Verore: Vreshti i Martës duke filluar, fansat po njihen sërish me Shanice Henderson. I gjithë kasti është plot me personalitete argëtuese dhe plot flluska, të cilët kërkojnë të kenë një fundjavë të këndshme të gjatë në ishullin e famshëm. Por, siç do të parashikonit, disa banues e fërkojnë shtëpinë në mënyrën e gabuar. Seriali po i lartëson pak shfaqjet Bravo pasi nuk ka të bëjë vetëm me dehjen nga agimi në muzg. Kasti është plot me suksese të larta që kërkojnë paqe në enklavë gjatë pushimeve të tyre verore.

Energjia e lartë e Shanice është padyshim e vështirë të injorohet. Ajo vjen e nxehtë, gati për një kohë të mirë. Sezoni 2 e ka treguar Shanice duke humbur punën e saj dhe duke u përballur me pasojat, gjë që nuk ka qenë e lehtë. Shumicën e kohës që Shanice është në ekranin tim, kam kuptimin se ajo është shumë një shpirt i lirë që nuk dëshiron asgjë më shumë se të jetojë një jetë plot thithka dhe goditje të lira. Shanice është një shtesë e shkëlqyer për shfaqjen, sepse ajo është e çrregullt dhe i pëlqen të festojë. Por në cilën pikë personaliteti i saj flluskues kalon kufirin? Le t'i hedhim një sy.

I pavëmendshëm

Unë kam jetuar gjithmonë me një thënie që thotë se duhet të jesh nxitës i tifozëve të vetes, sepse askush nuk do ta bëjë këtë për ty. Megjithatë, Shanice është paksa shumë në vetvete, dhe nganjëherë, ajo del si egoiste dhe e pavëmendshme. Që nga dita e parë, ajo ka shëtitur lakuriq dhe ka ndezur djemtë që dalin në shtëpi. Ajo pretendon se është një vajzë, por padyshim që i pëlqen vëmendja në të gjitha mënyrat e gabuara. Personalisht, do të më shqetësonte dreqin nëse i dashuri im do të ishte në një shtëpi të përbashkët me një person që i pëlqente t'i zhveshte rrobat e saj.

Gjatë premierës së serialit, Shanice mërziti në mënyrë famëkeqe shoqen e saj të ngushtë, Bria Fleming, kur i dashuri i saj, Simon Marco, erdhi për vizitë nga Gjermania. Pas një nate të zhurmshme vajzash, zonjat e shtëpisë u kthyen për një zhytje të dobët në vaskën e nxehtë dhe djemtë u bashkuan. Ndërsa Bria u kthye brenda për një libacion, Shanice e pyeti të dashurin e saj nëse ishte mirë me marrjen e saj rrobat e saj. Natyrisht, burri nuk u mërzit, por kjo e bëri Brian të ndihej në një farë mënyre. Incidenti më la të ndjeja se Shanice nuk ishte një shoqe e mirë.

I keqkuptuar

Do të vërej se evropianët janë jashtëzakonisht të hapur me seksualitetin e tyre dhe trupin lakuriq. Ndryshe nga homologët e tyre amerikanë nëpër pellg, të cilët mund të jenë më pak të prirur ndaj lakuriqësisë publike, evropianët përqafojnë plazhet pa kostume dhe shijojnë formën e zhveshur. Ndoshta Shanice e dinte këtë, ose ndoshta Simonit i shkoi në mendje se duhej të dilte nga pishina për respekt për të dashurën e tij.

Gjatë sezonit 1, Shanice përpiqet të flirtojë me Alex Tyree, por nuk shkon mirë pasi atij i thuhet se ajo është ish e dashura e çmendur e aktorit të Pasigurt. Pas Googling marrëdhënies së kaluar të Shanice, Alex u kthye në shpatullën e ftohtë. Shanice mbeti duke menduar se çfarë shkoi keq pasi ai e mbylli atë. Nga ana tjetër, ndjeva pak ndjeshmëri për ish-serverin e Playboy. Burrat që pretendojnë se ish-të dashurat e tyre janë të çmendura është një përrallë e vjetër sa koha.

Shanice është një përzierje e të dyjave

A mund të jetë personaliteti më i madh se jeta e Shanice-s një mbulesë për disa pasiguri? Keshtu mendoj. Ajo vuri në dukje në shtëpinë më të fundit të verës: Martha's Vineyard se ajo ishte e kapur, duke theksuar trupin dhe pamjen e saj. Pra, ajo është ende e trullosur ndërsa është një vajzë beqare në kërkim të dashurisë. Sipas Shanice, burrat duhet të dynden tek ajo. Shanice është në botën e saj, vetëm duke lëvizur në shpinë ndërsa të gjithë po debatojnë.

Është në rregull që Shanice të jetë rehat në lëkurën e saj. Por nuk është në rregull që ajo t'i detyrojë shokët e tjerë të dhomës. Disa nga djemtë kanë zgjedhur të largohen nga festa kur Shanice heq rrobat e saj, duke i lënë ata në thelb të përjashtuar nga festimet.