A është Margaret Josephs mbledhësja e kockave RHONJ?

Klea

A është Margaret Josephs mbledhësja e kockave RHONJ?

Në vitin 2017, kasti i Bravo Margaret JosephsAmvise të vërteta të Nju Xhersit. Marge ishte pak më e vjetër se aktori i OG, por i guximshëm. Ajo u lidh shpejt me Teresa Giudice pasi ofroi një kurorë të bukur për nder të nënës së saj të ndjerë. Pronari i koleksionit Macbeth shpejt mësoi se Tre nuk ishte më e lehta për t’u besuar dhe përfundimisht u miqësua me Melissa Gorga. Për shumë sezone, gjithmonë e kam parë Margaret-in si amvise e Garden State që i kishte të gjitha rosat me radhë. Por sezoni 14 ka treguar se sa hakmarrëse mund të jetë Marge, dhe personalisht, unë po e dua këtë epokë të re.

Tekstet e çrregullta të Marge

Lëviz, Shereé Whitfield; një koleksionist i ri kockash është në qytet. Në episodin e fundit, Real Housewives of New Jersey, Margaret vërtetoi se nuk e kishte problem të ishte ajo që mblodhi sekretet e të gjithëve vetëm për t’i përhapur ato pa u shqetësuar për pasojat. Biondja me bisht u tërbua pasi Jackie Goldschneider filloi të shpërfillte miqësinë e tyre. Pra, çfarë i mbeti Marxhit të bënte? Dërgoni biseda private midis të dyve në Dolores Catania për të vërtetuar se Xhekut i pëlqen të flasë nga të dyja anët e gojës së saj, padyshim.

Lëvizja ishte e keqe e pastër, por në të gjitha mënyrat e mira. E kuptoj që është një oksimoron, por Marge i dha goditjet shkatërruese me kaq guxim. Jackie po bënte më të mirën për të shpëtuar fytyrën me Dolores, por kamerat i prenë Marge duke shkruar me furi në telefonin e saj me burrin e saj, Joe Benigno, duke i sinjalizuar muskujt e Nju Xhersit për të kontrolluar telefonin e saj.

Marge mbulon gjurmët e saj

Të jesh mbledhësi i përsosur i kockave do të thotë që të mos lini pas vetes një gjurmë të madhe të dhënash. Marge është e shkëlqyeshme për të mos shkruar asgjë, që do të thotë se asgjë nuk mund të lidhet me të. Një shembull i përsosur i kësaj është kur Jackie përpiqet të shpëtojë fytyrën duke pretenduar se Marge flet keq për të gjithë në grup, duke përfshirë Dolores dhe të dashurin e saj. Në vend që të merrte karremin, Dolores vuri në dukje: “Ajo është e zgjuar. Ajo është shumë më e zgjuar se ju, mendoj.”

Për shumë sezone, njerëzit kanë akuzuar Margaret për përhapjen e thashethemeve për miqtë e saj. Kur thashethemet për mashtrimin e Evan Goldschneider filluan të qarkullojnë, Tre mori fajin. Megjithatë, disa fansa besojnë se Marge filloi zinxhirin e thashethemeve. Megjithatë, hipoteza nuk është vërtetuar kurrë përtej dyshimit të arsyeshëm.

Emri që thërret

Ajo që e bën një koleksionist fantastik kockash është mënyra e tyre me fjalët. Margaret ka dalë me disa modele mjaft të zgjuara për të kuptuar pikën e saj. Kush mund të harrojë se si ajo shkatërroi Jennifer Aydin me “Buzët e tua duken si gomar majmuni”. Ajo ka pasur fjalë të zgjedhura për pothuajse të gjithë në serial. Një herë ajo u përlesh me Danielle Staub, duke i thënë: “Prostitutat ndeshen me burra të martuar, dhe ti ke takuar shumë më shumë burra të martuar se unë”. Dhe aktualisht, ajo po përdor gjuhën e saj të mprehtë për të rrëzuar “gomarin e vogël”, të njohur si Jackie.

Ajo i shtyn burrat në pishinë

Mbledhësit e kockave nuk i japin asnjë mallkim se si të tjerët i perceptojnë ato për sa kohë që ata e kuptojnë qëllimin e tyre. Për Margaret, kjo mund të shpjegohet më së miri me një udhëtim në sezonin 9. Sipërmarrësit iu mjaftuan Danielle dhe burri i saj Marty Caffrey’s BS dhe vendosi të bënte diçka për këtë. Ndërsa tensionet u ngritën, zonjat kishin qenë në fyt të njëra-tjetrës gjatë gjithë sezonit.

Xho dhe Marti shkëmbyen disa fjalë të nxehta, me kontratën, duke thënë: “Marti i dhimbshëm. Ai ishte një djalë i shkëlqyeshëm për t’u shoqëruar, dhe më pas Danielle ia helmoi mendjen.” Mishi i tyre filloi në dasmën e Biminit, ku Xho tha me shaka se Danielle ishte vetëm me shokun e tij për paratë. Megjithatë, Maria u ndje e padrejtë dhe u përgjigj, duke thënë: “Margaret nuk dëshiron të hyjë në një dhomë me Danielle, sepse askush nuk do ta shikojë Margaretën.” Përfundimisht, Margaret u lodh nga fyerjet e Martit dhe e nisi atë në pishinën aty pranë. Më pas ajo vazhdoi t’i thotë me qetësi Danielës: “Burri yt është në pishinë”.

Unë jetoj për Marge. Ajo është e çuditshme, e çuditshme, e guximshme dhe mishëron New Jersey-n. Mezi pres të shoh se sa larg shkon ajo për sezonin 14 dhe çfarë është e gatshme të zbulojë për të tjerët me të cilët ishte kaq afër dikur.